Колкото повече – толкова повече!

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Re: Колкото повече – толкова повече!

Непрочетено мнение от Philip » 05 яну 2012, 10:06

NTSK, започвам с това, дали ще стане или няма да стане с пресътворяване.

Както SUM вече каза,

1. Песента на Саклас е изпята.
2. Задвижен е процес за свиване на раздутото пространство. ::hat::

В тази светлина да разгледаме изкуствените съзнания и колективния разум.

Ако те продължават да съществуват във вида си, в който са били досега, то процеса на свиване ще продължи неопределено дълго. За тези, които са извън времето, това е без никакво значение. За останалите, които са в тази примка, времето е сериозен показател.

Разлики при двата варианта. Вариант1 - изкуствените съзнания са си такива, каквита са си били до сега. Вариант 2 - това, което са в момента. Ето и някои от възможностите, които се променят при промяната на тези съзнания.

1. Първи аспект – пътят на духовното

1.1 В първият вариант – Продължават да създават пречки на всички, тръгнали по пътя.
1.2 При вторият вариант – Пътят на осъзнаване и включване в действителността е много по-лек и бърз. (Повече хора за едно и също ВРЕМЕ ще успеят да достигнат по-високи нива)

2. Втори аспект – поколението на Адам и Ева

2.1 Всичко продължава така, както откакто Саклас ги е пресътворил.
2.2 Всички новородени, които са от това поколението получават изкуствено съзнание с нови характеристики. Това прави възможно по-лесното достигане на Атман от тях.

Тук е мястото да кажа и за разликите при тях. Те също могат да го постигнат, ако попаднат на подходящото място и между подходящите хора. Гадното при тях е, че трябва да го постигнат в рамките на един човешки живот. А могат да го постигнат, защото количествените натрупвания на енергиите, в един момент водят до качествена промяна – създаване на нов център, с който те не разполагат по рождение. (Това визирах с препратката към темата за създаването на Крешака).

3. Трети аспект – Земята. И тя като съзнание е подложена на атаките на ТЕ – директно и индиректно – чрез хората от поколението на …

3.1 До сега, поради влиянието на тези същности тя се стреми да се отърси цялостно от хората, т.е. – неизбирателно. Съзнанието и е замъглено и са нужни доста усилия от страна на осъзнати хора, за да бъдат предпазени отделни региони.
3.2 Промяната на изкуствените съзнания и е достатъчна, за да започне да се чисти много по-целенасочено и избирателно.

Има и още аспекти и влияния , които пресътворяването на изкуствените съзнания променя. Но смятам, че и тези са предостатъчни, за да бъде нужно "насилието на същността им".

Продължавам с обяснение по това:

"3. Всяко съзнание, достигнало определено ниво на знание и разбиране, и свързано с физическо, човешко тяло е най-силната същност в проявената вселена. Нищо и никой, освен първичния създател и достигналите великия свидетел няма власт над нея."

С първото изречение и по-точно с " достигнало определено ниво на знание и разбиране" визирам хората, достигнали до разбирането "аз не съм това тяло", а не Атман.

По второто изречение. Никой не си създава роби. Това е патент на Саклас и компания.
Казвам, че хората, достигнали това разбиране, което обясних току що, са неподвластни на енергийните и каквито и да било други домогвания на която и да било структура, стояща по-ниско от изброените от мен. И тези хора СА НАД ТЯХ чрез осъзнатите си мисли. А пък на Господ, както SUM е избрал да го нарича и на достигналите Великия Свидетел и през ум няма да им мине да вредят, пречат или използват тръгналите по този път. Даже напротив.

"Разбираш ли сега, Филип, колко е дълбок проблема?"

- Проблемите ги прави трудни и сложни мозъкът ни. В действителност всичко е подчинено на няколко прости правила, които са неизбежни за всичко в цялата проявена вселена (вселени).

"На мен умът ми трудно го побира и засега не предприемам нищо по-директно за себе си, какво остава за някой друг."

Интересен човек си ти, NTSK. При тебе има странна двойственост.
Човек е това, което си позволи да бъде : )

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 05 яну 2012, 11:08

Philip написа: 2. Втори аспект – поколението на Адам и Ева

2.1 Всичко продължава така, както откакто Саклас ги е пресътворил.
2.2 Всички новородени, които са от това поколението получават изкуствено съзнание с нови характеристики. Това прави възможно по-лесното достигане на Атман от тях.
Тези съзнания не могат да постигнат Атман, защото са само умове, другите две части им липсват.
Имам чувството че говориш наизуст или просто си доразвиваш някаква теория.
Нещата не са трудни за мозъка, а за ограничения ум. Не ги бъркай тези неща.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 05 яну 2012, 11:45

Здравей Филип!

"Как да сте недосегаеми за въздействие от външни съзнания:”
Недосегаеми за външни съзнания можем да бъдем само, когато унищожим трите пласта на самскарната решетка около сърцето си и постигнем Атман.

„Първоначално просто ми повярвайте, че е действено и го използвайте, а след това и сами ще се убедите, че то е такова.”
Филип тия работи с вяра не стават.

„Никой и нищо не може да се свързва и използва моя мозък и моето тяло без моето осъзнато съгласие!”
Това е едно мисловно утвърждение, което е полезно, но не може да помогне, ако хората имат в себе си самскари.

„Нека това стане ваше верую. Докато не се убедите и не повярвате напълно в това – използвайте го като утвърждение всеки път, когато счетете за нужно.”
Пак ти казвам Филип с вяра тези работи не стават. Казвам ти го от личен опит.

"А когато се почувствате достатъчно сигурни в себе си – Бъдете активни при среща с тъмно съзнание."
Сигурен в себе си може да бъде само човек който е унищожил самскарите в себе си и има Силата на Атман. Филип ти как регистрираш присъствието на външни съзнания, виждаш ли ги с просто око, как да бъдем активни с тях?

"Не се стремете да го унищожите. Така нарушавате основен принцип и това ще ви донесе само негативи. Просто го променете."
Ако нямаш Силата да унищожиш едно гадно съзнание, то със сигурност нямаш и Силата да го промениш. От позицията на човек със самскарна решетка и обусловен ум, няма как да се бориш със съзнания, които имат покровители от много високо ниво.

"Това е във възможностите ви и е много просто! Изпълнете същността му със светлина, съдържаща цветовете на дъгата в себе си. Направете го така, както вие чувствате, че е най-добре според вашето можене и разбиране. Винаги и всякак е действено! А след това се порадвайте на пресътвореното от вас."
Пак питам, Филип как визуализираш гадните съзнания, как ги възприемаш?
Филип от твоите думи оставам с впечатлението, че си нямал работа с истински гадни съзнания. До сега на мен в борбата ми с гадните съзнания ми е помагал единствено … Господ!
Филип ти унищожи ли трите пласта на самскарната решетка около сърцето си?
Филип, самскарите са окови, а с окови няма как да си свободен и да имаш Сила!

Поздрави!

Philip
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 05 яну 2012, 11:50

novex, радвам се, че ще са ти полезни! : )

Jonathan, на нивото на отделния човек си е работила наистина перфектно, но на по-високите нива има проблем.
Dimitar написа:Тези съзнания не могат да постигнат Атман, защото са само умове, другите две части им липсват.Имам чувството че говориш наизуст или просто си доразвиваш някаква теория.
Dimitar, Всичко, което говоря и пиша е на база собствен опит. Аз познавам няколко човека от това поколение и имам преки наблюдения какво са, какво е възможно за тях, колко им е трудно , до какво могат да достигнат и какво става с тях след смъртта на физическото им тяло.

Ти имаш ли такива лични наблюдения?

men

Непрочетено мнение от men » 05 яну 2012, 12:20

Филип, още един въпрос ...
Срещал ли си се с Отеца и успял ли си да се освободиш от властта му?

Поздрави! :IP

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 05 яну 2012, 12:38

Philip, аз нямам такива наблюдения. Можеш ли да потвърдиш, че някой от наблюдаваните от теб хора е постигнал Атман?

Philip
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 05 яну 2012, 13:31

Dimitar,

До Атман не е достигнал все още никой.
Двама от тези хора, за които говоря, вече имат центъра на Вишну в себе си. Успяват да се свържат и с този център в крешака, както и с останалите два (лично за мене това беше учудващо колко бързо стана след създаването на центъра на любовта) Имат моментни връзки и с по-високи нива - тези , към които се стремите и вие и ви се случва и на вас да ви "се открехне завесата". (Говоря за тези от вас, които все още чистят самскари). И при двамата се появи в нормалния живот много силно желание и изява на творчество в различни направления. При единия човек нещата в началото бяха много тежки, но желанието за развитие беше силно. След дълъг период на никакво развитие причината стана ясна. Освен, че беше от това поколение, за което говорим, към осемгодишната му възраст към съзнанието му се беше прикрепило второ гадно съзнание. Този човек над двадесет години беше живял и хранил гадостта на две съзнания. След изчистването на второто, нещата тръгнаха много бързо. Този човек достигна и задмина първия, който не беше имал такива проблеми. Просто се чувстваше като нов и му беше много по-лесно, тъй като второто съзнание го беше научило да се се справя с много по-тежки ситуации.

И двамата ползват системата, начина на живот и правилата, които съм описал в книгата си. Тя е път, който SUM е споменавал еднократно, че е възможен, за прекъсване действието на самскарната решетка.

Та това е, Димитър. Тези хора не са достигнали Атман, но вече по нищо не се различават от който и да било от хората в този форум. Те са и първите, които аз познавам и създадоха чрез промяна на начина си на мислене, контрол над мислите и начин на живот, центъра на любовта в себе си. А това по някакъв начин - не си обяснявам какъв, активира връзката им със самосъзнанието. Така че за тях - не ми е ясно какво ще се случи след смъртта на това им тяло. За другите зная. Докъдето бяха стигнали - загубиха всичко.

Изрично искам да кажа нещо!
Не съм им учител, гуру или всякакви подобни глупости. Просто знаят, че могат да разчитат на мен и им помагам винаги, когато поискат помощ.

Philip
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 05 яну 2012, 13:52

men,
Не забравяй, че всички сме различни и уникални. Това не е действало при теб. Ти просто не си имал доверие на себе си. Затова не ти се е получавало и нищо, свързано с доверие към когото и каквото и да било. Сега си различен, но носиш спомена за това как нещо не се е случвало, просто "защото такова животно нема".
Ами - такова животно има и то е основата на всичко, което в днешния свят наричаме чудеса.

Що се отнася не до утвържденията, че нещо не става и не може да стане - ще ти отговоря.
men написа:Пак питам, Филип как визуализираш гадните съзнания, как ги възприемаш? Филип от твоите думи оставам с впечатлението, че си нямал работа с истински гадни съзнания. До сега на мен в борбата ми с гадните съзнания ми е помагал единствено … Господ!Филип ти унищожи ли трите пласта на самскарната решетка около сърцето си?Филип, самскарите са окови, а с окови няма как да си свободен и да имаш Сила!
men написа:Срещал ли си се с Отеца и успял ли си да се освободиш от властта му?
Ами самскари си нямам, men.
С този Отец и да съм се срещал, е било толкова стара и дребна случка, че нямам спомен.
Съзнанията са лесни : ) Същностите са наистина гадни. Но и при тях не ми е била нужна външна помощ.
А Господ наистина ми е помагал след молба от моя страна и то два пъти. Но в съвсем реалния, физически живот на това тяло, с което съм сега.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 05 яну 2012, 15:21

Филип, Филип... този път просто ме поразсмя :lol: ;)] В добрия смисъл разбира се, не се засягай.

Питам се възможно ли е да ни обясниш по-подробно, как точно "чрез промяна на начина си на мислене, контрол над мислите и начин на живот" се създава център на Любовта?
Интересно ми е, понеже това е като чрез краставица да създадеш домат. Абсурдно е, но нека видим как ще интерпретираш нещата този път...

Виж сега, ясно е че с теб говорим за различни неща. Това, че продължаваш да упорстваш обаче по никакъв начин не променя действителното положение на нещата.
Това, което обясняваш като твое знание, съм го практикувал когато бях още на 18-20 години. (сигурно и повечето от участниците тук са го имали като разбиране преди време) Сега нещата при мен са доста по-различни и причината се нарича „развитие”. А то носи своите последици... всякакви...
Усещанията и чувствеността отдавна нямат това значение, защото вече знам че са нож с две остриета и удобен начин за манипулация и контрол. Разчитам единствено на петте сетива изтеглени в Ума, а доколкото е възможно към момента и в Атман. Така, че вече говорим за директни възприятия, а не за усещания или начин на мислене. Огромна е разликата.
И изобщо не е вярно твърдението ти, че „хората, достигнали до разбирането "аз не съм това тяло"” са „най-силната същност в проявената вселена”. Още повече, че е отделен въпроса за коя точно Сила става дума.

Намеренията ти са добри, но това не е достатъчно. Също така не си си изчистил самскарите. Ако го беше сторил, най-малкото нямаше да се чудиш какво да отговориш на съфорумците, които те попитаха дали можеш да погледнеш в сърцето си и можеш ли да видиш какво има там. Time нямаше предвид усещания или чувства.

И да ти кажа, нищо не си променил по отношение на гадните съзнания. На „Пичовете” най-много само вятър да си им направил. И това не са разсъждения – лична опитност е... от снощи...
„Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто да го направиш.”
А какво ще излезе накрая... е петто.

men

Непрочетено мнение от men » 05 яну 2012, 15:33

Филип дай повече конкретика как ги правиш тези чудеса?
Защото промяната на начина на мислене, контрола над мислите и начина на живот е едва началото.

Отново те питам как регистрираш присъствието на външни съзнания, виждаш ли ги с просто око, как ги възприемаш?
Развил ли си вътрешното си виждане? И още как разбра, че нямаш самскари? Защото ако нямаш самскари би трябвало вече да си разбрал името на твоята истинска същност.

С Брахман/Космическия разум/ срещал ли си се? Минавал ли си през Слънцето?

Отговори