Кибела - Хипотези

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
иво

Re: КИБЕЛА - ХИПОТЕЗИ

Непрочетено мнение от иво » 15 дек 2009, 09:48

Novex ме провокира вчера с мнението /ама го изтри/ да си задам въпроса кой все пак е Бал? :roll: :? :roll: Историческа личност ли е бил или просто това е име на някой от трита бога в Крешака…. или това е някой от Великите Човеци :?: Седнах да медитирам уж да разбера отговора на въпросите ми…….. ама нищо….. :? гъста мъгла :? :? :oops: Sum защо не вземеш да ни кажеш кой е Бал :) и да те питам досега писал ли си някъде за него……….. :?: Толкова много топоними има свързани с това име а реално ние :arrow: тъй де по скоро аз не знам нищо за него :)

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2009, 12:10

Не се ли сещаш, Иво…?

Мислех си, че досега сте се сетили кой е Бал… Само преди месец във форума отново изведох важното за него…
Хайде, помислете…
Р.Ч.

Ordos_BG
Регистриран: 22 авг 2009, 09:38

Непрочетено мнение от Ordos_BG » 15 дек 2009, 13:03

Бал=Баорг

Ти си това 2
- Историята на българите започва с един Премъдър Човек. Името му е Баорг. Хората, които живеели с този мъдрец по-късно ги наричали баорги, барги ... Това е коренът на българите.

Съм каза,
Така че останаха два персонажа, които могат да „кажат и покажат” грешката, както на Великите Човеци, така и на „Отреклия се”. Това са Господ и… Баорг!
"Нека си припомним думите на Мирча Елиаде - „Борбата между Бал и Ехова още не е завършила”...

Баорг съществува в същата Господна действителност, в която се намира и „Отреклият се”. Преди време бях писал /вече не помня къде/ за Баорг, че е бил „леко възпрепятстван няколко хиляди години, но вече при него всичко е наред”…
Всъщност ето какво се е случило.
Великите Човеци след като променят информацията в Океана, Баорг разбира и тръгва да разбере какво става… Така се изправя лице срещу лице с „Отреклия се”… Не знам какво е станало между тях, но преди три години аз го намерих в един от пластовете на Крешака буквално овързан като пашкул в короната на едно дърво. Баорг беше в кома… гледаше ме и не можеше да ме познае… Освободих го и го оставих да се възстановява…
Разбрах, че само Съзнание-Бхарад, притежаващо Господна Сила в себе си може да постави Баорг в това положение… Великите Човеци и Премъдрите не могат да направят това, защото нямат този дар. Така разбрах за „Отреклия се”.

Само Съм ни споделя за знанието на Премъдрите, за Баорг, но е било забранено да се назовават имената им(Бог, Господ...) и затова Баорг преминава в Бал, запазвайки значението си.
Последна промяна от Ordos_BG на 16 дек 2009, 08:47, променено общо 1 път.
бикът от Пловдивските тепета

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 15 дек 2009, 15:20

От споделеното до тук стана ясно, че Кибела е силата на Господ, а IYI е свързан с практиката за приемане на тази сила, която sum нарече Великият Свидетел.
Тази сила/Великият Свидетел може да ни отведе до царството на Господ. До момента знаем за двама които са имали тази сила - Баорг и Отреклият се.
КиБал/Кибела може да символизира не само силата на Господ, но и нейния носител. Освен Силата на Господ, може да се каже и Силата на Баорг например.

beba

Непрочетено мнение от beba » 15 дек 2009, 15:45

Преди месец sum писа за "Звездата на Бал" която унищожила острова.

http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 5&start=10
sum написа:
„Звездата на Бал” всъщност е метеоритът, който унищожил острова на агресивните вай-ги!

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 15 дек 2009, 16:34

В интернет лесно се открива една статуетка на Баал, открита в град Угарит /Ugarit/,Сирия. Все пак незнам дали е същият за когото говорим.
~~~~~
Ако някой помни темата в която Sum, разяснава за Баал моля :) да даде линк. Благодаря предварително.
Прикачени файлове
Baal_Ugarit_Louvre_AO17330.jpg
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 15 дек 2009, 16:45

Във връзка с по предните постове само за информация прилагам фотос на "Гербът на Кан Кубрат" публикуван в книгата на Александър Алексиев "Изгубените кодове на древните Българи". Символите изобразени на герба не са случайни и достатъчно ясно показват древното знание съхранено във времето от Българите.
kubrat1.jpg
kubrat1.jpg (144.2 KиБ) Видяна 3824 пъти

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 15 дек 2009, 22:18

beba написа:Преди месец sum писа за "Звездата на Бал" която унищожила острова.
В същия пост, sum написа още и ето това:
"Представихте ли си как буквално се втрещих, защото този текст в прав текст потвърждава написаното от мен във втората книга, визиращо събитията, свързани с края на вай-гите, живеещи в Средиземноморския остров."

Ето точните думи от втората книга- "Ти си Това 2":
- Това е единственият случай в историята на Премъдрите Човеци, при който някой от тях е използвал силата на познанието, за да унищожи нечий живот... - уточни Румен и продължи с някаква непозната до този момент хладина в гласа си: - Премъдрия от Балканите привлякъл чрез силите, които притежавал, неголям метеорит към Земята. Метеоритът променил своята траектория и се насочил към планетата ни. Прихванат от гравитацията, вече нищо не можело да го спре. След навлизането му в атмосферата па планетата ни, той изгубил част от теглото си, но все още бил голям и опасен за живите същества по повърхността на Земята. Премъдрия умело насочил метеорита към острова, като направил така, че събитието да стане през деня... "Като гръм от ясно небе", точно това се случило на вай-гите, живеещи на острова. Всичко свършило за миг- два. Ударът на метеорита бил жесток и потопил в морето острова с последните агресивни вай-ги на Земята. Това е историята на високите хора по тази планета.
Това не означава ли, че Звездата на Бал, може да се разглежда като метеорита "привлякан" от Бал :?: :idea:
Според мен Dimitar е много прав като казва, че "КиБал/Кибела може да символизира не само силата на Господ, но и нейния носител".
В случая излиза , че Премъдрия от Балканите е носителя на Силата.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 16 дек 2009, 10:44

Поздравявам ви за вашата прозорливост!

Нека отново припомня, че разликата между Премъдрите се изразява най-вече в двата пътя. След края на тялото едните отиват при Великите Човеци /т.нар. Небесно Царство/, а другите в Господната действителност.

Баорг е човекът, който е открил млечно-зеления път. Той е живял в оня 2000 годишен период /17000-15000 г.пр.н.е./, когато по Земята е нямало никакво насилие между хората… Всички Премъдри след него, които са следвали неговото знание, са получавали дара Господен. Последните девет Премъдри Човека от Балканите също са имали този дар… все пак са следвали знанието и пътя на Баорг.

Бал, всъщност, е съкратеното име на един от последните девет Премъдри Човека от Балканите, носещ в себе си Знанието и Силата на Господ.
В днешно време на Ивайло съкратено му казваме Иво, нали? А Любомир го наричаме Любо, нали?
Същият смисъл е вложен и в името Бал.

Така че, Баорг и Бал са двама различни Човека. Единият е живял в периода от 17000 до 15000 г.пр.н.е., а другият във времето от 10000 до 8200 г.пр.н.е..
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 16 дек 2009, 11:22

Много интересно, sum!
Сега ми се навързаха нещата откъде може би се появява това "л" в топонимите из Балканите /освен "Б"-то и "А"-то, които се предполагаше да са от Баорг или Баал-божеството/. Та като споменах Баал, си спомних, че ти преди време беше писал за Блаал/Баал и силата Киблаал/Кибела.
Novex също се досети за това и мисля, че попита точно за този линк. Твоето обяснение за Блаал е в темата за Мадарския конник, ето тук:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... d&start=30

Ще припомня част от твоите думи:
"Не знам дали сте се сетили, но понятия като Бог, Господ, Майка богиня, божества, духове и т.н. не са били употребявани през времето на Премъдрите /9-8000 г.пр.н.е./. Това са съвременни определения, които са наложени от хора, живеещи през периода 3000-2500 г.пр.н.е. От тогава масово се използва тази дума – Бог. Малко по-късно се „ражда” и другата дума – Господ.
Аз също използвам тези думи, за да мога да разгранича първо пластовете от Крешака и второ, за да разгранича Бог от Господ. Но по времето на Премъдрите е нямало никакви богове и т.н.. Те никога не са боравили с такива понятия!..
Така че това, което днес вие знаете за Господ.., Премъдрите са Го наричали с думата… Баал /по-точно е БЛаал/!!! А Неговата Сила /на Баал/ вече се сещате, че е носела името КиБаал /КиБЛаал или Кибела/!

Обърнато днес към нас и познанието, което съм споделил във втората си книга, Кибела всъщност е Великият Свидетел!!! Чрез нея Атманът може да постигне т.нар. от мен Господна Действителност!..
В книгите си наричам тази Сила Велик Свидетел, но по времето на Премъдрите тази Сила се я наричали Кибела!!!"

-----

И така... щом са съществували двама различни Човека на име Баорг и Бал /съкратено/, мисля че е уместно да попитам тогава името Блаал /името за Господ по времето на Премъдрите/ откъде идва? Премъдрия Човек на име Бал, има ли нещо общо с това?

Отговори