Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от vnanev » 21 мар 2014, 14:59

Здравейте приятели,
Искам да споделя една прясна практика за разграждане на самскари от днес, за да бъда полезен и на другите тръгнали по пътя към Свободата.
Както вече всички знаят настана време за голямото чистене на самскарите. Цяла зима нямах търпение да дойде този ден. И така, седнах във вече позната поза лотус и се настроих за чистене. Молбата ми беше отправена директно към Бал да ми разгради третия пласт и решетката. Не след дълго започнаха силни вълни да ме обливат и тялото ми започна да се тресе, не приставах да искам от Бал да разгражда самскарите, а напротив с още по голямо желание исках да продължава. Незнам колко време се тресях в тези конвулси, но в един момент те спряха и нещата се поуспокоиха. Тогава настана тишина и спокойствие, и започнаха картини да обливат съзнанието ми. Сини кръгове минах пред очите ми, после видях хора които се рахождат, като чели познати лица. През цялото време имах усещането за Атман който се бори да разбие формата и да излезе на свобода. На една от картините седях на скала и птица стоеше в дясната ми ръка. Отворих очи беше отминал един час от чистенето. Седях и осмислях нещата, които се случиха и след малка пауза реших, че трябва пак да продължа. Кръстосах пак крака и наново започнах. Тогава Бал ми проговори, говори ми със загадки:
"Кое е това, което камъка стопява?" - Отговарям му: Лавата
"Да" - Тогава поисках лава да потече и камъните да стопи. И потече лава и разтопи голямо количество камък.
После пак Бал ме попита: " Ами ако камъкът пак се втвърди, кое е това което ще го разбие?" - Отговорих му: Слънцето е това което може камъка да напука.
"Да" - Тогава поисках силно Слънце камъка да разруши, и видях Слънце огря и силно стопли камъка и той се напука.
После Бал ме попита: " Кое е това, което водата да отблъстне?" - Казах му: Вятъра
"Да" - И тогава вълни от вода бяха пометени от силен Вятър.
Всичко това беше много забавно. После видях как Атмана ми се бори в нещо като мехур с ципа. Опитваше да я разскъса и успя. Възприех се като Това съм Аз. И излязох светещ целия на кристали. Много се развълнувах. Полюбувах се така известно време и отворих очи. Благодат и щастие бликаха от мен. Това е за сега, има и други неща които се случиха но трябва да ги осмисля. Мисля че тази година ще има много свободни Атмани, успех от мен. Не се предавайте. :sunny: :sunny: :sunny:

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 21 мар 2014, 16:13

Браво,Супер vnanev!!! ::yes:: Само така :sunny:

А,относно загадката на Бал трябва сам да се сетиш :) Ще ти даде познавателно знание и разбиране ;)

Успех на всички през новия сезон!!! :sunny: :sunny: :sunny:
Митака/Бургас :sunny:

Light

Непрочетено мнение от Light » 21 мар 2014, 23:26

Ехааа, супер начало на сезона! Мисля, че е ясно какво се е случило. Малко ти остава, vnanev! Успех!

vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Непрочетено мнение от vnanev » 26 мар 2014, 12:31

Здравейте приятели, пиша този пост, за да окуража тези които не са постигнали още Свободата и за да благодаря на всички вас и най вече на sum (Румен Чорбаджийски), за знанието което ни е дал и ни дава. Преди няколко дена успях да разградя и третия пласт и глътнах от въздуха на Свободата. Всичко е толкова просто, само трябва да се има правилното знание и разбиране а от там на татък Бал си знае работата. Пожелавам и на вас скорошна победа и да скъсате оковите на карма. Това е от мен, поздрави и успех!

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 26 мар 2014, 14:51

Честито vnanev ::yes::
И добре дошъл у дома!!! :sunny: :sunny: :sunny:
Митака/Бургас :sunny:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 26 мар 2014, 15:29

Супер! ::yes::
Браво, vnanev!!!
Много се радвам за теб.
:!: :D
Р.Ч.

Light

Непрочетено мнение от Light » 26 мар 2014, 22:59

Честито, vnanev!

Добре дошъл! От тук започва интересното... :sunny: :!:

Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Непрочетено мнение от Mln » 27 мар 2014, 06:43

Честито и от мен :sunny: поздравления!

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 27 мар 2014, 12:09

vnanev, добре дошъл у дома! Прекрасно изживяване :sunny:
Добро начало на сезона :)
Поздрави!

Sisna
Регистриран: 24 авг 2012, 18:57

Непрочетено мнение от Sisna » 27 мар 2014, 13:48

Браво vnanev :sunny: , дано тази година повече съфорумци вкусят от тази Свобода! Успех на всички :sunny: :inlove:

Отговори