"Ти си това III"

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Re: "Ти си това III"

Непрочетено мнение от riderman » 03 апр 2013, 13:51

Sum ::hat::
Благодаря ти за отговора поизясниха се някои неща!И това което сподели е напълно достатъчно!!!И Благодаря за това което правиш за всички! ::tan::
Поздрави
Митака/Бургас :sunny:

Light

Непрочетено мнение от Light » 06 апр 2013, 23:37

Здравейте!

Току що прочетох книгата и бързам да споделя впечатления. За мен лично тази книга беше преди всичко въпрос на спомняне. Особено в последните глави. Спомените нахлуваха в мен едновременно и по много, като водопад, който сякаш се изля отгоре ми. Още не мога напълно да ги сглобя.

Това, което първо ме взриви беше фразата "дъхът на природата, който вечно се движи". Когато прочетох тези думи, в мен избухна енергия, която породи едновременно сълзи и смях от радост и умиление, сякаш си срещнал неочаквано любим човек, когото си смятал за безследно изчезнал.

И от там като се започна... Погълнах остатъка от книгата почти на един дъх. Беше не само припомняне, но и усещане за един свят, който съм смятала за плод единствено на моето въображение. Помня много неща от онова време, но споделянето и фактът, че не е субективен спомен, ме накараха да се изпълня с усещане за топлина, уют, радост и любов.

Помня децата, помня свещерите и обичаите. Помня как се редяхме в кръг. Помня и едно подреждане, което не е описано в книгата, при което бяхме по-малко (четирима мисля) и извършвахме някакъв ритуал. Между нас се образуваше гъста енергия, която струеше от сърцата ни и просто стояхме така и я излъчвахме. Край нас имаше деца, които ни наблюдаваха с любопитство и подражаваха. Усещането беше за изпълване на пространството с... Лууш.

Имам и някои спомени, които не мога да си обясня... Но ще опитам първо сама :)

Сигурна съм, че всеки, който е живял по онова време преди 10 200г. ще си спомни кой е. А за останалите - книгата е чудесен наръчник за това как да се освободят. Успех на всички!

gydel
Регистриран: 07 ное 2012, 13:26

Непрочетено мнение от gydel » 07 апр 2013, 12:01

Чакам с нетърпение да се снабдя с книгата...
Но,
маааалко ме е страх, че на този етап ще ми задоволи любопитството, ще ахкам и ще мигам, но няма да ми помогне особено.
Защото... стъпките. Аз още се уча да си успокоявам, балансирам ума. Един самскар не съм забърсал...
Вече опитвам де. И аз като Иво преди време, опитвам се да изпълнявам процедурата, но нямам идея става ли, не става ли. Засега почти всеки ден, но ще гледам да отделя време и за два пъти на ден.
Ще използвам случая да помоля по опитните да се включват по въпросите на начинаещите. Ако преценят :)

Та
сякаш все повече осъзнавам значението на ... стъпките. Стигането до Еверест не е въпрос на решение и време, иска се и подготовка.
Метевторипластпочватретистралджамай2019

иво
Регистриран: 27 ное 2012, 20:45

Непрочетено мнение от иво » 08 апр 2013, 10:34

Ти чакаш да си вземеш книгата а аз си я взех и трети път я чета и още ходя като ударена патка у вратъ......... :lol: И да ти се похваля gydel че си чистя втория пласт. :idea: Мноооого трудна работа .. ама щом трудно върви значи ще я бутаме както се вика у наше село.
А за стъпките не се кахъри. Румен ги е описал в третата си книга.......... мноого яка книга. Балсам за знание :D

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 08 апр 2013, 17:01

Здрасти, gydel.

Така е… на Еверест няма туристи. :)

Успех по пътя.
Р.Ч.

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 12 апр 2013, 20:50

Прочетох я. Благодаря много!

Light

Непрочетено мнение от Light » 12 апр 2013, 23:34

С колегите, откакто прочетохме книгата, всеки ден я коментираме и днес възникна въпрос, на който не можахме да си отговорим.

На стр. 185 Румен обяснява за двата пътя, които водят към реалността извън Океана на Съзнанието:
"Единият води до световете на КИБЕЛА (т.нар. "Царство Небесно"), а вторият (това е млечно-зеления път, за който пиша в края на втората си книга) води до т.нар. от мен Господна действителност - там са световете на БАЛ!

Така че двата пътя водят до две различни реалности. Тези реалности в знака са изобразени чрез точки (всяка от кривите линии завършва с точка).

Ако Атман излезе от Океана на Съзнанието и поеме по един от двата пътя, тогава пред него ще се появи триъгълен тунел, по който трябва да тръгне. Премине ли през тунела, тогава ще се озове пред точката, чрез която ще влезе в светая светих на световете - светът на Бал или светът на Кибела!

Знаково двата пътя извън Океана винаги са се изобразявали така: (схема с два триъгълника)"
Това малко ме обърка, защото бях останала с впечатление, че двата свята извън Океана са съответно: Царството Небесно (където са Великите Човеци и Премъдрите) и Господната действителност (където е светът на Бал и съответно Кибела като негова сила). Аз лично, когато съм излизала извън Океана на Съзнанието често съм виждала Кибела и Бал заедно и затова приемах, че те двамата съществуват в една и съща действителност. Виждала съм и Великите човеци и честно казано, на мен ми излглежда, че и те са в същата действителност.

Освен това бях останала с впечатление, че единият път е триъгълен, а другият - не е. Сега става ясно, че и двата Пътя са триъгълни, което ме обърка допълнително, тъй като аз по принцип не минавам през триъгълен тунел, когато излизам извън Океана. Веднъж минах, но то беше, защото пожелах да го видя и това повече не ми се е случвало, а много пъти съм излизала извън Океана на Съзнанието. В това съм сигурна, тъй като имам определен начин, по който възприемам Бал и Кибела и това не може да се сбърка.

Според логото на този сайт и според обяснението в книгата, пътищата трябва да са два, но тогава от къде минавам аз? И защо излиза, че Бал и Кибела са в различни реалности (Кибела, заедно с Великите човеци и Премъдрите - в една, а Бал - в друга)?

sum

Непрочетено мнение от sum » 13 апр 2013, 07:55

Здрасти, Light.

Вземи третата книга и виж каква рисунка съм сложил на гърба...

Хайде сега да помислим - твоята позиция е като тази на детето от рисунката.
Какво според теб възприема детето?
Р.Ч.

Light

Непрочетено мнение от Light » 14 апр 2013, 00:06

Ако детето е "новороден" Атман с име, тогава следващата стъпка ще е да излезе от Океана на Съзнанието. Както е изобразено на рисунката, ще види двата пътя и двата триъгълника с Бал и Кибела в тях. Т.е. първо ще види Кибела, която ще му даде дара птица, за да може да излезе извън Океана. А после ще хване другия млечно-зелен път, за да отиде при Бал, който ще му даде Великия Свидетел.

Предполагам, че ако Атманът не е "новороден" и вече има тези дарове, тогава няма да види никакви пътища и никакви тунели, а директно ще изплува от Океана, горе-долу както излизаме от морето, след като сме плували под вода. Тогава всичко извън Океана се вижда като едно цяло, както въздухът се вижда като цяло над морето.

Това донякъде обяснява нещата, ако правилно съм разбрала.

sum

Непрочетено мнение от sum » 15 апр 2013, 10:02

Light:
Предполагам, че ако Атманът не е "новороден" и вече има тези дарове, тогава няма да види никакви пътища и никакви тунели, а директно ще изплува от Океана, горе-долу както излизаме от морето, след като сме плували под вода.
Не е точно така. Вярно е, че когато Атман изплува от Океана на Съзнанието възприятието е като излизане „от морето, след като сме плували под вода“. Но ако Атман, както казваш, не е „новороден“ и има даровете, тогава двата тунела не изчезват.
Когато излезеш от Океана, ти възприемаш веднага Бал или Кибела, защото явно имате такава уговорка… много стара уговорка между вас. Иначе те не стоят постоянно на брега на Океана, гледайки кой кога ще излезе от „водата“…
В края на първата си книга нали споделих моето възприятие, когато излязох за първи път извън Океана. Помниш ли какво описах – възприятието ми бе за човек, който си дялкаше някаква пръчка. Това не беше Бал. И така нататък… описал съм важното от тази случка в книгите.
Така че Бал и Кибела не стоят... как да кажа... нещо като на пост до Океана на Съзнанието.
Р.Ч.

Отговори