Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
miromiv
Регистриран: 27 ное 2011, 14:43

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от miromiv » 10 юли 2012, 00:49

Light написа:
miromiv написа:Как така ще го възприемеш различно? Ако всеки възприема различно, как изобщо ще различим кое какво е. Нали именно по общите неща се ориентираме, иначе се губи достоверността.
Общото е в усещането. Когато четеш описание на определено изживяване, би трябвало да придобиваш усещане за случилото се. Именно това е ценното.
Иначе формата е необходима само на Ума, за да може да възприеме нещата. И всеки Ум ги "изобразява" според собствените си нагласи и модификации.
Добре де, но по тази логика и ʼʼусещанетоʼʼ би могло също да бъде според собствените нагласи на индивида. Трябва да има неща, които да са еднакви за всички. Например: очите на Брахман, птицата, която е дарът на Кибела, и триъгълния тунел. Ако всеки, го вижда, според нагласите на ума си нещата много ще се размият. Взе да ми се губи логиката. Нали дарът, винаги беше птица? :facepalm:

Light

Непрочетено мнение от Light » 10 юли 2012, 09:55

Да, дарът на Кибела е птица. Но ето, ако говорим за точна форма или търсим логика, тогава каква птица ще бъде това? Гълъб, пеликан, щраус, колибри или... Това са все птици. И общото между тях е, че имат криле и летят. Значи дарът на Кибела е сила, която ти дава криле и те извежда извън Океана от съзнание.
А защо тогава да не е самолет или лодка с гребла? Пак ще "полетиш" и ще излезеш от Океана. Дали ще размахаш криле или гребла, с които ще се носиш над вълните, важно е усещането за полет. Ето това имам предвид като казвам, че важно е усещането.

И в тази връзка, ако делфинът на vnanev му е помогнал да полети и така да излезе от Океана, може да е бил Кибела (или нейната сила). Но дори и да не е, очевидно има някой му помага, което пак е добра новина. :-)

miromiv

Непрочетено мнение от miromiv » 10 юли 2012, 13:09

Ако всички виждат самолет или лодка с гребла, тогава, да. Но ако приемем, че Умът на всеки, създава, Формата, защо тогава да не приемем, че създава и Съдържанието, на това което ʼʼвиждамеʼʼ , а усещанията да са следствие на това? От друга страна, ако всеки, едно нещо по различен начин, това дава възможност, за различни интерпретации и спорове. Всеки ще си мисли, че това, което той е видял и разбрал е по-вярно и истинско, от това на другите. Достоверността ще се загуби. Затова например, за да се срещнеш с Бал, трябва да минеш през Триъгълен тунел. Ако всички виждат това по еднакъв начин, значи наистина се срещат с Бал. В противен случай, може да се търсят и други обяснения. Не знам, дали го обяснявам добре, но за мен е притеснително, ако се доверяваме само на усещанията, защото те също могат да бъдат Следствие. Мога да дам и конкретен пример, ако искате.

miromiv

Непрочетено мнение от miromiv » 10 юли 2012, 15:27

Jonathan написа:А вие откъде разбрахте, че vnanev е излязъл точно от океана на Съзнание, а не например от океана на Вират?
Подобен въпрос, задавам и аз. Откъде може да се разбере кое, какво е. От общите преживявания. Например, ако след като проявиш Атман (както е при Light) излезеш в Океана на Съзнание и искаш да отидеш в действителността на Бал, минаваш, през триъгълен тунел. Ако това се случва при всички, които са Атман, значи спорове съмнения и интерпретации, няма как да има. Ако обаче, всеки вижда каквато форма му придаде Умът... тогава възможности за интерпретация много, включително и за съдържанието на преживяното.
Jonathan написа:Аз лично не съм убеден че греблата на лодка могат да бъдат тази душа. По скоро е нещо , което описва galia - птица в която Тя като съзнание влиза.
Ето я интерпретацията! Тя не би била възможна, ако вместо лодка с гребла, винаги имаше триъгълен тунел. Друг Атман може да ʼʼвидиʼʼ... самолет, космически кораб... и тогава става... манджа с грозде.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 10 юли 2012, 16:03

При Light нещата са по-особени.
Р.Ч.

miromiv

Непрочетено мнение от miromiv » 10 юли 2012, 18:44

Нашият Ум има нужда да придаде форма на Бал, което значи... и аз не знам какво... че Умът е свързан с Атман, дори извън Океана на Съзнание. В което има логика, тъй като за да проявим Атман, сливаме трите центъра на съзнание, единия от които е Ум. И именно той им нужда да придаде форма на Бал и Кибела дори извън Океана на Съзнание... вероятно...

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 11 юли 2012, 12:53

sum написа:Споделянето на информацията за това какво е отвъд Океана е много трудна работа. Защото Там /както няколко пъти вече съм обяснявал/ няма нищо общо със Съзнанието.
Но също така, sum, няколкократно си обяснявал, че Там съзнанията (Атманите) имат обвивка (душа), която им придава определена (избрана от тях) форма. Следователно има нещо общо между Тук и Там. :!: От всички споделени до момента опитности от извън „Океана“ става ясно, че разликите са повече от приликите, но това със сигурност не означава пълна липса на сходства.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 27 юли 2012, 13:55

Здравейте!
Искам да споделя в какъв коварен капан попаднах през последните месеци, при чистенето на самскарите и пластовете от решетката.
От миналогодишния самскарен период, Любовта, която се изливаше от сърцето ми при чистенките взех да насочвам към Господ с думите:
„Всичката любов от мен на Теб дарявам Господи, през центъра Любов”

Да ама, какво се е получавало на практика?!?
Ето какво пише sum за Господ в темата за Отеца в отговор на Riderman :
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... &start=160
“Господ нито е съзнание, нито е чувство, нито е самосъзнание, нито е Атман!
Както вече знаеш неговата реалност не може да се бърка със ставащото в Океана на Съзнанието.”
И така…. колкото повече разграждах самскарите и решетката, Любовта ми е отивала при ….Отеца и моята „жила на времето” е ставала все по-дебела и се е оплитала със „сталактона” и в един момент, с разградени самскари и решетка се оказах в затвор, изграден от мен самия, от който няма излизане :496: ..засега..

Зачестиха и атаките от страна на Те…последната беше от Беинса Дуно общество, искаха да ме „вербуват” да мина на тяхна страна, след като отказах, ми сложиха някакъв кристал в главата, последва „глад, мор и разорение” в действие, разболях се и имах адско главоболие дни наред, добре, че беше sum да помага :sunny: .

Поздрави!

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 27 юли 2012, 19:03

Значи вече ти се изясни цялата картина.
Супер!

Поздрави ::hat:: :D
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 27 юли 2012, 19:25

Здрасти bin. Радвам се, че си справил с "Te" и с Отеца, както и жилата на времето.
Твоят пост много ми помогна в последната медитация като осъзнах нещо. По-финните програми от "Те" са
според мен, са точно тези като програмата "обич" която можем да изпитаме към формата, или "любовта към Бога", , които вече удължават времето на времето.
След като Господ /Баал/, не е нито съзнание, нито Чисто съзнание, ни Самозъзнание, ни вибрация, вълна, частица, чувство, нито емоция,
даже чиста емоция като Любовта, според мен, към него не може да насочваме, нито емоции, ни чувста, ни идеи, нито мисли, нито Любов, ни благодарност /пак според мен финна програма/, а когато го правим волно или неволно побадаме в капана на "Те" или Отеца.
Разбиране е само думата която описва действителността на Баал.

:D :D Невероятно. :sunny:
Поздрави на всички!
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Отговори