Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от miroki » 22 юни 2012, 14:50

Е то е нормално да не разберем, защото и не стана въпрос до сега, благодаря за разяснението Съм.

Light

Непрочетено мнение от Light » 23 юни 2012, 10:06

Ето и нещичко от мен :)

Така... Силно главоболие от сутринта. Обикновено това не ми е проблем, защото го лекувам за 1 минутка с малко наливане на енергия. Този път, обаче не можах. Към 11:00 не издържах и реших да помоля Господ да ми помогне. Помня, че sum ми каза да не занимавам Господ със земните си глупости, ама така ми дойде отвътре...

Този път малко по-трудно влязох в медитация, може би заради главоболието или заради шума отвън. Все пак е разгара на деня, а до нас има строеж. Минах си през всички пластове на Крешака, излязох в Океана и понеже усещах, че ми е трудно, потърсих Кибела. Появи се една много мила жена, която не виждах, но усещах. През цялото време се оглеждах, за да се уверя, че това не е номер на ТЕ. Жената ми каза: "Хайде, какво чакаш. Кажи за какво си дошла."
Аз: "Искам да разбера за жилата на времето и да я скъсам" (Какви ги говоря, дойдох да си лекувам главата!)
Тя: "Какво искаш да разбереш за жилата? Искаш ли да я видиш?"
Аз: "Да"
Тя ме води в посока към сърцето ми и ми обяснява: "Не можеш да влезеш вече в нея. Тя е изсъхнала."
Виждам нещо като пъпна връв, чийто край не мога да видя накъде води.
Жената: "Хайде, помоли Господ да ти помогне. Нали за това дойде."
Моля Господ за помощ. И аз не знам за какво. В един момент казах: "Скъсай тази връв."
Започна да ме залива огромна енергия и там, където беше свързана към мен връвта, започна да се върти нещо като перка на самолет, която се ускоряваше. Енергията, която ме заливаше, се увеличаваше постоянно и накрая въжето се скъса. Аз излетях нагоре, а него го видях как се изгубва някъде долу в безкрая.
Продължих да се издигам като ме заливаха облаци от енергия. Сякаш нещо ме завъртя, после ме носеха някакви вълни. Всичко беше в постоянно движение. Виждах птици, тунели, триъгълници, обаче всичко беше много хаотично. Носех се, без да мога да контролирам нещата. Още от момента на скъсването ми се появи много силно сърцебиене, което продължи почти до края на медитацията.
Осъзнах, че жената е още до мен. Поисках да ме отведе при Господ. Тя ме качи на една от птиците. Докато се придвижвах, през цялото време се оглеждах да не би да e номер на ТЕ (Имах причина за това). Виждах облаци от енергия и проблясъци от светлина. Ставаше все по-светло. Накрая усетих твърда земя под краката си. Мда. Господ. Познато усещане за бащинска прегръдка! Знаех, че е той, но не знаех какво да му кажа или какво да го питам. Само поисках да ми даде съвет.
Той каза: "Не се тревожи за нищо. Тук можеш да идваш винаги и да говориш с мен, когато имаш нужда. Само пази мислите си чисти. Ти си много чиста, ******. (Запитах се защо ме нарича със сегашното ми име.). Продължавай да създаваш чисти мисли и бъди чиста в действията си. Създавай. Останалото ще се нареди."
Помолих го да помогне на мой приятел. Той каза, че ще се справи и сам.
Постоях на това място още малко. Не исках да си тръгвам от там. Всичко беше едновременно спокойно, но и в движение. Чувствах се на сигурно място. Сетих се, че мога да идвам, когато си пожелая и се върнах...

Като станах, се движех много леко, сякаш не стъпвам на земята, а главоболието беше изчезнало (разбира се!) :-))))
Последна промяна от Light на 23 юни 2012, 13:22, променено общо 1 път.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 23 юни 2012, 10:17

Благодаря за споделянето! *tochno taka*
За мен е много ценно!!! ::tan::

Честит Българин

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 23 юни 2012, 11:07

Light, не навсякъде извън Океана е безопасно!!!

И ако нямаш яснота за себе си, кой или какво точно е Господ, това може да е всеки.

miromiv
Регистриран: 27 ное 2011, 14:43

Непрочетено мнение от miromiv » 23 юни 2012, 11:35

Мен ме озадачава ʼʼпришпорванетоʼʼ да каже за какво е дошла и да помоли Господ за помощ. За какво е това бързане, нали там няма време или може би Жената/Кибела с която е говорила има ʼʼспешна работаʼʼ ::thinking:: :neznam: Не знам за вас, но на мен всички споделени опитности на Light ми изглеждат доста объркващи, особено последния. Нали скъсването на жилата става само в определен ден? След като е скъсала жилата, значи днес е този ден? Или...?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 23 юни 2012, 19:52

Или може би Light няма много за чистене...
Р.Ч.

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 24 юни 2012, 08:41

Какво те притеснява, miromiv?
Light описва нещата така, както тя ги вижда и ги усеща. Ако повече хора имаха смелостта да го правят, щяхме да се радваме на една много пъстра картина от преживявания, на различни гледни точки и разнообразни реакции от страна на физическото тяло.
За съжаление притеснението или някакви други съображения не позволяват на тези, които имат вече достатъчно опитност, да я споделят. Това, разбира се, си е тяхна работа.
Добре е да се опитваме да усетим нещата така, както ги усеща човекът който ги споделя. :sunny:

miromiv
Регистриран: 27 ное 2011, 14:43

Непрочетено мнение от miromiv » 24 юни 2012, 13:01

Мислех, че ʼʼусещаниятаʼʼ трябва да са еднакви, а не различни. Може би разликите, от една страна могат да се обяснят с това че сме свързани с материалното тяло. което, ʼʼвлияеʼʼ на Атмана. О друга страна сливането на трите центъра на съзнание от които част е и Умът, а той е развит с индивидуалните мисли чувства и опитност създават тези различни преживявания и емоции? Не знам? Тези споделени частично преживявания ми се струват, като 20 секунден откъс от филм от който съответно не може да се разбере нищо. Може би ако се споделят отговорите на Бал и Кибела на конкретни въпроси, ще по-полезно. Просто разговорите ми се струват прекалено... земни... все едно си говоря със съседа, а не с Господ. Може би се дължи на това, че умът който е част от Атман пречупва всичко през собствената си... не знам... индивидуалност, нали нашия индивидуален Ум е част от Атман.
Обещавам, ако разграждането на самскарите потръгне (за което имам сериозни съмнения) да споделя много подробно случващото се и да направя дълъг списък от въпроси към Бал ;)]

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 24 юни 2012, 15:10

Miromiv:
Просто разговорите ми се струват прекалено... земни... все едно си говоря със съседа, а не с Господ.
Ако на човек интелектът му е като този на неговия съсед в такъв случай нормално е отговорите да са на тази висота.
Р.Ч.

Light

Непрочетено мнение от Light » 24 юни 2012, 18:37

Истината е, че е изключително трудно да се облекат в думи изживявания, които са извън 3D света. Всичко това е въпрос на усещане, много повече, отколкото "филм" или серия от образи с някаква "земна" форма. Само, който го е изживял, може да го разбере.

Усещането при срещата с Бал е като завръщане у дома. Както е написала Галя
, то е "Не-пов-то-ри-мо"! Или по-точно, толкова добре познато, че не може да бъде сбъркано с никое друго, точно като бащиния дом. А, когато си у дома, какъв друг може да бъде разговорът, освен топъл, естествен и непринуден... :-)

На мен лично ми е много по-интересно sum да коментира скъсването на жилата на времето, тъй като не открих някой друг да е споделил подобна опитност.

Отговори