Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sss
Регистриран: 22 яну 2011, 16:24

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от sss » 10 сеп 2013, 23:41

Здравейте ПРИЯТЕЛИ искам да ви споделя какъв бе отговора на БРАХМАН за състоянието на самскарната ми решетка . След три опита се бях отказал и си казах да оставя тая работа и да си продължа с чистенето на самскари , и точно при една от практиките ми се появи отговора - беше тъмно но много добре видях арматурната топка със стърчащи краища , това бе за секунди и изчезна. SUM да не съм минал пласта без да знам ? През това лято при практикити ми за чистене се бяха появили на два пъти светещи топки , единия път бе въртящо се златисто кълбо с излъчващи млечнозелени лъчи ,а при следващия път бе тъмна топка сетих се да помоля БАЛ да изчисти самскарите ми и стана чудо от мен полетяха бели топчета насочени към тъмното кълбо ,белите топчета падаха върху него и се търкаляха по окръжността като оставяха бяла диря .Тъкмо кълбото почти се избели и започна да свети и хоп изчезна .И още нещо ще ви споделя беше пак когато си чистих самскарите , появиха се онези кръгове когато ти е успокоен ума само че този път вместо да се отдалечават те се разбиваха в мен и забелязах една точка от където излъчваше тези кръгове тази точка постепенно се доближаваше към мен и се уголемяваше заприлича на отвор с набръчкани крайща .Докато го огледам и преминах през него , от другата страна бе доста светло наподобяваше на ясно синьо небе, нямаше никой и както се оглеждах и отново всичко изчезна .Няма ли начин да се задържат за повече ? За сега толкова от мен и успех на всички тръгнали по пътя .

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 11 сеп 2013, 08:29

manechi, за седем години пяна ми излезе на устата да обяснявам, че практиките се правят от равноденствие до равноденствие заради намаляващото излъчване на силата през Слънцето. Ти ако желаеш можеш през цялата година да практикуваш чистене, но резултатите могат да бъдат плачевни заради контрола, извършван от страна на "ТЕ". Въобще тряябва мнимателно да се подхожда с тази материя...

~~~~~~~

Много добре, sss. Нещата си вървят при теб.
Поздрави.
Р.Ч.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 11 сеп 2013, 09:04

sss написа:Здравейте ПРИЯТЕЛИ искам да ви споделя какъв бе отговора на БРАХМАН за състоянието на самскарната ми решетка . След три опита се бях отказал и си казах да оставя тая работа и да си продължа с чистенето на самскари , и точно при една от практиките ми се появи отговора -
За съжаление при мен нищо не се появи.
Но какво ли очаквам да се появи, след като не виждам нищо на ментален екран.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 11 сеп 2013, 21:02

от "Ти си Това 3" стр. 133
"То" може да се види, едва когато Умът и Самосъзнанието, благодарение на Кундалини, бъдат Едно. Иначе не става.
Под "То" се има предвид Вътрешния Аз.

Тоест Кундалини трябва да се е поактивирала :D
Преди медитация правиш ли пранаяма поне ?

manechi
Регистриран: 06 ное 2012, 12:55

Непрочетено мнение от manechi » 12 сеп 2013, 09:36

Sum, на стр.18 по-назад пишеш , че там е целогодишно-не до две седмици след края на равноденствието ! Може и ти да не си разбрал.
МАТЕЙ

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 12 сеп 2013, 09:56

Приятел, ти прочете ли внимателно какво ти написах? :)
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 12 сеп 2013, 11:34

sum написа:Другото важно е, че самскарника е активен през цялата година! Така че вече няма да бъдеш ограничен от годишните сезони.
…Просто това му е „работата” на самскарника… За това е създаден…
sum написа: практиките се правят от равноденствие до равноденствие заради намаляващото излъчване на силата през Слънцето. Ти ако желаеш можеш през цялата година да практикуваш чистене, но резултатите могат да бъдат плачевни заради контрола, извършван от страна на "ТЕ"
В самскарника можеш да практикуваш през цялата година чистене на самскарите, тогава се активира процес, чрез който ако мога така да се изразя ти си „отворен“. Намалената сила през слънцето обаче дава мегдан да се засилват съзнанията, които се хранят от друга енергия, така наречените „Те“.
Така държейки „вратата“ на съзнанието си ( Вътрешния Аз) отворена, познай кои ще влязат?

Досега има достатъчно писано за резултатите от контактите и контрола от страна на такива съзнания... но все пак всеки сам решава.

Сега вече по-ясно ли е? :D

manechi
Регистриран: 06 ное 2012, 12:55

Непрочетено мнение от manechi » 12 сеп 2013, 11:41

Ясно !!!
МАТЕЙ

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 12 сеп 2013, 20:52

Имам въпрос.
Защо в първия пласт емоцията е "твърдина" а в втория пласт е така да се каже течната фаза на пласта (лепкавия материал)?
Информацията в първия пласт е течната фаза - океаните които пропускат светлина, а във втория пласт са конците които са своеобразно твърд материал или обект да го кажем ?! ::thinking::

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 17 сеп 2013, 08:42

Здравейте, включвам се и аз.
Това не е отеца. А самскарите просто се напъни да ги изчистиш, не ги разделяй, от това няма полза никой, информацията си стои където и да я прехвърлиш.
Това с яйцето е дар. Можеш да благодариш на този, който ти го е дал.

Поздрави!

Отговори