Сборяново и Свещарската гробница

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Re: Сборяново и Свещарската гробница

Непрочетено мнение от Jonathan » 21 юни 2010, 10:23

Sum, впечатляващи са символите :!: Как само си ги открил там на задната стена... :[)]I:

На мен знаците от заграденото с единицата ми напомнят за медитиращия човек от Палеокастро.
Ти беше описал триъгълниците, които се вплитат един в друг, отпред на тялото на човека - един отдолу и един отгоре. Виждаше се и полукръг на мястото на сърцето му, който е абсолютно идентичен с полукръга, който сега откриваме над върха на долния триъгълник от идеограмите на Свещари.
През този полукръг преминава атман, за да излезе от Крешака и да получи свободата си!

Трите вертикални черти не се сещам какво трябва да означават. Но ми прави впечатление, че са възходящи - последната е най-висока.

Ето линк към темата за полукръговете, където sum пише за изобразения медитиращ човек на Палеокастро:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 9&start=20

На прав път ли съм?

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 21 юни 2010, 11:50

Здравей SUM, тези символи, които си заснел на външната фасада на храма в Свещари май ще ни пратят много назад във времето …
Възниква и основателния въпрос – какво правят тези символи на задната стена на постройка, която е покрита със земен /могилен/ насип???
Забелязахте ли, че на снимката на задната фасада на храма в Свещари, където е камъка с триъгълниците се вижда, че в основата на стената има „тротоар”. За мен това е още едно косвено доказателство, че „гробницата” много назад във времето всъщност е била храм на открито със своята „прилежаща инфраструктура”. Ако постройката е изградена за да бъде покрита с могилен насип, на кого е нужно изграждането на „тротоар” около нея? .
Вероятно Храмът в Свещари е покрит с могилен насип в последствие с цел да се съхрани във времето.

Поздрави!
Прикачени файлове
10_задна_страна_2.jpg
10_задна_страна_2.jpg (73.58 KиБ) Видяна 5420 пъти

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 21 юни 2010, 20:19

Men, не бях обръщал внимание на „тротоара”. Повдигаш много основателен въпрос!.. :[)]I:

Jonathan, на прав път си!
Всъщност реших да сравним знака, който е на медитиращия човек от Палеокастро и знаците от Свещари. Нека ги видим:
21.jpg
Разбирате ли вече какво означават първите два идеограма от Свещари /заградените в кръга/?
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 21 юни 2010, 22:13

Sum, според мен двата заградени знака визират процеси, касаещи конкретно човека.
Хубаво е, че си сравнил по този начин на снимката знаците от Свещари с медитиращия човек от Палеокастро. Това сравнение внася достатъчно яснота по въпроса с идеограмите.

Първият символ – триъгълника, визира положението на човешкото тяло при медитация, когато е седнало в поза лотос /наподобява пирамида/. При това положение силата се акумулира вътре в тялото и не го напуска. Именно това показва фигурата триъгълник!
По същия начин, изправената триъгълна пирамида /с основа надолу и връх нагоре/ задържа енергия вътре в своето пространство и ако тази енергия е Силата на Господ, то това неминуемо ще способства за естествената еволюция вътре в пространството на пирамидата.

Докато вторият символ /двата вплетени триъгълника/ показва движението на същата тази Сила в тялото на човека. При него, горният триъгълник е с върха надолу и е отворен нагоре, защото Силата ще отведе Атман извън Крешака! Полукръгът показва мястото, през което ще премине Атман, за да напусне Крешака и да бъде свободен, т.е. да постигне действителността на Непроявения Бог.

В тази връзка нека припомня думите на sum относно медитиращия човек от Палеокастро:
„... много е важно да се знае за трираменната пирамида, за да можем да я ползваме по време на медитация и освободим себе си.”
И още относно вплетените триъгълници /пирамиди/:
„Затова пирамидата е обърната с върха надолу и е отворена нагоре, защото Силата ще отведе Атман извън Крешака. Това ще го направи Кибела/Киблаал/КиБаал, а не попа, имама или гурото!”

Мисля, че това е общо взето по първите два идеограма.

sum

Непрочетено мнение от sum » 22 юни 2010, 00:03

Точно така, ntsk. Това са идеограми, обясняващи движението на Силата в човек!

Сега да обърнем внимание на следващия символ – трите вертикални черти. Jonathan правилно отбеляза, че те не са с еднакъв размер… Това е много важно.

Искам да припомня какво съм писал за Силата /Кибела/ в темата за „Каменните полукръгове”:
Пътят на Силата и нейното движение са били илюстрирани чрез символа „I”.”

Разбирате ли… символът „I” е идиограма за пътя на Силата!
Нека сега от тази позиция помислим има ли ТРИ отделни пътя на Силата в човек?
Да. Има! Нека ги видим на снимката:
22.jpg
Става ли вече ясно за какво иде реч?
Първият път на Силата е от муладхара до сърцето /там е първият център на съзнанието - любовта/.
Вторият път на Силата е от муладхара до ума /там е вторият център на съзнанието/.
Третия път на Силата е от муладхара до самосъзнанието /третият център на съзнание/.
Силата съм я изобразил да тръгва от муладхара чакра. Защо? Защото точно в нея се намира змийската сила Кундалини! Знаете, че само тя може да стигне до трите отделни центъра на съзнание в нас, нали?!
Така че в Свещари предците ни с идеограма са оставили знанието за ТРИТЕ ПЪТЯ НА СИЛАТА В ЧОВЕК!!!
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 22 юни 2010, 09:37

:roll: Аааа....::thinking:: значи тия идеограми дето ги загради под № 1 са свързани с познанието за силата в човека.... :idea: тъй де не става въпрос за Силата (Кибела) в Крешака, а за Силата кундалини в нас :idea: За мен е потресаващо това.. ама като гледам каменния човек от Палеокастро и знака на гърдите му ,който е едно към едно с този на Свещари няма как да не се съглася с написаното от теб. Да ама такова нещо археолог никога няма да може да разбере :lol:
Добре съгласен съм с теб. Но тогава какво означават идеограмите от втория заграден кръг? Гледам, че там има издълбани осем прави линии ,два триъгълника и един голям L. Тия вертикални линии какво трябва да означават :arrow: че има осем пътя на Силата.... ама нали бяха три? Сега осем ли станаха?

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 22 юни 2010, 14:36

Ясно, sum. :D
Единият път ще ни разкрие центъра на Любовта в нас. Вторият ще ни разкрие какво представлява центъра на Ума. А третият ще ни разкрие Самосъзнанието в нас.
Когато змийската сила Кундалини се активира, освен че ще събуди чакрите в гръбначния стълб, тя ще ни покаже тези ТРИ центъра на съзнание в нас.
А по този начин могат да бъдат опознати съответните действителности на трите бога от Крешака.
А когато трите центъра на съзнание в нас се слеят в едно /чрез кундалини/, тогава Атман излиза през полукръга и е свободен от Крешака.

Относно втората група знаци, възможно е осемте линии, двата триъгълника и знака "L", да са свързани с конкретната практика, която се е извършвала в помещенията на храма на Кибела.
В този случай трябва да обърнем внимание колко е броя на Кибелите в храма и колко са учениците, плюс учителя.
Последна промяна от ntsk на 22 юни 2010, 15:10, променено общо 1 път.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 22 юни 2010, 15:13

ntsk написа:В този случай трябва да обърнем внимание колко е броя на Кибелите в храма и колко са учениците, плюс учителя.
Здравей ntsk, и аз това си мислех. Въпреки че ми е трудно да отгатна какъв точно смисъл са вложили в символите хората в този период, един от вариантите е следния: 10те Кибели в храма представляват 8те нарисувани, които са в движение ( т.е 8те чертички), а останалите 2 са учителя и ученика, при които Силата е затворена ( 2та триъгълника). Този символ L бих го свързала с Господ и неговата Сила, но... ::thinking:: :sunny:

п.с. Чудех се защо точно 10 са изобразените Кибели, ::thinking:: всъщност 10 са енергийните канали, по които тече Прана в тялото на човека.

sum

Непрочетено мнение от sum » 22 юни 2010, 18:03

Голяма гатанка, нали? :D

Трябва да призная, че след като снимах идеограмите в Свещари няколко дни се чудех какво означават осемте прави линии и „L-а”.
Проумях, че горните идеограми /под №1/ нямат общо с долните /под №2/. Благодарение на снимките от Палеокастро лесно разбрах горните какво означават, но долните не.
И така… зарових се да търся някакво решение на проблема. Нищо не открих. Това ме накара по-внимателно да се взра в идеограмите от №2. Увеличих ги и вижте какво излезе:
21.JPG
„L-а” има връзка с правата линия над него! Това ми даде насока да мисля, че ако открия какво точно означава „L-а”, тогава ще разбера какво означават осемте прави линии, защото линията и „L-а” са свързани. Т.е. те са едно!
И така започна голямото ровене на снимки от личния ми архив… Открих „L-а”. Вижте го:
23.jpg
Оказа се, че идеограмът „L” е символ на неолитното изображение на Великата Майка с издължения врат! А това означава, че храмът в Свещари е строен през периода 7000-5000 г.пр.н.е.!!!
Глиненият съд е от с.Драма /намира се на 30 км. от Ямбол/. 20 години там е работел немският археолог и професор Ян Лихардус. Всички артефакти, намерени от него, са датирани в периода от 6000 до 5000 г.пр.н.е.. Другото негово важно откритие е, че хората през неолита и ранния халколит са живеели в двуетажни къщи. Вижте на снимката съдовете, които археологът е открил само в една двуетажна къща.
22.JPG
Невероятно, нали? И това само в една къща…
Та глинената купа с „L-а” е един от тези съдове.

Така.
Какво заключение относно идеограмите от Свещари можем да направим? Самият „L” ни показа, че правата линия всъщност е Великата Майка. Тогава осем прави линии означават осем Велики богини! Замислих се къде има на едно място осем Кибели. И се сетих. Ето ги:
.jpg
На снимката нарочно посочих със стрелките към символът m, защото според мен този знак визира обединението на трите Сили в Крешака. Знаете, че понятия като Кибела, Великата майка или Силата в Крешака са едно и също. Тоест искам да кажа, че през неолита идиограмът за Великата Майка Кибела е бил изобразяван чрез m!
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 22 юни 2010, 20:42

Да му се не види :IL ... напълно си прав за m. :D

Всъщност Кибела/КиБЛаал е конкретно проявление на Силата на Господ или това е Силата, която циркулира в 3те пласта на Крешака. :idea: :idea: :sunny:

Отговори