(Родното) Здравеопазване - морал и медицина

Всичко останало можете да обсъждате тук.
Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Re: (Родното) Здравеопазване - морал и медицина

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 02 мар 2021, 09:09

Граждани срещу Правителствена болница

https://www.youtube.com/watch?v=UU4Wy07_rF8
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 11 мар 2021, 14:06

И България е получила от партидата с ваксина, спряна след смъртен случай в Австрия

България, Австрия, Кипър, Дания, Естония, Франция, Гърция, Исландия, Ирландия, Латвия, Литва, Люксембург, Малта, Холандия, Полша, Испания и Швеция са получили ваксини на "АстраЗенека" от партида ABV5300, съобщи днес Европейската агенция по лекарствата.

Това уточнение се съдържа в съобщение на агенцията по повод проверка на смъртен случай в Австрия, където ваксина от тази партида е била поставена на починалия по-късно пациент. Агенцията отбелязва, че засега няма улики, че смъртният случай е настъпил заради непосочена в листовката на ваксината странична реакция.

Допълва се, че в Австрия при ваксиниране с дози от посочената партида първоначално са установени два случая на тромбози. Във втория случай ваксинираният се възстановява от белодробна емболия, а в първия смъртта е настъпила 10 дни след имунизацията.

До вчера в агенцията са получени още две съобщения за тромбози след поставянето на ваксини от въпросната партида. Отбелязва се, че освен Австрия, решение да спрат използването на ваксини от партидата са взели също Естония, Литва, Латвия и Люксембург.

Партидата съдържа общо 1 милион дози, доставени в 17 държави. Въпреки че в случая едва ли да става дума за лошо качество на партидата, разследването продължава, се уточнява в съобщението.

Агенцията добавя, че досега заради ваксината на "АстраЗенека" са получени 22 съобщения за тромбози сред 3 милиона имунизирани с този препарат в ЕС и Исландия, Лихтенщайн и Норвегия. Допълва се, че проверката не е приключила.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/i-balgar ... v-avstriya

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 14 мар 2021, 16:46

Когато д-р, биоинженер се изпусне в ефира!

Ще може ли науката да достигне дотам че да променя генетично предаваните болести в полза на човека?

Да, разбира се. Това е една от основните цели на „синтетичната биология“. Хората които казаха че една от ваксините представлява генна терапия, тя ще бъде основен експеримент, който ще ни покаже дали ще можем да вървим в посока наистина в скоро време, да подменяме човешки гени.

Кой, кое ще бъде основният експеримент?

Ами, една от ваксините толкова масово дадена, която в крайна сметка тя подава гена, вътре в нашите клетки за синтез на белтъците на вируса, в крайна сметка тя вкарва външен генетичен материал по много лесен начин, в голямо количество наши клетки, което е един смел експеримент. Второ и за това има много съмнения какво ще стане. Дано всичко наред, изглежда че всичко е наред с него! А и как изглежда че е толкова успешен, това че проправи много сериозно пътя на генната терапия. Която досега беше спъвана поради морални задръжки, поради регулаторни задръжки. Тука говорим малко факт е това…

За РНК-ваксината ли става въпрос?

Да, и РНК- и ДНК-ваксината, и двете, но РНК-ваксината особено много.

https://www.bitchute.com/video/X8GIiaDaHqhw/

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 15 мар 2021, 23:14

БАН събира дарения за българската ваксина

Институтът по микробиология към БАН, който разработва българска ваксина срещу Covid-19, набира средства за пред-клинични експерименти на прототипа на ваксината.

Началото на дарителската кампания е обявено на 22 февруари, на сайта на института по микробиология "Стефан Ангелов". В поканата, отправена към желаещите да дарят за българския проект, е написано следното:

"От месец май 2020 г. екип от лаборатория "Експериментална имунология" към Институт по микробиология - БАН, в колаборация с екипи от Медицински Университет- София и The Department of Chemistry - University College London разработват прототип на епитопна нано-капсулирана ваксина срещу SARS-CoV-2, причиняващ световна пандемия.

Проектът е финансиран от Институт "Пастьор" - Франция, като получените 70 000 евро ще стигнат за научните експерименти, доказващи ефективност и принцип на действие в лабораторни условия. Такава е и целта на това финансиране.

Следващите стъпки, стартиращи пред-клиничните експерименти обхващат много по-сериозна група изследвания, за които са ни необходими още средства. Това ще ни даде възможност да извършим много обстойно изследване на вече конструираната ваксина и да предоставим на всички отговорни организации в България абсолютно охарактеризиран прототип, който може да бъде произвеждан и включен в клинични изследвания на хора, гарантиращи неговата безопасност и протективен ефект".

За кампанията съобщи чрез Фейсбук профила си проф. д-р Андрей Чорбанов, ръководител на екипа, който разработва нано-капсулираната ваксина. Към момента той е кандидат за народен представител от листата на "Има такъв народ".

Преди няколко седмици в ефира на "Bulgaria ON AIR" проф. Чорбанов заяви, че през лятото БАН ще има готовност да покаже прототипа на разработената ваксина.

По думите му държавата не се интересува от работата на учените и "игнорира всичко, което се прави".

"Не става дума за много пари. Нашата ваксина е със специален носител, абсолютно безвредни частици. Една машина струва 120 хил. долара, тази инвестиция е смешно малка на фона на това колко може да спечели държавата, ако произвежда сама продукт. Нашата ваксина ще отговори на всичките мутации и ще довършим експеримента", каза още проф. Андрей Чорбанов.

На сайта на Института по микробиология са публикувани проектът на договора за дарение, както и регистърът на даренията, направени през годините за различни дейности в рамките на института.

До момента дарение за разработване на прототипа на българската ваксина е постъпило само от Висшия адвокатски съвет. То е в размер на 20 200 лева и е направено през май 2020 г.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ban-sabi ... ta-vaksina

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 03 апр 2021, 22:41

Проф. Долорес Кахил

https://www.facebook.com/okodavidi/vide ... 531731315/

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 20 май 2021, 08:04

Какви са правата ни след ваксинация?

https://www.youtube.com/watch?v=jiikeq7-ZPY

Отговори