ПО ПЪТЯ НА ПОЗНАНИЕТО - Измамници II

Всичко останало можете да обсъждате тук.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: ПО ПЪТЯ НА ПОЗНАНИЕТО - Измамници II

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:12

Viktoriya Bogdanova:
Тези медитации са част от курса на Тодор, уж че са различни, да привличат интерес. В действителност са доста повърхностни за него, но има хора със способности, на които може да навлече големи бели. Никой не канят, ще им бъде под нивото! T.Е. могат всичко. Информацията, която дава Тодор на хората е изцяло от интернет, от форума "Ти си това" и на последък от книги на руски автори.

Когато се запознах с Тодор, мислех че е моя човек. По това време ми беше писнало да рботя по стандартните психологически методи и ми се искаше да съчетая психологията с духовното. Бях създала вече курса си по себепознание, но нямаше приложение, защото ми трябваха различни хора от клиентите ми до сега. Мислех че Тодор владее медитацията и ще можем да работим заедно. Трябваше ми друг човек за съвместна работа, защото виждането на повечето хора за психолог, който говори за медитации- го вкарват в друга неясна категория. Макар, че идеално владея всякакъв тип медитация, искаше ми се да занимавам клиентите само с психология, а когато му дойде времето да ги насоча към духовното. Само че Тодор докара и Елена... И така създадохме Генезис.

Като създадохме центъра и започнахме да работим забелязах, че те почти всяка сутрин идваха скарани на работа и по някога продължаваше през целия ден. Един ден попитах Елена за какво толкова се карат и тя ми разказа как Тодор не медитира. Неможе да се концентрира, заспива на петата минута от медитацията и не чисти самскари. Такааа... Тодор разказва на всички колко е напреднал в практиките, а не чисти самскари!!?? Бях потресена, но тогава смятах, че има емоционални проблеми и гледахме да му помагаме, но той стана все по зле. След време покрай работата разбрах, че той въобще неможе да медитира, а си слага само някакви защити против различни хора. Тъй като той въобще не работеше в нашия център, а се правеше на шеф- Елена правеше маркетинг и реклама за какво ли не, а аз правих курсове по емоционална интелигентност. Само да поясня, че ако трябваше да има шеф, трябваше да съм аз, защото изцяло спонсорирах отварянето му и после с моята работа възтанових първоначалната инвестиция. Т.е. Дадох пари, после си ги върнах с моята работа! Тодор разказваше на всякъде за НЕГОВИЯ център.

След различни разговори, той написа програма за курс по медитация, естествено по моя модел за сесиите и начин на работа и комуникация с групата.

Курса представлява 12 различни сесии по теми, които Тодор прецени ще е интересно на хората, не че ги разбира или лично в медитация ги е проверил. Ще публикувам тук програмата, защото и без това я има в сайта им. Не вярвам да се е променила много, освен сесията за емоциите, в която трябваше да я направя, но единствения курс, който започна докато бях там, не се стигна до тази сесия, защото групата му се разпадна по средата на курса.

Румба, питай по програмата някоя от медитациите, (ако могат да се нарекат такива) да ти разкажа какво прави в тях. 9 сесия е интересна. Нямам представа какво се случва там.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:12

Viktoriya Bogdanova:
„МЕДИТАЦИЯ: ПЪТЯТ КЪМ ПОЗНАНИЕТО“
с водещ Тодор Христов

1. Медитацията
- кратко представяне на програма Генезис
- видове медитация и тяхното разграничаване
- изясняване на крайната цел на всеки участник в курса
- медитацията през гледната точка на науката, ползи от медитацията
- създаване на дневник за описване на преживяванията
- практика: упражнения с дишане и физическа релаксация
2. Електромагнитното поле
- обсъждане на резултатите от практическото приложение на поставените задачи*
- разяснения какво представлява аурата (електромагнитното поле) на човека - форма, енергиен щит, зоново разпределение на енергията
- цветови характеристики
- разглеждане на случаи от практиката
- демонстрация с последен клас Аура Камера**
- практика: енергийни упражнения
3. Чакровата система – 1 част
- обсъждане на резултатите от практическото приложение на поставените задачи
- разяснения за енергийните центрове - местоположение, цвят, елемент, сетива, вибрационна честота, за кои органи отговарят и кои системи контролират, жлези с вътрешна секреция, сетива, емоционален и физически дисбаланс
- демонстрация – замерване на енергийното ниво на чакрите с махало
- практика: упражнение за почистване на чакрите
4. Чакровата система – 2 част
- начини за регулация и контрол – цветотерапия, стоунтерапия (влияние на камъните върху чакровата система), ароматерапия, терапия чрез тоналната гама, както и въздействия, чрез определени мантри на зародишния звук на всеки отделен енергиен център (биджа)
- демонстрация – измерване на чакрите в домашни условия
- практика: зареждане на чакрите със зародишния звук (биджа)
5. Умът – Творецът на твоята Вселена
- какво представлява нашият Ум според езотериката и квантовата физика
- разглеждане на Ума, като отделно съзнание в нас
- ефектът на Наблюдателя в квантовата физика
- какво представляват сетивата и мислите и защо трябва да ги контролираме
- практика: упражнения за концентрация върху Ума
6. Желание или намерение.
- разграничаване на понятията „желание“ и „намерение“
- правилно изпращане на намерение
- разглеждане на методите и изследванията на различни научни изследователи
- практика: медитация с визуализация и експерименти с намерение
7. Емоциите (с гост лектор Виктория Богданова, психолог, когнитивен терапевт)
- какво са емоциите, химическият състав на емоциите, пристрастяване на организма
- емоцията, в основата на карма
- стил на поведение и реакция
- как да разтоварим емоциите си
- практика: тест за самоконтрол и определяне на емоциите
- домашни занимания за освобождаване на емоциите
8. Енергийните „вампири“
- видове енергийни вампири
- философията на Самоконтрола
- различни видове защита в ежедневието
- демонстрация с последен клас Аура камера
- практика: създаване на енергийна защита чрез медитация
- домашни занимания за самонаблюдение
9. Енергията
- енергията в основата на живота
- мъжката и женската енергия в човека
- как да се зареждаме с енергия от Слънцето, Водата, Космоса
- енергийните места в България
- практика: упражнения за развитие способността за виждане на енергията
10. Връзка между здравословния живот и медитацията (гост лектор Елена Терзиева, специалист по правилно хранене)
- енергията на храната (скала на енергийността)
- ролята на водата в нашия живот и здравословно състояние
- как храната влияе на повишаването на вибрациите и възприемането на преживяванията в медитация
- практика: приготвяне на енергийна храна
11. Практически упражнения
- разглеждане на дневниците и споделяне на лична опитност
- контрол над Ума в медитация
- подходящи пози за медитация
- мантри
- дишане
12. Самолечение
- силата на положителните мисли
- насочване на енергията към болните места
- практика: упражнения за откриване на причината за болестта и начини за изчистването ѝ
- обобщение и установяване на постигнатите резултати
13. ОПЦИЯ: При желание на участниците в курса, ще се посети едно от най-древните светилища в България, където ще се проведат практически медитативни упражнения
*За всеки участник в курса, цената на индивидуално замерване с последен клас Аура камера е с 50% отстъпка
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:13

Viktoriya Bogdanova:
Пиша всичко това, за да разберат всички, че Т.Е. са едни изпечени манипулатори и измамници на дребно. Способни са да оплетат МАЗНО, мазно всеки, които има пари, знание, от което може да се изкарат пари за да преподават духовност и после, когато нямат повече изгода, всичко присвояват със скандал и обвинения го изгонват. Тук ще обсъдим компетентността на Тодор в манипулациите с духовността, а пък нека всеки сам си прави изводи... който чете :)
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:14

Румен Чорбаджийски:
"Един ден попитах Елена за какво толкова се карат и тя ми разказа как Тодор не медитира. Неможе да се концентрира, заспива на петата минута от медитацията и не чисти самскари.Такааа... Тодор разказва на всички колко е напреднал в практиките, а не чисти самскари!!??"

Това мога да го потвърдя. До миналата година, Тодор никога не беше чистил самскари. Когато започна да чисти (след доста кандърми от страна на вас), Елена, му даваше грешна информация са състоянието на самскарната му решетка. Аз доста се забавлявах, защото, когато ме молеха да му гледам решетката и до къде е стигнал с чистенето й казвах реално какво е положението в него, а той с ужас гледаше към Елена, защото информацията много се разминаваше. Още тогава, Тодор вече знаеше и беше наясно, че Елена има проблеми с менталното виждане… а аз се правех, че нищо не забелязвам.
При теб беше различно, защото още първия път, когато медитирахме заедно (бяхме група от няколко човека) ти просто залепна за пода и се сля като съзнание със себе си. Веднага те познах… както и да е.

Сега за медитациите.
От програмата на Тодор разбирам, че се явява своего рода лепенкаджия. Просто е направил една интернет обиколка и е подбрал различни материали и… воала… програмата готова. Нищо ново под Слънцето. Много хора правят това и се пъчат с фалшиви успехи в очите на другите.
Като за начало може ли да кажеш повече по първа точка и по-точно върху това: „видове медитация и тяхното разграничаване”, както и какво точно говори за електромагнитното поле от т.2.
Да не би да ползва пак моите материали за аурата, разработени от Кр.Минев?
И много ми е интересно от същата точка 2 какво прави с хората относно - "практика: енергийни упражнения".
Какви са тези енергийни упражнения, Вики?
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:14

Антоанета Георгиева:
"... когато нямат повече изгода, всичко присвояват със скандал и обвинения го изгонват. "
Да, така е, била съм свидетел на това...как се опитаха да ти обяснят, след като решиха, че ти си злодеят, че няма нужда да ти връщат нищо от обзавеждането в Центъра /което беше твое/, защото ,както Елена се беше изказала " ..те нещата се случиха по естествен начин." Ти беше тази, която според тях имаше претенции и изисквания ...тази, която имаше вина за всичко, а истината беше, че те изкарваха пари с мрежовия маркетинг и всичко това ставаше в този Център, за който наема плащахте заедно, но парите от това, което те изкарваха си бяха само за тях /Вики не само, че не получаваше нищо от това, а и разделяше всичко с тях от своята работа- консултациите като психолог, както от курсовете и всичко останало.../ Дори смятаха, че задължително трябва да вземат поне 40% от печалбата от курса по" Емоционална интелигентност", който предстоеше Вики сама да провежда в София, въпреки,че те не поемаха никакви разходи, нито за бензин, нито за реклама, нито за организация...просто още не мога да повярвам, че има такива хора. А и аз се бях заблудила много по отношение на тях, смятах ги за приятели...но уви!
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:15

Румен Чорбаджийски:
Зачетох се в Тодоровата програма... добре, че отворих нова тема защото доста веселба ни чака.
Предлагам да коментираме лепенките на Тошето точка по точка. Голям майтап ще е... :D
Р.Ч.

sum

Viktoriya Bogdanova:
Да, Тони. Материалните измами са много от тяхна страна. Ако някой път стане въпрос мога да разкажа на всички каква е схемата за подобен тип духовни измами от подобен тип хора. Румба, курса не съм го карала, но има хора тук в групата, които при желание могат да споделят повече. Част от нещата, които прави Тодор в Генезис са в курса му. Мога да разкажа за тях. Значи: освен, че е обрал цялото интернет пространство по темата, почти денонощно е там и следи всичко ново, което става в духовните среди и си присвоява научни експерименти и заключения, защото той много държи да се изразява компетентно и по научному. Да, използва твоите материали относно аурата и чакрите, изследванията на Кр. Минев- сякаш ги разбира. Видовете медитация: всичко, което се знае като почнеш от индийски философии, руски школи и какво ли още не...трябва да се запълва времето в курса, пък и на хората им е интересно- особено тези, които за пръв път се докосват до материята. Стигаме до интересната част: "енергийни упражнения". В края на всяка сесия е приготвил на хората по една медитация, в повечето случаи водена визуализация, след която хората да имат някакви преживявания, ментални виждания и той ги тълкува казва им къде са били, какво са видели и т.н. Под енергийни практики предполагам има в предвид дихателни упражнения или онези, които прави Елена сутрин на Мадара от една книга по Ци Гун. И това преподават на хората.
Р.Ч.

sum

Viktoriya Bogdanova:
1. Медитацията
- кратко представяне на програма Генезис
- видове медитация и тяхното разграничаване
- изясняване на крайната цел на всеки участник в курса
- медитацията през гледната точка на науката, ползи от медитацията
- създаване на дневник за описване на преживяванията
- практика: упражнения с дишане и физическа релаксация

Тук се изтъква като знаещ и вещ в медитациите и започва с леки дихателни упражнения. Мисля, че йогийските през ноздрите.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:16

Румен Чорбаджийски:
Да видим сега какво има в т.1
- кратко представяне на програма Генезис;
Това въведение е важно за хората и е добре, че авторът започва с това представяне.
- видове медитация;
В нета има много литература, свързана с медитациите. Копи-пейста в тази насока може да обхване няколко дузини страници, от които всеки може да изведе нещо смислено, което да заинтригува хората.
Обаче това не е проблем, а следващата подточка (№3) в програмата на Тодор: „изясняване на крайната цел на всеки участник в курса”.
Това за крайната цел много ме озадачи, защото тази цел вече трябва да е ясна на участниците, когато се представя първата подточка („представяне на програма Генезис”). Нормално е, когато се представя програмата, тогава да се казва на участниците каква е целта на курса, нали?
Следва подточка №4 („медитацията през гледната точка на науката, ползи от медитацията”). Тук инфото в нета набъбва до 33 500 резултата… Ползи, бол...
После авторът е заложил на „дневник за описване на преживяванията”. Тази идея я срещам в нета (отделих точно 6 секунди, за да я намеря) от 2010 година. Ето една извадка от такава статия:
„Добре е да си водим дневник на ежедневните си преживявания по време на медитацията, за да проследим прогреса и за да се стараем да подобряваме качеството на всяка следваща сесия. Така ще можем да погледнем назад и да открием колко много сме научили.”
Както разбираме, до тук нищо авторско няма.
И последното от тази точка 1. – „упражнения с дишане и физическа релаксация”. Колкото и да не ви се вярва, резултатите в интернет за дихателните упражнения са 103 000. Имаш да си избираш упражнения… ехее…

Според мен възможността да се зарибят хора за медитации, с информация от интернет пространството, е повече от 80%.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:16

Viktoriya Bogdanova:
Поне да се посочват източниците. Би трябвало да напише "съставител" на най- използваните методи и техники за медитации. И "Направих си труда да ги отсея от огромната информация в интернет и ги събрах в един курс". А не: "аз съм много посветен, минал съм през всичко, изпробвал съм и сега ви предоставям най- доброто. :)
Р.Ч.

Отговори