Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 10 юни 2014, 17:11

Честито, bin ! Благодаря за споделеното. Обземе чудна благост докато четях :)

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 10 юни 2014, 19:58

Много силен, браво! ::hat::

Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Непрочетено мнение от Mln » 11 юни 2014, 09:51

Поздравления и от мен ! :applause: Ах, този трети пласт :facepalm: Радвам се, че си успял ::yes::

vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Непрочетено мнение от vnanev » 11 юни 2014, 22:36

Поздравления и от мен ::yes::

zlatno_slance

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 19 юли 2014, 22:00

Здравейте :sunny:
Ще споделя моята опитност с чистенето на самскари от трети самскарен пласт. С малки изключения, информацията в темата лично на мен ми е недостатъчна. Надявам се с моя пост да помогне на някого, а също бих се радвала и на повече споделени мнения.
Начина, по който чистя самскари е по скоро в ежедневието отколкото в практиките. Да, имам ментално виждане,говоря с Брахман и Атманката си, но основния процес се извършва от ума като наблюдател в ежедневието. Не си спомням дали съм споделяла, но самскарната си решетка я виждам като бяло-прозрачна енергийна структора, от която засичам самскарите само в момента на отлитането им от нея :) В практиките си за чистене на самскари не виждам картини, няма метафори, няма подсказки :)
Как чистя тогава ? Наблюдавам всичко в ежедневието си ! Всяка една ситуация! Много често те се повтарят :) Някои от тях, за да ми "оформят" точно съществуващата емоция или информация за чистене, а други, за да тестват вече изчистеното :) След като засека емоцията започвам да я обработвам и анализирам с ума си. Получавам и стягане около сърцето си като при практика докато обмислям :) Ако съм успяла да отработя емоцията след това в самскарника всичко си излита само още преди да поискам от Баал да ме чисти :)
Но честно да си кажа не е лесно. Това трети самскарен пласт му лепнах прякора - "висш пилотаж" ;) Понякога не мога да определя някои емоции, тогава Атманката ми в медитация ми помага. Тя ми казва ти изпитваш еди какво си и аз си казвам: "Ех, колко просто! Защо умът не се сети!" :) В други ситуации говоря с Брахман. Вместо да го помоля да ми погне да изчистя самскарите, аз го питам : "Брахмане, днес какво ще чистя?" И той ми изброява : доброта, състрадание и т.н. Наскоро в обикновена медитация на въпроса ми какво още ми остава, той ми отговори: "Любов!" И аз озадачена го попитах: "Каква любов!? Та нали в пласта има обич и привързаност, любовта е само към Боговете, а аз нямам такава!" И той мълчеше и ме гледаше и повече нищо не каза, но отговора се промъкна в главата ми и ми стегна сърцето. Любовта ми към мен самата! Потресох се. Толкова години с упорит труд я градих към себе си, а сега трябва да я чистя ! :rofl: След това забелязах и в ежедневието си няколко случки, които потвърдиха това.
Оказа се също , че нямам и правилното разбиране за свобода. Трябваше и това да преосмисля. С помощ от приятели оформих новите разбирания и се самонаблюдавам за всички емоции, които стоят пред усещането ми за свобода и спокойствие.
Това е от мен :)
Поздрави на всички :sunny:
Последна промяна от zlatno_slance на 20 юли 2014, 00:50, променено общо 1 път.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 юли 2014, 23:50

Много добре поднесено, zlatno_slance. ::up:: Браво за Разбирането, извиращо от теб.
С това за унищожението на Любовта към себе си нанесе саблен удар на всички духовни школи. Просна ги по гръб... :)
Поздрави!
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 20 юли 2014, 16:45

zlatno_slance написа:Наскоро в обикновена медитация на въпроса ми какво още ми остава, той ми отговори: "Любов!" И аз озадачена го попитах: "Каква любов!? Та нали в пласта има обич и привързаност, любовта е само към Боговете, а аз нямам такава!" И той мълчеше и ме гледаше и повече нищо не каза, но отговора се промъкна в главата ми и ми стегна сърцето. Любовта ми към мен самата!
Това, струва ми се, е основополагащ въпрос, който си заслужава да бъде „разнищен“ по-подробно, за да помогне на всички настоящи и бъдещи Чистещи. Според мен е необходимо да се разясни особеността на любовта към Аз-а и разликата й от обичта, както и причината за нейното възникване, и последствията от нейното съществуване. Мисля, че разглеждането на тази проблематика, ще е от полза на всеки тръгнал по пътя на Познанието.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

zlatno_slance

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 20 юли 2014, 19:37

:sunny:
sum, много благодаря за хубавите думи, но имам още много за разбиране :) Всъщност поста ми целеше точно това - да провокирам повече съфорумци да споделят опитност, за да може взаимно да си помогнем. Никога не се знае от къде ще изскочи зайчето ;)
Към Свободния Дух - много хубави въпроси :) Аз също бих се радвала да обсъдим любовта към самия себе си :) И като начало ще започна с моето предположение как аз съм си я създала към мен.
Казвала съм, че от дете съм мислела, че съм Бог. Да, все още непроявен, но Тя е вътре в сърцето окована :) Предполагам за това се е натрупала любов вместо обич към Аз-а. А, причината за възникването й бяха неосъзнатите ми самскари. От 5-6 години работя съзнателно със себе си. Прочетох много книги за самопомощ. Не харесвах доста от емоциите си и исках да ги отработя. Тогава не знаех, че това са просто самскари и се чистят с Господна Сила :) Първото нещо, което учат книгите за самопомощ е да се приемеш такъв какъвто си и да се научиш да се обичаш. Много пъти съм повтаряла към себе си, че се обичам :) В интерес на истината още в началото на сезона осъзнах, че съм премоделирала доста от самскарите си :) Последствията от любовта към себе си са в изискванията към другите, егото, гордостта и т.н. При мен мисля, че не е "брутално" изявено, но седи вътре и поражда неприятни емоции :)
И така и така се разписах искам да помоля да "разнищим" още една тема - кармата. Случи ми се да се сетя за два спомена , в които съм имала карма с хора от сегашния ми живот. Предполагам с много повече имам карма, но тези два спомена са много силна карма. Единият човек е майка ми. В спомена ми тя пак ми е майка, но не може да понася колко силно светя. Държи се за очите и ми казва, че ослепява. За да не й причинявам страдание, аз изгасвам. Замислям се за малко и започвам пак да светя , а нея започва още повече да я боли и накрая изгасвам напълно. Няма да обяснявам, че в сегашния ни живот тя изисква от мен да се държа и живея по начина, по който тя иска, но аз все пак отстоявам себе си :) Разяснила съм си за мен какво имам за чистене. И в двата спомена действията са ми продиктувани от това да съм в полза на друг. Голям самскар ми е :D Отработвам го постоянно с ума си, чистя го упорито в самскарника и все още усещам въздействието му :)
Някой може ли да помогне как се чисти силна карма с близък човек от сегашния ти живот ? :)
:sunny:

zlatno_slance

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 24 юли 2014, 10:28

Здравейте :sunny:
Днес, благодарение на lony, изскочи нещо много интересно :D Споделям го с вас, защото самскара ми с помагането може да "тлее", но все още е активен ;)
Всеки, който ме познава и е наблюдателен, вече знае, че изпитвам любов, обич или привързаност (не знам и аз как да се изразя) към ..... Познанието !!!
:rofl: Това да чистиш трети самскарен пласт се окозва доста интересна работа. Определено се забавлявам :)
Поздрави :sunny:

sunshine
Регистриран: 05 юни 2013, 18:44

Непрочетено мнение от sunshine » 28 юли 2014, 12:37

Zlatno_ :sunny: ,дай Боже всекиму привързаност към Познанието ::yes:: Приятно забавление :dance: :dance: :dance:
Кака :sunny:

Отговори