ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Дек 18, 2017 7:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Йордан Камджалов
Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 23, 2016 5:17 am 

След Хубустницата Ванеса, ето и един юнак-музикант, син на земя прекрасна.

И като гледам, май хората от портал12 не спат, браво на тях.

http://portal12.bg/Yordan-Kamdzhalov-Sr ... 2016.p2725

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Йордан Камджалов
Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 11:11 am 

Йордан Камджалов: „…смятам, че живеем във времето на интерпретацията, а не на композицията, аз смятам, че не сме изчерпали потенциала на материала, който имаме и ние не сме разбрали формите и съдържанията в които живеем …ние не сме разбрали човека…”
В това е проблема, нека слушателите на Камджалов, а и той ... да разберат човека!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 4:21 pm 

Много уважавам професионалната реализация на Йордан Камджалов, но като започне да се вживява в ролята на гуру, ми става доста смешен, направо дразнещ. Стойчо Керев очевидно много го харесва, след като е правил няколко интервюта с него, но явно аз не съм на тяхната интелектуална висота, след като все още не мога да разбера какво послание се опитва да отправи Йордан Камджалов.
Признавам, че е добър в еквилибристиката...

Освен него, напоследък взе да набира популярност Джорджия Николова. Чудех се откъде пък се появи тя, а се оказа, че е „откритие“ на... Йордан Камджалов :)

Ето едно нейно изказване: (https://www.spisanie8.bg/%D1%80%D1%83%D ... D1%8F.html):

Цитат:
- Как най-лесно може да се изчисти кармата?
- ... Когато знаем, че всеки човек има свободна воля и започнем да я уважаваме, да я имаме за по-важна от нашата, тогава започваме да я изчистваме. Така дори можем да помогнем на другите да си изчистят своята. Те са съгласни на подсъзнателно ниво, защото там всеки работи в тази посока. Молитвата също може да намали кармата или да я смекчи. Чистата, светлата мисъл също. Музиката, трудът.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 11:27 pm 

Вселик човек: "но явно аз не съм на тяхната интелектуална висота, след като все още не мога да разбера какво послание се опитва да отправи Йордан Камджалов."

Е, ставаме двама, и аз не мога да разбера какво послание се опитва да отправи Йордан Камджалов...... :neznam:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2016 8:15 am 

Бре, тази, Джорджия... какъв интелект само:
Цитат:
Когато знаем, че всеки човек има свободна воля и започнем да я уважаваме, да я имаме за по-важна от нашата, тогава започваме да я изчистваме. (кармата)

То и фитката има свободна воля, Джорджи. Това означава ли, че и тя чисти карма? По твоите умозрения явно е така... но по моите, не.
Големи сладури :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2016 5:11 pm 

Некой наши колеги от централно-западна България издирваха Джорджия преди година за я опознаят и, може би, да ни я представят. Мисля, с това интервю се обезсмисли тяхното търсене! *tochno taka*

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Юли 31, 2016 8:00 am 

Не че съм адвокат на Й.К., но според мен, това което прави е да посочва хубави въпроси над които си заслужава да помисли човек. То е ясно, че това до което е стигнал не може да се изрази в прав текст. Той не дава идея до къде е стигнал, но казва че има и нататък и въпросите чрез които евентуално може да се стигне там. И го прави за много хора, това за мен е много ценно. Относно "вживяванията" като гуру. Ами вижте, и детски учителки трябват. Аз не очаквам професор да занимава децата - вие представяте ли си го. А има добри учители, тези учители не са професори но прекрасно си вършат работата. Има и такива дето се вживяват а са кофти. Припомнете си училището. Всяко нещо си има мястото.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]