Оструша

иво

Re: Оструша

Непрочетено мнение от иво » 16 фев 2012, 19:18

:facepalm: :IL Ееееее.. ама тия огромни триъгълници на Оструша сигурно са направени за слепи хора. :lol:
Срам срам срам.. голям срам за родната археология.
Двата триъгълника един в друг ги има на неолитен съд от Велинградско. Ама шашкащото е,че са изобразени като тяло на древен Бог ;)] а над него се виждат двуглави змии.
viewtopic.php?f=30&t=326&start=120
20.jpg
Ха.. двата триъгълника излиза че са неолитен символ за Бог. Ха сега кой ли ще да е той :?: :roll: Мислете госпожи и господа НАучени. За да не се разсейвате ей де на Великата Майка от БАЛеалските острови-
Bal i Kibela.jpg
Bal i Kibela.jpg (20.18 KиБ) Видяна 2101 пъти
Следващата е от остров Делос download/file.php?id=1467
DelosFloorTanitweb.jpg
DelosFloorTanitweb.jpg (20.21 KиБ) Видяна 2103 пъти
За капак ей де ви на картагенската Кибела-Танит download/file.php?id=1378
kartagen maikata.gif
kartagen maikata.gif (11.67 KиБ) Видяна 2105 пъти
Кой познай кой е туй халал да муй. :D

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 17 фев 2012, 10:23

Еееее, тези триъгълници са вече черешката … ::hat::
Явно при откриването на този древен храм в Оструша на много НАучени глави им се е замътил още повече ума. Търсих доста по интернет нещо повече написано от учените за храма в Оструша и не намерих само кратки общи приказки, моля ако на някой му попадне научна публикация от екипа открил храма да я качи тук.
Начертаните триъгълници на гърба на храма определено не са детска игра!
Хората са ползвали определени символи в конкретните исторически епохи, артефакти и то датирани колкото искате.
За мен храма в Оструша определено не е строен в 5-3 век пр.н.е. тогава той може да е изрисуван, може да е ползван според религиозните вярвания по това време, но не е строен тогава. С просто око се вижда, че храма е открит полуразрушен, като това разрушаване е станало мноооого преди неговото затрупване, защото съборените по- малките камъни от градежа ги няма. Оцелял е само монолитния 60 тонен блок с разрушени архитектурни елементи и в това „амортизирано” състояние храма е предвидливо затрупан със земен насип може би около 5-3 век пр.н.е.
Любопитен съм да знам, на колко места в света има подобни монолитни каменни храмове от по 60 тона построени на десетки километри от каменната кариера?

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 31 мар 2012, 11:47

Румен:
Орнаментът около вратата е много интересен. Чудя се защо ли не го срещам никъде при тракийската култура от 4-3 в.пр.Хр.?! Странна работа…
Къде си го срещал?
Аз намерих много къщи в Бургас от горе доло 1900 година с подобна орнаментика, значи е взаимствано от някъде.

Покажи малко снимки и инфо :)

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 20 юни 2012, 12:46

Храм от Палмира, Сирия
http://goo.gl/maps/e1y4

Отговори