Бегликташ - Светилището и знанието на Премъдрите

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Бегликташ - Светилището и знанието на Премъдрите

Непрочетено мнение от sum » 10 юни 2013, 10:48

Върху скалата с подобие на вдлъбнато огледало е стоял човекът, който е наблюдавал практикуващия отгоре. Показвал съм снимки преди време къде е седял.
download/file.php?id=1258&mode=view

Иначе какво да ти кажа riderman, аверите са те предупредили, но си избрал друго. Добре че в тази ситуация разумът в теб е надделял… Благодаря ти, че сподели своята опитност.
Знай, че този проблем се получава когато разградената самскарична информация е в пъти повече, отколкото тече прана в тялото. Все едно в една река да излееш не един бидон с отрова, а пет камиона с бидони, пълни с отрова. Естествено е, че при това положение на реката й трябва време за да пренесе и изчисти мръсотията, нали?
Същото е когато самскарната информация, която все пак е енергия, се разгради в сърцето и прана разнесе потоците в цялото тяло. Когато е в пъти повече тогава се получава този ефект.
Та така… :)
Р.Ч.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 11 юни 2013, 08:39

Благодаря ти за отговора sum ::hat::
И друг път ми се е случвало след Бегликташ след една пракрика да усещам силна умора,но в много по малка степен.А две практики една след друга за два дена вече е прекалено много.Особено и на третия ден като започнах усетих,че тук нещата вече загрубяваха.Добре,че спрях на време.И добре,че „аверите”ме предупредиха и на тях съм благодарен!
Иначе sum ти как би коментирал снимките на които съм снимал слънцето?Никога досега не съм срещал подбни снимки някъде.
:D
Поздрави

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 11 юни 2013, 11:20

Офтопик:
Вероятно е някакъв тип естествена поляризация на светлината :geek:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 11 юни 2013, 15:31

Не знам, riderman.
Поздрави.
Р.Ч.

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 11 юни 2013, 19:37

P1295607.jpg
P1305612.jpg
Правих ги в два последователни дни, но и аз не знам причината за това, защо така изглежда Слънцето :D :sunny:
Човек е това, което си позволи да бъде : )

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 27 авг 2013, 14:23

Преди няколко дни решихме да отидем на Беглик Таш рано сутринта. Вървяхме по пътеката. На 15-20 метра пред нас по склона се спуснаха стадо прасета и тичешком пресякоха пътеката. Спряхме се, прасетата също и започнаха да пасат в страни от пътеката. В следващите минути притичаха още прасета, майки с малките си.
Аз изпитвам сериозен страх от диви животни, включително от тези прасета. Друг път сме виждали по едно-две, но този път сякаш цялата популация от района бяха решили да се засечем. Не знам дали страхът ми ги е привлякъл или "те" не искаха да стигнем до поляната. Все пак един лъчезарен приятел ни закара до там, за което съм му благодарна :D Направихме си практиките. За пръв път регистрирах чистене на умствените модификации под камъка. Усещането беше, че камъкът се разтвори, главата ми потъна в него. Чистенето беше като вибрация през главата във врата.
Впечатлението от срещата с прасетата е било доста силно, защото следващите часове ми преминаваше през ума като на лента. Същото нещо ми се случи преди няколко месеца. Тогава отново преживях стресова ситуация. Умът ми се опитваше да се отърси от стреса от преживяното и въртеше лентата със спомена. Виждах я на менталния си екран няколко дни. От тези случки ми хрумна да си чистя умствените впечатления от деня, като наблягам на пиковия момент, където емоцията е най-силна.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 12 сеп 2013, 14:32

Миналата седмица направихме един маратон на Бегликташ. Повреме на практиките излязоха някои спомени, които бих искал да споделя и проверя дали някой друг не е имал подобни спомемни. В един от дните реших да не чистя самскари, а да седна на трона и да пробвам туй-онуй...Като бях в Индия преди няколко години си спомних името на Атман, но от тогава до сега не съм имал втори шанс, затова реших да седна и да пробвам различни варианти на името. Както си пробвах различни ударения, явно уцелих правилното и се активираха едни вибрации...Нямах намерение да излизам от тялото и да ходя където и да било, просто исках да си спомня кой и кога ми е дал името и как се произнася. Докато си мантрувах, като спомен видях себе си като дете, което ровеше с някваква пръчица в земята, мястото на спомена беше там на нивата около дървото. Имаше и нещо като селище с малки къщурки, гъбести, като тези в селището "Азарея". Тогава някой ме извика по име...Следващият спомен беше в една от практиките под големия камък. Тогава изведнъж главата ми завибрира мощно и стана твърда и тежка като камък, имах усещането че пасна в дупката горе и се сля с Парабрахман. Пак изникнаха спомени от онова време. С още две три деца се гонехме между лабиринта на 7-те камъка. В същото време имаше някакви практики, двама души полагаха един човек да легне на леглото, а ние се гонихме около камъните. Накрая ни изгониха, че вдигахме много шум. Имаше и други хора, беше нещо като в спа център, всеки правеше по нещо...Третият спомен свързан с Бегликташ, получих когато бяхме на Кабиле. Бях помолил Баал да чуя името и да ми покаже решетката и какъв е този остатък който имах от първия пласт. Както си седях на камъка на Баал се видях отново като дете, пак там в горичкта на Бегликташ, някой ме отвеждаше насила на някъде, а хората от селото ме викаха по име. Дали това не бяха вайгите, не знам, но беше неприятен спомен. Помолих Баал да изчисти този самскар и неприятните емоции. Viki мисля беше писала за нещо подобно, но май не беше за Бегликташ.

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 12 сеп 2013, 23:56

Здравей, Dimitar. Много интересни спомени си си възтановил, със сигурност са от наше време. :sunny:
Онзи спомен със децата беше прекалено болезнен и никога повече не се върнах към него...незнам дали беше на Беглик Таш или някъде в района, но междудругото едно преживяване във Венеция миналата седмица ме върна към него. Там има възтановка на прословутите венециански маски. Наблюдавах маските и се опитвах да разбера какво е било и защо са ги носели. Една от най- разпространените е маска с много дълъг нос, като клюн. Докато ги наблюдавах ми изникнаха картини от атаките в спомена. Вече ми е трудно да възтановя с детайли онези картини, но тези маски много приличаха на онези, които ни атакуваха. Стана ми интересно, разрових се в историята на италианците, която на всякъде изобразяват и така ревностно си пазят. Оказа се, че Микеланжело нарисувал една картина- казва се "карта на ада"- изобразяваща деветте кръга на ада пълна със ужаси, от която много поколения творци, художници, писатели, вкл. духовници и Папи се вдъхновявали. :lol: 200 години по- късно, Данте описал подробно деветте кръга на ада *wacko* и всял ужаса и страха от божественото неподчинение. :twisted: Че тези, с клюновете, са от третия кръг на микеланжеловия ад, т.нар. чумните лечители. Тези чумни лечители изненадващо приличат на онези, които ни атакуваха преди 10 000 години. Чудя се, какво се е въртяло в главата на Микеланджело, от къде е знаел какво е ад и как изглежда, че да създава карти? Това е по времето на Ренесанса- възраждането на божественото, което е било само за избрани. Нали се сещате контрола от къде идва? :lol: ;)]
Поздрави!

zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 20 апр 2014, 13:58

Привет на всички :)
toni_69 ме подсети за Парабрахман и реших и аз да споделя своята опитност с него :)
Често ходя на Бегликташ - 1-2 пъти седмично :)
Преди 2 седмици в медитация за чистене на умствените модификации и боклуци под камъка на Парабрахман видях пчелната пита. Гледах я от горе и ясно различавах шестоъгълниците. Насочих се към един и влязох в него. Първото нещо което ме "посрещна" бяха очите на Брахман. Разгледах действителността му. След това пак се озовах над пчелната пита. Влязох в друг шестоъгълник. И в него ме посрещнаха очите на Брахман. Така влязох в около 5-6 шестоъгълника. Беше много интерсно :) Направи ми впечатление, че в някои от тях когато влизах минавах през триъгълен отвор. Възприемах примерно,че съм в много тъмно пространство виждах триъгълник от светлина и като минех през него все едно се оказвах, че съм излязла от отвор на висока пещера в скалите и пред мен се ширеше някаква реалност.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 30 юни 2014, 10:55

Миналата седмица проведохме един самскаратон на Бегликташ, в продължение на една седмица, през съоръжението минаха около 15-20 души. Всички без изключение споделиха, че силата тази година, особено след 21 юни, е в пъти по-силна от други години. Също така няколко души споделиха, че при чистенето на умствените боклуци под големия камък, силата продължаваше да чисти и самскарите.
С една дума, тази година, някой като че ли е направил як тунинг на Бегликташ.

Отговори