Бегликташ - Светилището и знанието на Премъдрите

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Re: Бегликташ - Светилището и знанието на Премъдрите

Непрочетено мнение от vergildido » 27 юли 2012, 17:46

най-вероятно е бхарада за който sum беше писал,че е там и помага на хората тръгнали по нашия път,но най интересното е че 5 дена след това бяхме на мадарския конник и пак сме го заснели този път до камъка с очите на брахман.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 26 авг 2012, 22:29

Здравейте,

Ще споделя с вас няколко случайни съвпадения в структурата на Бегликташ.

1. Има долменче, много по-малко от големия долмен, врязано в скалите.
COMB1.JPG
COMB1.JPG (95.45 KиБ) Видяна 4603 пъти
2. Има голям камък-плоскост с "локвичка"
3. Има стъпалце зад локвичката.
4. До стъпалцето има тетраедричен камък (1 /до малък долмен/, 2 /до самаскарник/ )
5. Между камъка плоскост с локвичка и долмена, седи камъка на Парабрахман /самаскарника/, костенурка с черупката и до нея /малък долмен/
COMB3-2.JPG
COMB2.JPG
6. Срещу малкия долмен има "уста" като на плочата на самаскарника.
7. Между Самаскарника, и камъка на Парабрахман има изкуствен прорез, както е и между малкия долмен и кустенурката с черупката и до нея.
COMB4.JPG
8. Има наредени плочи в близост, големината им спрямо съоръжението към което са прикрепени ми се струва съизмерима...
COMB5.JPG
Структурата е почти огледална. Когато бях зад камъка с уста към "малкия долмен" до мен ми се струваше че има камък голям колкото камъка на Парабрахман и със същата форма, но полегнал. Възможно е просто цепнатините да е да се е получил от ерозия в камъка.

За мен лично 8 случайности ми се струва малко прекалено, на вас ?

Поздрави :)
Намерих клип който съм правил при 1-вия тетраедър:
CIMG0523.MOV
1-ви тетраедричен камък към малкия долмен.
Последния кадър показва накъде е камъка плоскост, със стъпало, костенурката и корубата и, и малкия долмен, в една права.
(18.85 MиБ) Свален 1571 пъти

alex

Непрочетено мнение от alex » 09 яну 2013, 17:43

Вижте на какъв коментар в нета попаднах:
bongurev says:
16.10.2009 at 10:13

Уважаеми дами и господа,
Недалеч от това култово място есента на миналата година попаднах на каменна статуя, която според мен е на поне 3000 г. и не е извадена от мястото на изготвяне. Височината й е 160 – 200 см, „легнала“, с ясно оформени очи и нос. Този факт споделих в различни форуми, но никой не прояви интерес за спасяване на фигурата от унищожаване от морето или от хората
bongurev says:
16.10.2009 at 10:18

Написания от мен коментар е за района на с.Черноморец което е близо до Беглик таш
::thinking::

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 09 яну 2013, 22:21

Би било важно да се намери къде, но е необходимо повече информация.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 07 юни 2013, 13:53

Здравейте! :)
Скоро ходихме на Бегликташ заедно с novex.Отседнахме в хотел за две вечери с едничката нагласа да чистим самскари,програми и боклуци много здраво.Планът ни беше да посетим светилището три поредни сутрини.Първата сутрин се получи много добре,както и на следващия ден,но колкото и да си почивахме и да спяхме на обяд и вечерта се усещаше умора.Дори след втория ден от практиката,вечерта имах най различни видения.Едно от тях беше запомнящо се....То подсказваше,че на третата сутрин не трябва да ходим на Бегликташ.Видях как когато правя практика загубвам връзката с материалното си тяло.Опитвах се да възстановя тази връзка,но не беше лесно.....дори не помня дали успях.Точно това беше своебразен знак,че не трябва да се прекалява там.На третата сутрин се събудихме много изморени все едно,че не бяхме спали и все едно мен ме беше премазал валяк :( .А novex дори трепереше.....(отварям скоба само да кажа,че novex дори на втория ден отиде на Бегликташ след обяд сам за втори път през този ден,въпреки че му казох да не ходи,а да почива,защото ако ходим и трети път на другият ден трябва да имаме сила за това).Затова novex беше ходил вече на Бегликташ за 3-ти път(дори и да не беше изпълнил практиките напълно,защото беше влизал в самскарника веднъж и веднъж под големият камък).Въпреки че се чувствахме много изморени решихме все пак с цялата си неразумност да се довършим......Пръв в самскарника влязох аз,но издържах едвам 7-8 мин.Беше ми физически невъзможно да продължа повече.Казах на novex,че ако ще правим практики трябва да са много кратки.Novex влезе в самскарника за първи път и тогава започна претиснението ми.....сетих се за видението ми.....когато излезе веднага му казах да си тръгваме и че не трябва да прекаляваме вече(казах му и какво бях видял,какво се случва с мен във видението ми).Тръгнахме си.Деня в,който се прибрахме през целия ден бях като премазан....Спах след обяд,но това не ми помогна кой знае колко.Предполагам,че и novex се е чувствал по същия начин.Дори днес е вторият ден в който усещам все още лека умора.Апела ми е не правете като нас бъдете разумни...Не е шега работа.
Sum възможно ли е да се загуби връзката с матрериалното тяло ако се прекали с практиките на Бегликташ?

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 07 юни 2013, 14:11

Малко за разведряване ще приложа снимки на слънцето,които много ме изненадоха,защото не предполагах че дори и с просто око ще се види това което съм снимал. :)
Снимките са следните:
05062013161.jpg
05062013162.jpg
05062013163.jpg
това са първите три които направих когато novex чистеше под големият камък.Забележете слънцето как се е изменило,сякаш е заело формата на стафида.Кото ясно си личи,че има пробив от горе и от долу.Интересно нали?Може би доказателство,че силата минава през слънцето.Но и в най смелите си мечти не очаквах точно това да снимам.
Направих и още три снимки след като излезе novex от практиката,за да разбера дали след това слънцето ще придобие правилната си форма:
05062013164.jpg
05062013165.jpg
05062013166.jpg
Много,много интересно нали?

Sisna
Регистриран: 24 авг 2012, 18:57

Непрочетено мнение от Sisna » 07 юни 2013, 18:12

Много интересни снимки Riderman, а какво ли е това, което се вижда над слънцето на третата снимка?
Прикачени файлове
image.jpg

riderman

Непрочетено мнение от riderman » 07 юни 2013, 18:40

И аз го забелязах преди да постна снимките,но нищо не мога да кажа... :!: :?:

Volna
Регистриран: 25 ное 2010, 17:29

Непрочетено мнение от Volna » 07 юни 2013, 21:58

riderman, очудва ме това, което споделяш, защото моето впечетление е точно обратното! Миналото лято направихме чистения няколко дни един след друг, но умората беше само първия ден, заради дългия път. Прекаравахме почти 4-5 часа на ден в светилището, а аз лично се чувствах отпочинала и пълна с енергия. Докато не излизах от очертанията на светилището не изпитвах умора, глад или жажда. Определено реших, че нещо поддържа физическото тяло там.
Дори си мислех, че ефекта се предизвиква от специфичната форма на най-голямата скала (до която има подпряна стълба). Прилича на вдлъбнато огледало.
SDC15515.JPG
SDC15516.JPG

alex

Непрочетено мнение от alex » 08 юни 2013, 17:54

И на мен ми направи впечатление тая скала но според мен е свързана с изправените плочи до "Лабиринта", които заедно образуват нещо като лазер :)

А между тях има скала която наподобява на змия и върху нея три камъка сякаш са и яйца.

И все пак имат ли някакво предназначение те sum ?

Отговори