Храмът „Голямата Арсеналка”

иво

Re: Храмът „Голямата Арсеналка”

Непрочетено мнение от иво » 04 апр 2011, 20:05

Каква ти гора.... :w00t: Като се мъча да мисля за практиката дето са я правили в храма се чувствам не като неандерталец в гората.. а като изсушен корен от ряпа :lol:
sum казвай какво е туй чудо в храма щото колкото повече чакам отговора толкоз повече разбирам колко общо имам с ряпата *hihi*

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 04 апр 2011, 20:25

Има някаква връзка, като че с гадаенето или предсказанията.
Този кристал, обръщане на сетивата навътре, виждане на спомен.
Незам, много объркано ми е :)

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 05 апр 2011, 11:34

Знаем от sum, че Силата на Господ се проявява на Земята в един единствен ден на годината през Слънцето, да не би Предците ни да са зареждали “сферата с кристална структура” през този ден, а през останалото време чрез настройване на Ума(Интелекта) си на вълните от сферата, са контактактували със Силата, а чрез нея и с Бал?!? ::thinking::
Последна промяна от bin на 05 апр 2011, 11:47, променено общо 2 пъти.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 05 апр 2011, 11:43

Акомулиране на Силата ?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 05 апр 2011, 12:56

Miroki, объркано е, защото досега никога се е налагало да мислиш за такива храмове от гледната точка на познанието на Премъдрите.

~~~~~~~~~
Bin, определено унищожаването на двата пласта от самскарната ти решетка оказва влияние върху начина ти на мислене. ::up::

~~~~~~~~~

И така… практиката.
При познанието на Премъдрите, Слънцето играе основна роля, защото Силата идва при нас през него. Когато стане въпрос за практики това означава акумулиране на Силата в затворено пространство, за да може човешкото Съзнание да „работи” с нея.
В древността, когато трябвало да се извършват определени практики всички неолитни храмове били отваряни, за да може Силата да проникне в помещението. Дали храмът ще е отворен отгоре /последният камък от купола/ или от някъде другаде зависи от предназначението на храма.
Както писах при „Голямата Арсеналка” куполът не се е отварял отгоре, за да проникне Силата в помещението. А това означава, че тя трябва да е влизала в храма по друг начин, нали? Как е влизала тогава?
Ами през вратите!
Не знам дали сте обърнали внимание, но, когато Иво повдигна въпроса за положението на знака /на Майката/ на пода ви представих снимка, на която си личи слънчевата пътека, която се образува в помещението. Нека си я припомним отново /червените линии/:
33.jpg
Когато бяхме в храма Слънцето беше много високо и трудно проникваше в кръглото помещение. Все пак успях да заснема слънчевата пътеката, която едно време била важен фактор при практикуването.
Предполагам вече започвате да се ориентирате в обстановката…
През определено време от годината храмът се отварял и Слънцето прониквало в храма, като оформяло слънчева пътека. Тази пътека е прониквала в кръглото помещение и е огрявала кристала на пода и леглото, върху което е седял практикуващият. Червеният маркер на стената /Бал с двата триъгълника/ е направен, за да покаже на практикуващия, че, когато слънчевата пътека се изравни с маркера, тогава ученикът трябва да започне да мантрува! Мантруването продължа дотогава, докато слънчевата пътека не достигне другия маркер /Бал с тоягата на рамо/.
…Представяте ли си вече картината… Ето на снимка написаното дотук:
34.jpg
Както виждате от снимката при движението на Слънцето кристалът и ученикът винаги са огрени от неговите лъчи.
Дотук всичко ясно ли е?
Последна промяна от Anonymous на 05 апр 2011, 15:58, променено общо 1 път.
Р.Ч.

dion
Регистриран: 06 сеп 2010, 19:20

Непрочетено мнение от dion » 05 апр 2011, 14:23

еййй.....уникално, sum! :D
ясно е дотука, давай нататък.
Интересно за какво ли е служел тогава кристала. Може би запаметява силата в себе си,т.е. акумулира я. или пък всъщност я трансформира и усилва?!?
иии верно бе - ами кристала я фокусира и така я насочва директно като един сноп към ума на човека.... :IL нещо като на принципа на лупатата, само че не да събира топлина, а да концентрира Силата.....

и още нещо ми направи впечатление -това са камъните под пейката. Вижте колко са гладки в сравнение с другата част на пода!
Живей свободен, за да умреш свободен

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 05 апр 2011, 15:06

Здравейте, всички,

До тук ясно, Съм!
И така се облъчва и зарежда със сила само един човек - лежащия! И то само при слънцегреене в деня на Силата. Да не би той да предава на другите посветени после събраната Сила?
Зедължително ли е лежал на леглото? Може би е седял с лице към входа?
Много късо време за огряване е имал мантруващия, Слънцето е светело от ниско в този момент. Останалите хора сигурно са били вън от храма и също са поемали от Силата?
Успех !

Честит Българин

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 05 апр 2011, 15:47

Dion:
Интересно за какво ли е служел тогава кристала. Може би запаметява силата в себе си,т.е. акумулира я. или пък всъщност я трансформира и усилва?!?
иии верно бе - ами кристала я фокусира и така я насочва директно като един сноп към ума на човека...
Аз индиректно ви подсказах къде точно кристалът фокусира Силата, идваща през Слънцето.
Я обърнете внимание първо на формата на камъка, където е стоял кристалът и второ какво има над него /стр. 4/.

~~~~~~~~~

Честит Българин, писах, че практикуващият е седял върху леглото и допълвам в поза за медитация, с лице срещу вратата.
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 05 апр 2011, 16:12

:roll: Формата на камъка дето е стоял кристала е като купа...... Да не би този камък да е играл роля на огледало което да насочва лъчите от кристала нагоре към купола?

dion
Регистриран: 06 сеп 2010, 19:20

Непрочетено мнение от dion » 05 апр 2011, 16:27

Да, sum! :IL :IL :IL мисля че ми се изясни вече.
в случая няма начин лъча да е насочен директно към ума на човека.
Този, който акумулира Силата всъщност трябва да е целия купол! А всъщност кристала както вече писахме, я фокусира и я насочва.
както казва иво,силата от пода се отразява /на принципа на чиниите на сателитите - т.е.вдлъбнато огледало/ и така чрез един лъч директно отива към камъка на тавана, откъдето предполагам се пръска равномерно по целия купол и така достига едновременно до пода и пейката, и от там цялото пространство вътре в помещението.
Купола всъщност има камбановидна форма и силата обхваща цялото помещение, също както и звука в една камбана.
Живей свободен, за да умреш свободен

Отговори