Храмът „Голямата Арсеналка”

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Re: Храмът „Голямата Арсеналка”

Непрочетено мнение от Честит Българин » 25 мар 2011, 11:34

Здравей,miroki,

Аз не само още нямам разградени самскарчета, но като се погледна в краката, видимо съм още съвсем босичък върху мозайката на Знанието/1/, но поне, благодарение на всички вас, се опитвам да влеза в час и да се приобщя към Пътя /2/ .Или сега изпълнявам командата 1,2,1,2,1,2,1,2...
Етапът на моето развитие в момента е да успея с влизането в мидитация!

Нещо, предното ми постче не се качи.

Само още две думи.
Благодарности на SUM, за това което ни показва в момента!
Без неговото ВИЖДАНЕ на тези "скрити картинки", като червената фигура на Бал,триъгълниците събрали върховете си в сърцето на Бал, не бих си и помислил за съществуването им! За мен тези червени чертички бяха нещо случайно - маркировка на ония дето са търкали горните прагове на вратите!
Някой може ли да даде точното място на Арсеналката, че нещо Гугъл ърт я няма. Търсих да я видя около Арсенал, но не би.

=================================================

Здравей, Съм,

Извод: Изпъкналите правоъгълници означават, че храмът е на Бал!

Благодарско!!!

Успех!

Честит Българин

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 25 мар 2011, 15:06

А, и аз не съм нещо по-различно, питах да не би да имаш провиденчески сънища, защото си напреднал с разграждането :)
Уеб дизайн и изработка на сайт! http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 26 мар 2011, 13:24

Сънят на Честит Българин не е съвсем безпочвен…

Нека сега видим другия... маркер къде точно се намира спрямо леглото.
11.jpg
А ето какво всъщност представлява фигурата:
12.jpg
Както виждате отново е изобразен върховният Бал, който стои прав в шестоъгълно пространство.
Тук шапката му не е от два триъгълника, а от един, но забележете, че другият триъгълник вече е приел формата на знака на Великата Майка и той го държи в дясната си ръка! Тоест Майката е неразделна част от него!!! Ето ви го факта, че през неолита Силата на Бал винаги е изобразявана като знак, който през по-късните епохи е познат като символ на Великата Майка!
В лявата си ръга Бал държи… гега, която може да те тълкува и като неговият символ „Г”. Аз съм ви показвал не един неолитен съд, върху който ясно се вижда символите „L”и „Г”.
/последното ми мнение от страницата/
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... d&start=90

А сега най-интересното за мен. Обърнете внимание, че левият крак на Бал е с три пръста!
Както знаете досега този символ сме го срещали единствено при Великата Майка, която е изобразявана така едва през 3-2 хилядолетие преди Христа.
13.jpg
Първата снимка е на шумерската Инана. На втората виждаме абсолютно същата трипръста богиня, само че на керамичен съд, намерен близо до Мадара
/Майката/. Третата снимка е от археологическия музей във Велико Търново.
Р.Ч.

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 26 мар 2011, 14:11

Здравейте, приятели,

Отново огромно изумление!!?
Двете червени картинки са изключително ЗАСЕКРЕТЕНИ!
Защо са толкова миниатюрни?
Защо на тези места?
Защо са само простичко изрисувани като скици?
Защо така набързичко са скицирани?
Нима не са имали време?
Но пък познанието в тези така скромни изображения е толкова концентрирано!
Единият крак е с три пръста, а другия какво е?
Защо две шапки и в лявата и в дясната фигура?
На кого поднася втората шапка -триъгълник?
Защо не три триъгълника?
/както на Ночево - утре съм там, дано открия мястото за което писахте! /
Уффффф! Много въпроси имам, но ще изчакам търпеливо.
Нещо не мога сам да си отговоря.

Успех!

Честит Българин

sum

Непрочетено мнение от sum » 02 апр 2011, 15:13

Хубави въпроси…

Преди да разясня практиката /която се изпълнявала в храма/ нека видим леглото какъв хубав бордюр си има.
54.JPG
Едва ли бордюрът е правен, за да не падне мъртвият владетел от леглото, нали?
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 02 апр 2011, 16:41

Или да не изтече, защото с този бордюр леглото е станало като корито. :D

Като се позагледах... във всички храмове (освен този в Александрово), леглата са с бордюри. Каквато и да е целта, явно е била общоизвестна. :D
Разликата тук е, че леглото е правено на принципа на долмените - върху два камъка, служещи за изолатор е поставен третия.

sum

Непрочетено мнение от sum » 04 апр 2011, 10:33

Точно така. В „Голямата Арсеналка” леглото е направено на принципа на долмена, а както знаете неговото предназначение е да съхранява информация… нещо като нашите книги.
/вече не помня в коя тема обяснявах защо са правени долмените/

Прецених, че на още нещо трябва да ви обърна внимание.
Може да сте забелязали, но все пак държа да покажа какъв интересен елемент има направен на леглото.
55.jpg
В нито един храм досега не съм срещал този елемент.
Интересно защо древните са си играли да правят тези… ръбчета?
Едва ли са случайно направени.
Така.
Вече показах всички важни елементи. Остава да се нареди пъзелът от различни части, за да се прозре практиката, която се е правила в храма.
Пробвайте се…
Р.Ч.

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 04 апр 2011, 13:08

Здравей, Съм,

Този елемент ми направи впечатление още в началото. Замълчах си, защото не ми се искаше да родя някоя глупост. Моето мнение е ,че посочените със стрелки оформени ъгли са в една равнина с друг, по-горе, на самия хоризонтален камък, вдлъбнат ъгъл по хоризонтала. Като че ли е легло на вертикално разположен капак ,затварящ кухината под хоризонталниядолменен елемент - "пейка". А по ръба на "пейката" изпъкналата, широка около 6-7см., лайсна на предходните снимки май не се забелязваше.
И така, предположението ми е ,че под леглото не са се крили от страх, а са събирали някаква енергия - или "отпадъчна", или "обменна". Буферен склад, резервоар или нещо подобно.
Ако не съм прав - не ми се смей много! *hihi*

Честит Българин

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 04 апр 2011, 16:59

Според мен ето тук точно има някакъв знак(червената стрелка). Прилича малко на "Z" или на "3" :
_znak_.JPG
Относно вертикалния камък, за който предполага Честит Българин, съм на мнение, че ако е имало подобен "капак", то щеше да има и някакви видими следи на пода, където се е опирал.
А иначе за енергиите има резон. Можеби някакво защитно поле се е образувало там.
Или пък другото , което ми идва - проводник, понеже фигурата "П" (или правоъгълник) малко наподобява ел. схема :mrgreen: :) . Възможно е тези линии да описват направлението, по което се движи енергията(информацията, силата...) в една затворена система "под - легло".
Целта е от една страна да се насочи, от друга да не се изгуби ::thinking:: .

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 04 апр 2011, 17:45

Здравей, Jonathan,

Че са схеми - да.
Че не познаваме тази технология - да.
Но и времето е избърсало много от следите, от които можем нещо да гадаем.
Чувствам се като неандерталец с копче за атомна бомба в ръка,който не знае ,че ако го натисне ще гръмне нещото.
Но това е само за образно наподобяване на ситуацията.
Естествено, нищо няма да гръмне, но куриозът е в това ,че се имаме за много напреднали технологично, а сме "още в гората" спрямо използваните от древните технологии.

Ще ги догоним ли някога, Съм?

Успех!

Честит Българин

Отговори