Храмът „Голямата Арсеналка”

иво

Re: Храмът „Голямата Арсеналка”

Непрочетено мнение от иво » 24 мар 2011, 16:51

Честит българин много е кален пода и трудно е да се разбере кои са бели и черни камъни.

Sum значи не съм се лъгал........ :D Виж на твоята снимка как добре си личи че камъните са барани и образуват един такъв разчекнат ипсилон
ipsilon.jpg
Дето е червената стрелка камъка е черен :idea:
Знаеш ли каква ми е идеята :arrow: нали си писал че за Премъдрите великата Майка реално представлява Силата на Господ :?: И знаем ,че същата Сила е изобразявана като знак триъгълник с кръг отгоре. Ама всички видяхме,че знака на Силата не сочи дирекно към вратата или леглото а е обърнат към страницата на вратата. ЗАЩО не знам :neznam: ама знам че в такъв храм случайни фигури няма.
А нали тия изпъкнали фигури по храма ги сравни с ония от Демир баба тепе.. видяхме и сателитната снимка на храма на Бал в Палмира :arrow: http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 8&start=90 ........тъй че може да се твърди- „Арсеналката” е храм на Бал :dance: Ама тогава какво ще търси знака на Силата на Бал на пода?????? Ей това не мога да разбера ::thinking:: А и тоз кристал за какво ще е бил използван :? :? Голяма гатанка

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 24 мар 2011, 17:38

Ами да ги започнем едно по едно.
Първо имаме кристал. Това означава "средство" за контакт със съзнанието на практикуващия и по-точно неговият Ум!
С какво може да контактува умът - информация, сила...?
Второ имаме знака на Силата (Великата Майка) от едната страна на кристала и човека от другата. А точно над кристала се намира купола на помещението (забележете този път камъкът е кръгъл и не се отмества!)
Т.е. като извод можем да кажем, че съзнанието (умът) на практикуващия контактува със Силата - Кибела.
При това положение обаче, защо храмът е на Бал?...
Може би има общо с това, което се случва след "контакта"...

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 24 мар 2011, 18:58

Много нанюхвате нещата… което е супер! ::up::

На една от предните снимки има нещо интересно, върху което се надявах да обърнете повече внимание. Явно сте го пропуснали и затова искам да ви го покажа. Вижте на стената до леглото, че има изобразени два… маркера с червен цвят.
16.JPG
Имате ли някаква идея защо маркерите са сложени точно на тези места и какво е евентуалното им предназначение?
Р.Ч.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 24 мар 2011, 22:12

Те се видяха, но аз поне помислих че са съвременни.
Някакви маркери от археолози ли и аз не знам. Може би да за мерят леглото колко е дълго или други замервания. Но какво е предназначението им всъщност, като древно не знам.
Освен да указват от къде до къде да се простира насочена сила, енергия и др. Но пък леглото е достатъчно голямо , за да се види на къде да е насочена.
Вероятно ако единия край на Кибела сочи ъгъла на вратата (касата), а другия, десния маркер над леглото.
Левия маркер пък би дал другия диагонал с дясната част на вратата. А дали ще се пресекат над центъра с вдлъбнатината (сферата) ....
Нямам представа от точните размери :)
Ще имаме една Кибела в единия триъгълник и едно легло в другия.

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 мар 2011, 09:19

И аз така си помислих първоначално, miroki. Но, когато заснех фронтално… маркера… установих, че не е направен, за да фиксира ръба на леглото. Виж го:
21.JPG
Другият… маркер… от другата страна на леглото е на същата позиция спрямо ръба. По нататък ще покажа снимка.
Сега искам да видим отблизо това червеното петно на стената всъщност маркер ли е или не.
23.JPG
Много прилича на човешка фигура, нали?
Реших да увелича само горната част и… какво да видя. Излезе, че червеното петно всъщност е мъж с брада, който носи шапка с формата на ДВА ТРИЪГЪЛНИКА!
17.jpg
Изумително!
Оказа се, че това е върховният Бал с двата триъгълника.
Р.Ч.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 25 мар 2011, 09:37

Чак сега видях тези фигури-маркери ...! :IL
Но със сигурност не са за измерване на леглото, а на нещо друго и трябва да ни помогнат да разберем с каква цел е построен този Храм. :idea:
Последна промяна от men на 28 мар 2011, 13:24, променено общо 1 път.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 25 мар 2011, 09:50

Да има прилика. Другия май е още по завъртян, прилича на 3-4 змии от главата :)
Снощи ми заприлича като коса но много голяма , по скоро са змии. Ако може и по-голяма снимка :)
пп. А местата под маркерите защо са така заоблени (вътрешния край на подлакътниците на "дивана-леглото"? Да не са за сядане. Леглото има ли малко издълбаване или е плоско.

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 мар 2011, 10:36

Преди да покажа другата фигура искам да видите друго, което присъства към изображението на Бал. Първоначално трудно различих линиите, защото червеният цвят е изтрит, но все още си личи издълбаното по камъка…
28.jpg
Оказа се, че върховете на два огромни триъгълника се допират в сърцето на Бал!

Мисля, че не е нужно наново да обяснявам какво точно означава символът „два триъгълника”, нали? Достатъчно много съм писал за това…
…Ето ви ги фактите, от които със сигурност вече можем да си направим и друго заключение, че изпъкналият елемент на двата камъка от стената /до входната врата и другите от Демир баба тепе/ със сигурност показват, че имаме ХРАМ НА БАЛ!!!
Р.Ч.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 25 мар 2011, 10:46

Зравейте,

Снощи санувах Арсеналката вътре.

Видях кълбото в центъра. Светло,на цвят леко синеещо. Върху му падаше светлина, която като че ли го зареждаше. Идваше от горната част на вратата. Проследих, там се отразяваше от някакво огледало или нещо подобно. До там пък идваше от система от огледала на тавана и на пода, на зигзаг - горе- долу, горе- долу, така три- четири отражения. Източникът на светлина беше Слънцето. Хора не виждах. Вътре триъгълникът и кръга си бяха като на снимките. Пейката си бе на мястото. Отвън на дървено съоръжиние – също огледало.

Събудих се. Превъртях целия филм отново. Спомних си, че светлината я виждах ту концентрирана на лъч, ту разлято, дифузно.
Замислих се за демонтираните елементи от зоните над вратите, дали не са елементи от тези огледала.

Чудех се дали да споделя. Все пак е само сън. Или не?...

Успех!

Честит Българин

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 25 мар 2011, 11:02

Съм поздравления още веднъж, аз видях само хоризонталната линия и на двете фигури. От далеч си личи добре. Сега като показа това го видях и него :)

Честит Българин, имаш ли разграден пласт на самскарите?
Много интересен сън. А от къде влизаше светлината в помещението.
Мен тука всичко ми е много шантаво. Отделно дето от едрата грапава повърхност на всякъде надписи ми се привиждат :)
Но сферата е срещу вратата, съвсем спокойно може да се зареди директно от Слънцето.
Ако капака е махан тогава и от огледала.
Пък може и да се изнесе да се нагрее-зареди и тогава да се внесе на тъмно.

Отговори