Храмът в Мезек

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Храмът в Мезек

Непрочетено мнение от sum » 30 сеп 2010, 17:05

Ами изписаха се… спор няма.
Все пак нека припомня за още едно интересно място, където присъства символа „Г”. То се намира в пещера „Магурата”. Помните ли рисунките и моето обяснение към тях?.. Питам, защото за три от фигурите тогава поясних, че представляват карта. Нека си я припомним:
1.jpg
Ето, че изведнъж символът „Г” го откриваме и сред рисунките от „Магурата”…

Иво, в други теми показах много снимки на Великата Майка /Кибела/, от които ясно се вижда, че в древността е била изобразявана с триъгълно тяло. От картагенските стели разбираме, че и Бога /Бал/ е изобразяван с подобно триъгълно тяло. В темата за Свещари показах глинен съд от нашите земи, създаден според учените през неолита, на който ясно се виждат два триъгълника един до друг. В тях са изобразени Бал и Кибела.
viewtopic.php?f=30&t=326&start=50
В същата тема показах издълбан на задната страна на храма идеограма „два триъгълника”.
Време е вече да видите, че и в Мезек има изобразени „два триъгълника”. Ето ги:
2.jpg
А ето къде точно се намират:
3.JPG
Р.Ч.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 30 сеп 2010, 19:49

Трябва да добавим и двата знака над надписа "Милю" на леглото.
Има и X сове. което прави нещата още по-заплетени.
Те на четвъртитото помещение ли са изобразени триъгълниците.
Уеб дизайн и изработка на сайт! http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

sum

Непрочетено мнение от sum » 30 сеп 2010, 21:15

Да. Намират се в кръглото помещение, където е леглото с каменните корита.
Р.Ч.

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 30 сеп 2010, 23:25

Защо Х-овете да првят нещата по-заплетени, miroki ? Според мен ги правят по-ясни. Тези символи само могат да ни помогнат да разберем какви са били хората, построили храма, за да го използват с точно определена цел, а именно да лекуват. За да знаеш от какво се обуславя доброто здраве и как можеш да се справиш с болестите, трябва първо да си наясно със самия себе си - какво представлява материалото тяло и как функционира то, неразривно свързано със съзнанието и в същото време какво представлява съзнанието и какви невероятни възможности има то, независимо от материалното тяло; откъде идва жизнената сила; какво представлява енергийното поле на човека и как може да бъде хармонизирано на принципа на подобието; защо не трябва да се отстранява само даден симптом (и естествено след това да се търси лек за следващия), а трябва да се лекува човекът като цяло и т.н. Като имаме предвид, че премъдрите ги е нямало от десетина века (а това от позицията на един обикновен чоешки живот си е доста време), тези хора са били много по-напред от съвременниците си и това е бил смисълът на техния живот - да прилагат познанието на премъдрите. Та мисля, че са ни написали: ''Ние знаем и можем това и го използваме.'' (или може би са ни оставили заплетени задачки-закачки , за да си размърдаме закърнелите мозъци *hihi* ) ?

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 01 окт 2010, 09:12

Ами X совете нарекохме, че са мястото на Кибела така да се каже(че там се намира Кибела). Ако им бъркам значението , моля да ме коригирате. До входа има знак на Бал и Кибела -триъгълниците , а В ляво на леглото има знак Г с който определихм е Бал.
т.е. До тук, Ляво Бал , Дясно мястото на Кибела, на изхода от ляво Бал и Кибела.
Ако приемем обаче, че под надписа Милю това са хора , но показани като змии. Пак символ на Кибела. пак в дясно до X вете. Само L липсва.
Ако Съм има още материал, да показва , че така нещо не ми се пълни картината.
Ако не да каже той какво мисли, да даде насока.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 окт 2010, 10:18

Има нещо, което преди десетина дни проумях за храмовете. При ходенията ми до Мезек винаги съм се чудил защо има две преддверия?.. Питах се защо не е едно?.. Например в храма „Грифони” /а и не само там/ има едно преддверие, а не две…
Та в един момент проумях, че формата на преддверията имат връзка с Бал и с Кибела. Връзката е триъгълникът.
Покривите на двете преддверия, са направени във формата на триъгълници. Знаете от неолитните съдове, че Бал и Кибела също са изобразявани в триъгълници. Това знание обърнато към храма пояснява, че той е на Бал и на Кибела!!!
Ако имаме само едно преддверие към купола, тогава храма е или на Бал, или на Кибела. Но, когато имаме две преддверия /както е при Мезек/, тогава е на двамата. А това означава, че храмът е многофункционален и се ползва за различни цели.
Така че, лечението на хората е само част от нещата, които са се случвали в него…

Виждате ли колко е просто.
Р.Ч.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 01 окт 2010, 10:37

miroki написа:Трябва да добавим и двата знака над надписа "Милю" на леглото.
Има и X сове. което прави нещата още по-заплетени.
Всъщност Х-совете по-скоро представляват триъгълници с допиращи се върхове:
XX.JPG
Интересното обаче е защо фигурите са две, т.е. имаме две групи триъгълници с допрени върхове. Например на тавана на Александровската гробница Х-икса е един.
Тя обаче е само с едно преддверие... Докато в Мезек са две :!:
Хм.....напълно подкрепям последния извод на sum, че храмът в Мезек е едновременно на Бал и Кибела, а и също това, че е използван не само за лечение..

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 01 окт 2010, 11:09

Да не забравяме и съда от неолита, намерен до Велинград, който sum ни показа в темата за Свещарската гробница.
На него също се виждат ясно символите "Х", "L" и триъгълниците, с които се изобразяват Бал и Кибела.
Мисля, че ще е добре и в тази тема да представим снимката на въпросния съд :) :
sud_velingrad.jpg

dion
Регистриран: 06 сеп 2010, 19:20

Непрочетено мнение от dion » 01 окт 2010, 12:15

На този съд се виждат два символа с форма - Х. Може би трябва да направим аналогия с хиксовете от Мезек.
Според мен долния Х е на Кибела, а този горе-вдясно трябва да е на Бал. L-а е в долния край при Кибела, което потвърждава че трябва да го свързваме с проявлението на "женския принцип"- Кибела.Още повече, че триъгълното тяло с изобразени ръце и глава е символ точно за Великата Майка.
Интересно е какви ли са знаците вдясно от горния Х (този на Бал), понеже не се виждат добре на снимката
Символа зиг-заг от левия край също може да се приеме като слети в едно Г и L
Живей свободен, за да умреш свободен

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 01 окт 2010, 13:39

Да и на мен това ми се стува най-вероятното да е храм на двамата За това се зачудих какво правят тези символи на Кибела в храм на Бал.
Хубаво е да намерим снимка на глиненият съд наистина малко завъртян. Да се видият останалите изображения След горният X.
Но всепак може би има и L,.

Отговори