Храмът в Мезек

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Re: Храмът в Мезек

Непрочетено мнение от novex » 28 сеп 2010, 20:07

Супер, колко е логично! Пък и си пасва с думата Господ, още по яко!
Последна промяна от novex на 28 сеп 2010, 20:27, променено общо 1 път.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 28 сеп 2010, 20:20

Еми аз не съм толкова запознат с материята , и никъде не съм виждал "ероглиф" свастика на Бал, та сега видях, че и Съм предполага, че вероятно е това и го намира в храма. Та затова се съласих, че вероятно е това , но не съм никакъв спец :)
Не мога да кажа Бал ли е или не. От предната тема видях, че наричате Кибела L то. Та така. Не мога да се изненадвам за нещо оето не знам какво е :)
Като да се смея на нещо което не е смешно щото не съм рабрал какво е. :)
коригирах последният ред , не съм видял, че няма Кибела:)

stoian

Непрочетено мнение от stoian » 28 сеп 2010, 21:16

Безкрайно интересната развръзка предлагаш sum. Следа от самото начало темите за неолитните храмове и да си призная от началото не предполагах за мащабите на невежество от страна на родните ни учени. Все повече се затвърждава мнението в мен, че някакси професори като Китов не искат да вникнат и разберат дълбочината на оставеното знание от траките. Но при фактите който поднасяш за какви траки може да се говори? Та нали през неолита хората били уж примитивни и глупави, а изведнъж се оказва, че по родните ни земи са строили храмове и то какви?
На моята възраст трудно се изненадвам но този символ за бога Бал ме изненада. Защото ако символа е верен то никакъв проблем няма да представлява на българските учени и изследователи да намерят исторически извори и въобще всякакви артефакти, свързани с този знак. Добра насока даваш.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 28 сеп 2010, 23:13

Ами то ако за Кибела е верен и за Бал ще е верен. те са малко сходни и явно вързани. Въпросът е наистина да се докаже, че са те. Кибела я бехме вързали и с чертички и с L.
Ние сме все пак в групата която първостепенно подкрепя идеята , и искаме да докажем правотата си , а представете си как ще искат доказване на правотата тези които са против теорията. Веднъж вече споменах ще го напиша и в тази тема.
Като се представя информация за нещо независимо пред кого, гледайте да е така поднесена , че да не позволява противопоставяне, конфронтация ,защото тогава ответният иска да срине теорията и противопоставя своето вляиние , и тогава може пак да се признаят и докажат нещата , но сещате се колко по-трудно.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 29 сеп 2010, 13:02

Нека ви покажа нещо интересно, за което дори и Веста не се е сещала. :D
Каква фигура би се получила, ако свържем символите за Бал и неговата Сила /Кибела/ заедно? Все пак Бога и Силата му представляват едно цяло, нали?
Та ето какво се получава – LГLГLГLГLГLГ.
Можем ли някъде да видим изобразен подобен символ? Да, можем. Ето го:
1.jpg
Предполагам помните от темата „Кражбата” пеласгийското жреческо сандъче, което снимах в музея „Пергамон”?
Черните стрелки сочат към непрекъснатия символ за Бал и неговата Сила Кибела, а с бялата стрелка показвам как същият символ е трансформиран в дясната страна, т.е. това подчертава движение на Силата на Бал надясно.
Вижте на следващата снимка, че същата Сила е изобразена да се движи и наляво /бялата стрелка/:
2.jpg
На дясната снимка с белите кръгове показвам, как древните са изобразили движението на Силата в двете основни посоки – лява и дясна.
Знаете от темата за Свещари, че символът „Х” визира същата Сила на Бал, но тя не е в движение, а в покой! Така че, заградените символи в червения кръг означават „покоя и движението на Силата”.
Как е в нашия свят? Всичко в него е изградено от този принцип /покой и движение/, нали?
Природата действа така, както и всички видове биологични организми. Дори и ние, хората, действаме така, без значение дали става въпрос за двигателни или умствени упражнения.

А сега за символа на Бал /Г/.
Преди повече от месец бях по работа в Берлин и за моя голяма изненада разбрах, че има изложба на етруската култура. Зачудих се откъде накъде ще има изложба на етруските?! Оказа се, че по време на втората световна война германците, меко казано, без да искат или може би по невнимание са си присвоили /от италианците/ част от древната етруска култура. Та оттогава взетото стояло в сандъци, докато не знам поради какви причини решили да направят изложба в един от музеите в Берлин.
Намерихме музея. На входа ни обясниха, че за артефактите още нямало направен каталог.
Всичко съм заснел.
Та ето какво представлява бога на етруските. Странно какво прави това „Г” под него:
3.jpg
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 29 сеп 2010, 17:18

Е нее.. колко LOГИЧНО.- LГLГLГLГLГLГLГLГLГLГ,
Толкова, че да се чудиш как не си го забелязал преди. Просто с течение на времето, тука в този форум такова знание ни разкри Sum, че просто нямам думи от каква величина . Браво!! Ами, че то и свастиката се образува от тези същите символи.
Искам само да попитам нещо, в първата си книга пишеш, че
Като въже от три нишки, праматерията /пракрти/ има три свойства, наричани сатва, раджас и тамас /покой, действие и леност/. Всички явления във Вселената, включително и умствената дейност при хората, не представляват нищо друго освен взаимодействието между тези три гуни /качества/ на Пракрти /праматерията/. Когато трите гуни са балансирани, праматерията е в състояние на равновесие
Тогава как се е изобразявала ленността и какво е тя? Моето хрумване е, че покоя е Х, действието -L ленноста -Г, или бъркам..
Има и друго интересно, на снимката бога, предполагам Бал, е изобразен с уши. В интернет намерих, доста снимки на койти бога е с глава на Биг и с роги.
Поздрави!
Последна промяна от novex на 29 сеп 2010, 18:11, променено общо 4 пъти.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 29 сеп 2010, 17:24

SUM каза:
„Каква фигура би се получила, ако свържем символите за Бал и неговата Сила /Кибела/ заедно? Все пак Бога и Силата му представляват едно цяло, нали?
Та ето какво се получава – LГLГLГLГLГLГ .”
………………………
„На дясната снимка с белите кръгове показвам, как древните са изобразили движението на Силата в двете основни посоки – лява и дясна.
Знаете от темата за Свещари, че символът „Х” визира същата Сила на Бал, но тя не е в движение, а в покой! Така че, заградените символи в червения кръг означават „покоя и движението на Силата”.
Как е в нашия свят? Всичко в него е изградено от този принцип /покой и движение/, нали?
Природата действа така, както и всички видове биологични организми. Дори и ние, хората, действаме така, без значение дали става въпрос за двигателни или умствени упражнения.”
Браво SUM !!!!!!! :[)]I: … Хората с такива открития стават доктори на науката! ::yes::
За пореден път се убеждавам, че великите неща са изключително „прости”!
Това което си извел за връзката между символите на Бал и неговата Сила /Кибела/ е толкова просто и логично и дава отговор за смисъла на основни символни изображения по неолитната керамика. В изображенията на три „прости” символа древните са вложили своето знание за … „покоя и движението на Силата” и не е било нужно изписването на дебели книги със схеми, формули и доказателсктва.
Символите „Г” и „L” са изображения на Бал и неговата Сила /Кибела/ и като една фигура „модул” ни помагат да разгадаем знанието на хората вложено и в други древни символи, например значението свастиката като соларен символ. :sunny:

::tan:: ::tan:: ::tan::

иво

Непрочетено мнение от иво » 29 сеп 2010, 18:52

:ku-ku: Ей с тоя пост СЪМ ма разстеля :496: *wacko*
А факта за „Г”-то събаря доктрини ::yes:: :[)]I: :[)]I: :[)]I: :[)]I:

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 29 сеп 2010, 21:45

Здравейте
Много добре поднесена изненада.
Както и хубаво онагледяване.
Като учих русуване , и кандидатствах с рисуване, моя учител при когото ходех, ми обясни как са имали за задача да правят бордюри, ей такива точно безкрайни елементи. Като се сетя в час се правеха най различни такива, като най вече този който посочваш, с комбинация на Г и L. Общо взето поредиците са винаги предпочитани за бордюри както в грънчарството , така и в шевачеството, и на носиите има подобни , кото играх народни танци, Чипровските килими са подобни и с пирограф като шарехме дърово. Наистина интересна завръзка. Пожелавам и успешно развръзване на събитията.
Аз още не съм разбрал обаче защо приехме L за Кибела и Г за Бал. До момента едиственото е Етруския бог , който не знам дали се Казва Бал. И Бордюра от долу е на Кирислко Г , което малко ме притеснява. и не се вижда добре до долу.
Но смятам че скоро ще видим още.
Браво за труда да ни представиш нещата така интересно.

иво

Непрочетено мнение от иво » 29 сеп 2010, 23:09

В темата за „Сборяново и Свещарската гробница” SUM е обяснил на стр.5 по какъв начин е извел „L”-а за знак на Великата Майка. :D На 13 стр. е показал неолитен съд на който има Майката с тяло на триъгълник и до нея два „L”-а.....а върху единия е нейния жезъл кадуцея. :idea:
В темата „Кибела-хипотези” ще прочетеш как всичко тръгна от един въпрос на СЪМ :arrow: „…Откъде накъде Великата богиня майка трябва непременно да означава земята.., ами ако не е?
По нататък ще видиш как се свърза думата КиБела с Бал/Бел (виж 2 и 6 стр. и нататък). MEN се светна за връзката........ :D ::tan::
А в темата за „Мадарския конник” ще ти стане ясно и защо ездача Кибела е свързан с лъва....... Абе за две години много нещо се изписа докато се стигне до L-а и Г-то :hacker:

Отговори