Сборяново и Свещарската гробница

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Re: Сборяново и Свещарската гробница

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 07 юли 2010, 09:46

Еми на мен това ми приличат на Бхаради.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 07 юли 2010, 16:11

Крешаците, GOESTOINFINITY... Това са Крешаците!!!
Р.Ч.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 07 юли 2010, 16:17

Ами да, това са множество полукръгове. А знаем, че полукръгът е символ за излизане на съзнанието от Крешака.
Извън Крешака и вътре в Океана, се ражда не кой да е, а Бхарад :!: :idea: Това е смисъла на еволюцията на Съзнанието, нали всичко е заради човека и неговия интелект.

На съда с триъгълниците представен от SUM, между Бал и Кибела се намира точно Океана и Крешака с човека в него, към когото са отправили взор.
По същия начин и тук от двата края на жълтия квадрат стоят Бал и Кибела и гледат към него....

-засякоха ни се мненията, СЪМ..
Всъщност като се замисля сега, фигурките вътре в квадрата наистина ми приличат малко на Крешаци.

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Непрочетено мнение от vergildido » 07 юли 2010, 17:30

да има логика а можеш ли да обясниш защо бал и кибела са представени така с две фигури една в друга какво означава това?

sum

Непрочетено мнение от sum » 07 юли 2010, 19:24

Бал и Кибела са с триъгълните шапки, а човешките фигури представляват тяхното поколение хора. Днес същото това поколение се нарича с името българи, но за жалост е забравило за своите корени и огромното познание, което винаги е носело.
Р.Ч.

Petko
Регистриран: 07 юли 2010, 19:42

Непрочетено мнение от Petko » 07 юли 2010, 20:24

Прочетох внимателно това което си открил като знаци за свещарската " гробница".
Можеби ще можем да обменим малко идеи, имаш прозрения и логическо мислене, което си мисля че притежавам и аз :)
Уиикенда ходих на семинар по астрология и по точно за Кабала

в Кабала нещата се свеждат до 10 Сфери.
има три стълба на които се разделя дървото на живота и т.н.
Трите стълба, са мъжката (-) енергия, женската енергия (+), и централния стълб баланса.
Колегата с лека ръка отхвърли идеята да се търсят отговори и връзка в еврейското учение,
но в него е вплетена мъдроста на всички религии, наука и и история.
От тук прочетеното аз откривам пълно покритие в теорията и знанието на Кабала.
А това че се датира от 2000 г п.н.е не означава, че истината е една, но всеки я представя по различен начин и във времето нещата леко са се размили.
а отностно символа или знака който стой на форума според мен тожа е окото на Хор :)

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Непрочетено мнение от vergildido » 07 юли 2010, 20:30

sum мерси за отговора.Добре че сме се родили в българия,където има човек които да ни го предаде,че иначе не виждам как щяхме да се доберем до това отдавна забравено познание.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 07 юли 2010, 20:33

Знаех си, че са крешаците :) ама не ми се пускаше тото :). Значи всички крешаци си взаимодействат така ли?
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum

Непрочетено мнение от sum » 07 юли 2010, 20:44

Petko, писах ти на личната поща, че знаците от Свещари пращат историята на храма от времето на неолита. Това е 7000-5000 г.пр.н.е..
Няма как чрез Кабала да се обясни Свещари, защото тя е създадена след времето на Мойсей /1300-1200 г.пр.н.е./.
В еврейското учение не е вплетена „мъдроста на всички религии, наука и история”. Много преди да се оформи еврейската общност, на които Авраам /около 2000 г.пр.н.е./ е основател, на Балканите вече от хиляди години хората имат култура и познание. Така че отново ти пиша: с теб говорим за различни епохи и следователно за различно ЗНАНИЕ.
Така че, моля не смесвай нещата.

~~~~~~~~~

Да, novex. Взаимодействат си.
Р.Ч.

Petko
Регистриран: 07 юли 2010, 19:42

Непрочетено мнение от Petko » 07 юли 2010, 20:56

Знам и прочетох, но мисля че не ме разбираш.
Не твардя че кабалата е преди тези паметници, твърдя че може да се позлва като средство за търсене на отоговори.
Ти хващаш набор от 5 инструмента и се опитваш да обясниш всичко с тях. Това е както знаците от наска. когато си вътре не ги виждаш, когато се издигнеш тогава виждаш.
Лекторът каза да се използва техниката zoom out. Това се опитвам да кажа. Истианата за мен е една, просто различните народи през времето са я отразили по различен начин. но това че едно учение е по касно значи ли че е грешно. това че ти си учил математика преди 10 години
а тя е от преди хиляди години значи ли че ти не знаеш математика ?

Отговори