Сборяново и Свещарската гробница

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Сборяново и Свещарската гробница

Непрочетено мнение от sum » 25 юни 2010, 22:18

Добре.
Ето жокер. Я погледнете логото на сайта и кажете виждате ли го някъде изобразено на глинения съд?
Знаете какво означава логото на сайта, нали? /намира се горе вляво/
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 26 юни 2010, 00:39

Здравей, sum!
Логото на сайта (Океана на Съзнание) откриваме в твоето допълнение към снимка номер 24. Предполагам, на всички е ясно, че така нарисуван, Океана е неразривно свързан с Кибела (Богинята-Майка). Но тук ми се иска да обърна внимание върху интересния момент, свързан с формата на Океана – тя е напълно идентична с формата на майчината утроба при човека. Предполагам, не случайно си дорисувал и стилизираната човешка фигура вътре в Океана, насочвайки ни към точно тази аналогия. Мое дълбоко убеждение е, че нещата от т.нар. „духовен свят” имат своите аналози и в материалния свят, правейки по този начин разбирането му от ограничения ум сравнително лесна задача, стига разбира се да се посочат правилните съответствия. ::thinking::
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 26 юни 2010, 11:35

Това все пак са две Сили, sum казвай кои са, защото аналогии можем да си правим хиляда и една... извън Океана, в Океана, в Крешака, в човека и.т.н... :roll: по-добре да взема да пусна едно тото. :D

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 26 юни 2010, 13:20

Е-е-е, sum, ей това си е жокер вече! :D
След като нарисува жената и мъжа в триъгълниците, мисля че започнах да си изяснявам какво знание е оставено на съда.
Свободният Дух много правилно отбеляза, че формата на Океана на Съзнание от логото на форума /капката/, съответства на това което излиза от жената, подобно на майчина утроба. Вътре е изобразен човека, което по значение веднага ни насочва към Крешака – структурата в океана, в която еволюира Съзнанието докато стигне до човешка форма.

Майчината утроба обаче се намира в корема на майката. В първия момент и аз помислих, че „капката” с човека в нея, излиза именно от пъпа на жената.
Но..., след като се вгледах по-внимателно, установих, че всъщност Океана на Съзнание излиза не от корема, а от гърдите й, т.е. от нейното сърце! Sum, правилно ли съм разбрал?
И какво се получава накрая...
Всъщност жената, това е Кибела! А мъжът в другия триъгълник е Бал!
Двата триъгълника представляват двете действителности, намиращи се извън Океана на Съзнание. Т.е. излиза, че на съда е оставено знанието за двата пътя извън океана! Удивително! :idea:
Единият триъгълник представлява действителността на Великия Невидим Дух, където е седнала Кибела. А от сърцето й излиза Океана на Съзнание, в който еволюира Човека. Докато другият триъгълник представлява Господната действителност – там, където се намира Бал. Хмм.., нима знанието за двата пътя все още не е било изгубено по времето, когато е правен съда??? Интересно...

Това, което е изобразено на съда – птицата на дясната ръка на Великата Майка и факта че гледа към човека, много ми напомнят за Мадарския конник и веднага се сещам за думите от надписа, който sum възстанови.
Ето какво беше писал sum относно надписа от Мадара:

…”А над медитиращия човек има послание към него от Великата Майка Кибела /КиБаал, КиБлаал/:
„Празнувам с теб Вселики човече!
Прозрачността, в която идваш, говори!
Прокарвам път, дарявам Сила!
Пред теб съм Аз, а ти в мен!”

Предполагам вече разбирате накъде е отправила взор и на кого леко се е усмихнала Кибела… Тя гледа към Човека!
Животните от композицията /без лъва и змията/, също гледат към Човека!..
Сътворението на Вселената, целият океан на Съзнание, Крешакът с боговете в тях.., всичко това е заради еволюцията на Човека!..

На Мадара нашите предци са записали своето Знание за първичната Господна Сила, благодарение на която всичко е сътворено, оформено и познато! Ние, човеците, сме крайния продукт на Силата и като такива сме надарени с интелект, за да я разберем. Разберем ли я, ще бъдем Свободни, защото тя ще ни отведе до мястото, където няма Аз, а Съм е всичко!
Съм - всякога Съществуващ!
Съм - без съзнание, но Съзнаващ!
Съм - без блаженство, но Блажен!”

Мисля, че значението на посланието отправено от Кибела към човека, вече става ясно –
Вселикият човек това е Бхарад, който се ражда в Океана, след като индивидуалното съзнание се освободи и излезе от Крешака.
Прозрачността, която говори, е Силата /Кибела/. Това е пространството, където се намира Великия Невидим Дух и в което се озовава Бхарад /атман/ след като излезе от Океана.
Пътят е ясен – към действителността на Силата Кибела, която е дарът за този, който я разбира.
И стигаме до последното изречение, което е достатъчно красноречиво - „Пред теб съм Аз, а ти в мен!”...
Ами виждаме го изобразено на съда - Кибела гледа към Вселикия човек-Бхарад, роден в Океана, който излиза от сърцето й! Да, Бхарад наистина е в Нея!

Прозрачен става Бхарад, който е получил дарът В.Свидетел, а той е Силата /КиБал/!
Чрез Нея, той може да отиде в действителността на Господ /Бал/, където няма „Аз” и СЪМ е всичко.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 26 юни 2010, 19:38

Направо умът ми не го побира, какво само знание е оставено върху този съд... :IL
Значи символът два триъгълника визира Двете действителности извън Океана. :idea: :idea:
А точките над тях тогава не ми се мисли какво трябва да са....

НТСК хубав разбор правиш според мен. Не мога да разбера обаче къде всъщност трябва да е Царството Небесно.
Ако е целия ляв триъгълник, то тогава защо Кибела е вътре в него, т.е. разделена от Господ (Бал), нали тя е неговата Сила? ::thinking::

И още нещо, какво прави този триъгълник зад Кибела? :?: Него до тук не го споменахме изобщо. Интересна работа...
Ами другите символи наоколо върху съда... те какво представят....може би постоянния контакт между тези две изначални действителности.

sum

Непрочетено мнение от sum » 27 юни 2010, 14:27

Вече се ориентирате… :D
Преди да продължа искам да кажа, че преди 10-на дни бях с един приятел в един музей и там заснех глинения съд с триъгълниците. Музея се намира в България, но няма да кажа в кой град, за да не би случайно артефактът да изчезне. Както писах съдът е датиран от учените 5000 г.пр.н.е.. Искам да ви споделя, че той е много по-стар. Правен е около 7200 г.пр.н.е.. Само 1000 години след като Премъдрите напускат Земята!

Да си призная, когато видях нарисуваното на глинения съд в първия момент не повярвах, че е възможно на него да намеря изобразено цялото познание на Премъдрите. Знаете, че през годините винаги съм обяснявал, че извън Океана на Съзнание има два пътя, по които Съзнанието /Атман, Бхарад/ може да поеме. Обяснявал съм също, че Господ и неговата Сила винаги са били изобразявани като мъж и жена, носещи имената Бал и КиБал /Кибела/.
В третата си книга мислех да пиша повече за двете действителности, както и за Бал и за неговата Сила Кибела. Но нещата така се завъртяха, че съм принуден тук във форума да обяснявам повече за тях... Както и да е...

И така на въпроса: Какво е изобразено на глинения съд?
Вече ви е ясно, че на него е изобразен Океанът на Съзнание с Крешака и човека в него, както и двата пътя, водещи в двете действителности. Спомнете си какво писах преди година и половина в темата за Крешака:
Капковидната форма от знака представлява океанът на Съзнанието. Всъщност, това е формата на Непроявения Бог!..
…Двете криви линии, които са извън Океана на Съзнанието представляват два пътя. Единият път /едната крива линия/ води до така нареченото от Исус - Царство Небесно, а втората крива линия /това е млечно-зеления път, за който пиша в края на втората книга/ води до т.нар. от мен – Господна действителност! Така че двата пътя водят до две различни реалности!
Тези реалности в знака са изобразени чрез точки /всяка от кривите линии завършва в точка/.
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... e&start=30

...Искам да ви обърна внимание на нещо много важно, че логото на форума представлява знакът на Премъдрите. Докато нарисуваното на съда представлява тяхното знание за Бал и Кибела.
Разбирате ли вече разликата?..

Сега да поясня за двата пътя. Двете точки са двата триъгълника! Следователно в тях трябва да има различни реалности. Но от нарисуваното на съда виждаме, че Бал и Кибела са в двата триъгълника. А те нали са едно? Така че как може да има различни действителности при положение, че природата на Господ и неговата Сила е една?
Ето, точно тук идва мястото на триъгълника, който е зад Кибела!
Т.нар. „Царство Небесно”, което обсъждахме в не една тема през тези години се намира там, в този триъгълник, зад Кибела!!! Така че вече предполагам разбирате къде точно съществуват Великите Човеци и Премъдрите, нали?
Р.Ч.

Jonathan

Непрочетено мнение от Jonathan » 28 юни 2010, 10:09

:w00t: :IL :facepalm: :IL :facepalm: :w00t:
Sum, значи Великите Човеци и Премъдрите, за които пишеш, съществуват вътре в този триъгълник, изобразен зад Кибела!
Т.е. Когато Атман излезе от океана и получи дарът наречен "душа" (обвивка), тогава отива в пространството вътре в този триъгълник зад Кибела :!: :idea:
Ясно ми е вече къде се намира Царството Небесно, спрямо реалността на останалите "персонажи" (т.е. Господ и Силата му) :sunny: ...

Но още нещо искам да си изясня. При това положение Великия Невидим Дух, т.е. Господ-Бог, кое представлява?
Целият триъгълник, намиращ се зад Кибела ли? Нали той властва над Царството Небесно...
Ако той е самото пространство вътре, затова ли го наричаме невидим :?:

Най-интересното от всичко е, че на съда виждаме изобразена изначалната Истина, представена като мъжки и женски принцип! Но разбира се, не както обикновено разбираме ние с нашите обусловени умове (мъж+жена = ала-бала). Тук говорим за фундаментална, изначална Истина, която е самата първична Реалност - тя е в основата на всичко, което може да се превърне в потенциално познаваемо след това.

Тези два изначални принципа са Центърът, който е мъжкото начало и Силата му, създаваща реалността.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 28 юни 2010, 15:47

Благодарско, sum!!! :sunny:

sum

Непрочетено мнение от sum » 28 юни 2010, 17:06

За нищо, time. :D

Jonathan, Великия Невидим Дух съществува в триъгълника /Царството Небесно/. Той властва в това пространство, заедно с Адамас /знаеш кой е от „Евангелие от Юда”, нали?/.
Определението „Невидим Дух” е дадено от Исус. Държа да ти споделя, че това определение е на базата на възприятието му, направено от позицията на Океана на Съзнание.
Ако един ден успееш за отидеш в триъгълника зад Кибела ще разбереш, че Невидимия дух не е Невидим, а е Видим. Но това е друга тема...

Нека се върнем към темата за Свещари.
Предполагам вече разбирате идеограмът "два триъгълника един до друг" какво визират?
Р.Ч.

Jonathan

Непрочетено мнение от Jonathan » 29 юни 2010, 10:47

Mисля, че дотук се изясниха нещата, sum. Благодарско и от мен :)

Двата триъгълника един до друг визират двете реалности извън Океана на Съзнание.
Те представят знанието на Премъдрите за двата пътя извън Океана - единият води в Царството Небесно, където съществуват Великите Човеци, а другият ни отвежда при Господ чрез Силата му.
Това е знанието за Бал и КиБал (Кибела), представено като два триъгълника :!:

Ами тогава да продължаваме нататък по темата ...

Отговори