Сборяново и Свещарската гробница

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Сборяново и Свещарската гробница

Непрочетено мнение от sum » 22 юни 2010, 23:32

Става въпрос за Господната Сила, която се проявява в Крешака.
Премъдрите от Балканите винаги са наричали Господ и неговата Сила с думите Бал и КиБал /Кибела, КиБЛаал/, и навсякъде са ги изобразявали като съпруг и съпруга.

Мисля, че остана да разберем какво означават двата триъгълника от идеограмите.
Някакви предложения?
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 23 юни 2010, 09:16

Малейййй..... Такъв шамар.. по-точно юмрук със факти им заби на археолозите че направо ги изпрати до ЮНЕСКО и обратно. :lol: Трети век преди Христа, а.. още малко и швепс :lol: :lol: Само се чудя как така е станало, че надписа с идеограмите не са унищожени от Другарите. Май не са ги разбирали и затова са ги оставили :idea: Ако знаеха какво означават знаците досега да са ги заличили с чука и секача. Да ама не :218: Вече голям проблем имат археолозите със храма от Свещари.
Sum сигурно някои наши учени биха твърдели за двата триъгълника ,че гетите са учили геометрия :lol:

sum

Непрочетено мнение от sum » 23 юни 2010, 18:49

Е… да не издребняваме за гетите, Иво. :D

И така на въпроса. Можем ли да разберем какво знание са оставили предците ни с идеограма „два триъгълника”?
Мисля, че можем.
Ето какво има изобразено на глинен съд от ранния халколит /5000 г.пр.н.е./:
14.JPG
Невероятно, нали?
За да обясня точно какво означава идеограма „двата триъгълника” трябва да видим всички елементи от съда. За тази цел изрязах фигурите на части и ги номерирах. Гледайте стрелките и номерата:
15.jpg
16.jpg
№1 - сочи към двата триъгълника.
№2 - показва, че триъгълниците се сливат и се получава фигура подобна на Ин и Ян противоположностите, които представляват едно неделимо цяло.
№3 – след като триъгълния Ин и Ян се образува, тогава този… тъмен Кръг контактува с него и така се „ражда” човекоподобна фигура.
№4 - човекоподобната фигура се разпада на триъгълния Ин и Ян.
№5 - триъгълният Ин и Ян отново влиза в контакт с Кръга и така се образува друга човекоподобна фигура, която е с главата надолу. Ясно се вижда, че елементът триъгълник е изобразен в нея.
№6 – фигурата от №5 отново се разпада на триъгълния Ин и Ян.
№7 – отново имаме контакта между Кръга и триъгълния Ин и Ян и за трети път имаме „раждане” на човекоподобна фигура.
№8 – Същата фигура отново се разпада на триъгълния Ин и Ян.
№9 – При контакта с Кръга се получава още една човекоподобна фигура с главата надолу. В нея също има изобразен един триъгълник.
№10 – Същата фигура се разпада на триъгълния Ин и Ян.
След това отново имаме Кръг и стигнахме до изходната позиция от №1.

Хайде да помислим заедно - с тези фигури древният майстор какво знание ни е оставил?
Можем ли вече да разберем какво точно означава идеограма „два триъгълника”?
Някакви предположения?..
Р.Ч.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 24 юни 2010, 13:22

Тези два триъгълника трябва да са свързани по някакъв начин с естествената Еволюция на Съзнанието в Крешака.
В крайната си фаза, тя винаги завършва с човека, т.е. с човешката форма като обвивка на съзнанието :!:
Но защо триъгълниците са два на брой, не мога да се сетя... :roll:
Някакви две начала, два вида сила или една сила с две изражения, може би...
А тъмния кръг, който се вижда като елемент върху съда, който представя sum, според мен трябва да е индивидуалното съзнание. Точно то контактува с двете изражения на силата (триъгълния Ин и Ян) и така се получава формата на човека.
Не съм сигурен, малко ми е объркано...

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 24 юни 2010, 15:16

sum написа:Хайде да помислим заедно - с тези фигури древният майстор какво знание ни е оставил?
Можем ли вече да разберем какво точно означава идеограма „два триъгълника”?
Според мен е представено движението на Силата в Крешака спрямо индивидуалното съзнание в човек.
Възможно е това да представлява знанието за карма, която властва над човешкото съзнание - причината за прераждането в материалния свят.

При всички случаи двата хоризонтални триъгълника се свързват с изначалност.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 24 юни 2010, 18:35

Ето и моите „задълбочени” анализи: :D
На първата картинка има 5 точки, които са като петте татви, като трите от тях са водещи, като триглавата змия.
Другите ин/ян фигури също са с по 3 върха – 2 триглави змии.
Кръгчето трябва да е съзнанието.
Прави също впечатление, че навсякъде кръгчето и човекоподобната фигура са черни, а триъгълниците бели. Също, че на обърнатите надолу фигури има по 1 триъгълник, а на тази нагоре са 2.

иво

Непрочетено мнение от иво » 25 юни 2010, 09:57

Два дни се пъна :envy_green: да разбера какво значат рисунките и нищо.... само мъгла в главата ми. Хора туй чудо и Шерлок Холмс не може го разбра.. Аз съм до тук :? :cry:

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 юни 2010, 16:34

Виждате, че не е лесно…

Хайде да помислим. Кое прави впечатление в композицията? Това са повтарящите елементи триъгълните Ин и Ян, човешките фигури и Кръгът. Кой елемент не се повтаря? Това е фигурата с двата триъгълника, нали?
Следователно може да допуснем, че цялата композиция е направена заради двата триъгълника. Тоест на глинения съд са представени събития, чрез които можем да разберем смисъла, заложен в двата триъгълника.

Така.
След като сме наясно какво търсим вече лесно можем да сглобим пъзела.
Нека видим на снимка фигурата по-отблизо:
22.jpg
Time, изказа предположението, че на „картината има 5 точки, които са като петте татви”. Това съждение не е лишено от смисъл, но тези пет точки са всъщност движението на Кръга в посока надолу, като същевременно подчертават контакта с триъгълния Ин и Ян.
При този контакта се образуват двата триъгълника!
В един момент Кръгът се разделя на две, като всяка част отива в своя триъгълник. Ето какво се образува от разделения Кръг в двата триъгълника:
24.jpg
…Сещате ли се вече?..
Р.Ч.

Владимир

Непрочетено мнение от Владимир » 25 юни 2010, 17:04

Господ и Силата? Значи това са Бал и Кибела taim? :shock: Но тогава какви са тези триъгълници? Нещо не мога да разбера.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 25 юни 2010, 17:45

Здрасти Влади, нещо не ми харесваше и за това междувременно си изтрих мнението, за да помисля повече. Явно сме се засекли...
Прав си триъгълниците не се връзват.

За ин и ян това, което се сещам са двете сили/енергии, които се проявяват в Крешака. Не са ми ясни точно какви са, но се проявяват в 2та периода на годината, светъл ( 22март- 22 септември, чистим самскари :D ) и тъмен период ( 22 септ.- 22март).

Отговори