Сборяново и Свещарската гробница

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Re: Сборяново и Свещарската гробница

Непрочетено мнение от time » 18 юни 2010, 17:07

Вижте обаче приликата на Кибела от Рим (снимките на sum) и от открития храм на Кибела в Балчик.
Прикачени файлове
7.jpg
Кибела.jpg
Кибела.jpg (89.66 KиБ) Видяна 4993 пъти

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 18 юни 2010, 19:54

Здрасти, Jonathan.
Гледал ли си филма за Индиана Джоунс и Кристалния череп? Помниш ли накрая на филма как 13-те фигури се събираха в една?
Нещо подобно се е случвало и в храма на Кибела в Свещари.

Ето повече подробности.
Трябва да се знае, че храмът на КиБал е строен за живите, а не за умрелите хора.
В него основно се практикувало медитации и, когато човек бил готов, тогава се изправял срещу Силата /Майката/, която му показвала неговите грешки в живота. Това е и смисълът на рисунката в храма. Осем от десетте Кибели съпровождат ездача и една от тях се транформира в греха, който е извършил. В случая това е прелюбодеянието. Точно заради това дясната му ръка е с четири пръста, защото липсващия пръст изразява, че човекът има само един грях.
Ако мъдрецът бил праведен тогава Кибела се събирала в едно /както е на филма за Индиана Джоунс и кристалните черепи/ и така ставала видима за него. След това е извеждала Съзнанието на човека извън Океана на Съзнанието и му е показвала реалността на двата пътя...

Преди 3 години писах във втората си книга за каменния саркофаг от Хеопсовата Пирамида. Уточних, че Голямата Пирамида е служела за ритуални практики, при които последователят е лягал в саркофага половин час преди полунощ. Помниш ли кое било най-висшето изживяване на ученика? Срещата с Великата богиня Изида, нали?
/Само да уточня, че Изида винаги е изобразявана с рога на бик, слънчев диск и змия на главата!/
Така че, същото са практикували и дедите ни в Свещари!
Обърни внимание на факта, че каменните саркофази от Хеопсовата пирамида и от Свещари нямат капаци. Защо? Защото никога не са служели за погребални обреди! Къде си видял ковчег без капак?

Разбираш ли вече защо твърдя, че в Свещари храмът е на Кибела и не е правен в чест на тракийски владетел и неговата съпруга?

В следващите си постове ще ви представя изумителни факти, от които няма как да не се убедите, че храмът е строен от 6000 до 5000 г.пр.н.е.!
Р.Ч.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 18 юни 2010, 23:40

Майко мила ... :shock: :IL ...
Sum, тя работата била много сериозна :!:

Да, гледал съм споменатия от теб филм и помня много добре момента, когато въпросните 13 фигури се събраха накрая. Супер яко сравнение! Поне за мен в известна степен вече е разбираемо това, за което пишеш.
Представям си що за преживяване е била тази среща с Кибела...

Спомням си, че в главата за Ташкан (8 част на втората книга) беше писал за практиките, които са извършвани в тази пирамида. Но кой да обърне достатъчно внимание тогава... Там в прав текст пишеш, че "Върхът на тази практика била, срещата с Изида."
Всъщност, когато Мойсей влиза в саркофага, годината е около 1240 пр.н.е., което би трябвало да е много по-късно от описвания от теб период. Т.е. разбирането, което са влагали при практиката най-вероятно вече е било изменено и учениците са стигали само до пластовете на Космическия Ум. Съответно младия ученик е контактувал именно със съзнание от тези пластове - самия Ташкан Ал-Бин. :idea:
Ясна е работата.

За друго обаче ми стана много смешно :lol: , понеже пишеш за т.нар. "ковчези", пък без капак.
Ами интересна работа наистина... Ама по-лесно е 'НА'учените да ги нарекат ковчези, защото идеално пасва на скалъпената теория, че мястото е гробница на тракийски владетел и жена му. Така въпросите стават излишни.
Ама най-ми е смешно като се сетя, че щеш-нещеш ти назначавали екскурзовод на групата (гид, или както му е там думата).
Това е нещо като да сложат папагал да учи други папагали да приказват ... :uaaaha: :uaaaha: :uaaaha: ...
Е-е-е-й голяма лудница, ше знаиш :ku-ku:
Значи плащаш си таксата за вход, при това доста солена, при което получаваш гид (охрана-папагал), който следи да не вземеш да снимаш някоя реликва и да не вземеш да задаваш много въпроси (от непозволените).
През цялото време ти парпаниса някакви врели-некипели (тип промивка на мозъка) и декламира стихотворения кое какво е. Целта е да не вземе да ти хрумне че това не е гробница, още повече да не би да ти се пръкне греховната мисъл, че обекта е по-стар от 3 век пр.н.е. Предполагам и че повечето места в храма са оградени, за да не се доближаваш твърде много - позната работа.
Бреййй ... аз се чудя защо изобщо допускат външни хора... :facepalm:
Ама верно бе, то нали трябва някой лев да се събира, за да се поддържат разходите по върховната лъжа...
Ами това е положението, за мене е траги-комично... смея се... ама и яд ме хваща. Какво само вършат с такова съкровище.
Идва ми да взема една сопа.. и всичките папагалчовци наред... ама Господ си знае работата.

Ами значи... чакаме следващите факти. :roll:

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 19 юни 2010, 17:04

Jonathan, то това със забраната за снимки май си е редовна практика. Така лъжата си прикрива следите... :D

Преди време ходих в Александровската гробница. До Оригинала не можеш да припариш изобщо, защото бил в процес на разрушаване /от съдържанието на въздуха и т.н./ и евентуални посетители само щели да ускорят процеса.
Затова, недалеч от истинската гробница са направили копие /по обяснение на учените - абсолютно точно копие/, за да може хората да влязат и видят за какво иде реч.
Всичко хубаво, ама и на копието е забранено да се снима. :? Ей това вече не мога да си го обясня.
През цялото време до мене вървеше една жена и внимаваше да не взема да направя някоя снимка без да искам.
Иначе ми взеха такса де, като за японски турист...

Големи пъзливци са! Сигурно това им е начина за защита, ако някой реши да си играе на "открий 10-те разлики".

Та като споменах гробницата до Александрово, вижте какъв интересен символ има точно на върха на купола:
alexandrovska_grobnitsa_kupol.JPG
На мен малко ми напомня на Х-са, на който е седнала да си почива Кибела... макар, че /очаквано/ официалното тълкувание на учените за знака на купола, няма нищо общо с това.

sum

Непрочетено мнение от sum » 19 юни 2010, 19:22

Хм… значи имало и друга гробница, в която е забранено да се снима!?! Много интересно… Значи учените са направили копие на цялата гробница, за да не припарва човек до оригинала… Още по-интересно… При първа възможност ще я посетя.

Да се върнем към храма в Свещари.
Мисля, че вече е време да разясня за какво е бил ползван храмът на Кибела.
Обърнете внимание на следващата снимка.
113.jpg
1. Храмът, сниман отпред.
2. Това е груб чертеж на храма, погледнат отгоре.
Виждате, че в дясното помещение съм нарисувал медитиращи хора. Когато учениците били готови, тогава учителят е взимал един от тях и заедно отивали в другото помещение при 10-те Кибели. Двамата минавали през вратата и лягали в каменните саркофази. Обърнете внимание как са разположени телата им.
3. Каменната врата с лика на Кибела. Със стрелката посочвам къде е било мястото й в храма.

И сега най-важното.
Вижте на следващата снимка саркофазите, ползвани от ученика и от учителя.
115.jpg
На лявата снимка със стрелка посочвам мястото, където лежал учителят. А на дясната снимка стрелката посочва, че погледът на учителя бил насочен към полусферата, където е рисунката!

Предполагам вече се ориентирате…

Ето накратко цялата история.
В стаята за медитации ученикът се подготвял, като отправял молби към Кибела да му покаже собствената му карма. След това идвал учителят и заедно отивали в стаята при Кибелите. Минавали през вратата на Великата богиня и лягали в саркофазите с молби към Майката да покаже кармата на ученика. След време Силата
/Кибела/ трансформирала самскарите от сърцето му и проектирала кармичните събития над ученика на полукръга.
Ето тук идва ролята на учителя. Позицията му позволява да възприеме татвичните картини, излизащи от сърцето на ученика. Поради тази причина е лягал с лице към рисунката!..
Рисунката е правена с въглен, но предназначението и е да покаже, че точно на това място са се появявали кармичните образи!

Когато бях в Свещари /в помещението със саркофазите/ прозрях древната практика. Честно казано много се чудих и не разбирах защо ученикът сам не е контактувал с Кибела?! Защо е било нужно такова съоръжение за нещо толкова просто /?!?!/.
Тогава осъзнах, че дори самата Кибела да покаже на ученика кармата му той няма как да възприеме картините, излизащи от сърцето му, защото умът е обусловен. Затова се налагало да има страничен наблюдател, който да възприеме картините. Това е учителят! Той е възприемал татвичните образи и е казвал на ученика каква е кармата му.

Вече ясно ли е всичко?
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 20 юни 2010, 11:45

:shock: :shock: Малейййй…. :o :facepalm: Каква била работата :w00t: Sum няколко пъти препрочитам цялата тема и все повече се убеждавам, че казаното от теб перфектно дава обяснение на всички елементи от храма. Така ми стана ясно защо я няма изобразена жената на владетеля на рисунката..... :idea: каква е тази рисунка.. :idea: какви са тези кибели... :idea: защо има направени два каменни саркофага :idea: :idea: :idea: А с тази врата дето е Кибела с змията и хиксовете направо ме разби :shock: Въобще всичко е толкова подредено като смисъл и логика че просто нямам думи. ::tan::
Всичко което показа дотук като артефакти трябва да се ползва от кадърни археолози, а не от платени клакьори. Дано на младото поколение археолози им се отворят очите за нещата дето ги пишеш и обясняваш.. И да се научат да задават въпроси на своите професори и академици а не само „умно” да мълчат и слушат.

За мен всичко е ясно. В Свещари няма „царска гробница” , а има храм на Кибела. По шапката и змиите я познах :lol:

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 20 юни 2010, 14:04

Много интересна практика, sum! Нещата се изясняват.

На мен ми направи впечатление начинът, по който учителят вижда кармата на ученика.
Всъщност целият храм е построен с тази цел, за тази практика. На самия ученик му е бил нужен друг, посветен, който да види информацията от самскарите му.
Всичко това ме навежда на мисълта, че по времето, когато е използван храма, знанието за самскарите вече е било изгубено.
Затова се е налагало използването на подобни храмове и описаните методи, за да могат последователите на Кибела да трансформират своята карма и да бъдат свободни. Единствено по този начин, чрез подобна практика и чрез учител, е било възможно информацията от собствената им самскарна решетка да бъде видяна и разбрана.
На другия безценен паметник - Мадарския конник, също липсва някаква символика за самскарите, което говори, че по времето когато е правен – 5500-5300 г.пр.н.е., знанието за самскарите вече е било напълно изгубено. И както sum беше писал в темата за Мадарския конник /по повод факта, че Премъдрите са си тръгнали от Земята/: „нямало кой да дава името на Атман на новородените деца… Затова е трябвало човек сам да извоюва свободата и независимостта си”.
Ето за това се е използвал и храмът до Свещари!

И още нещо си мисля...
Като контраст на всичко описано дотук, излиза че хората в днешно време използват това място просто за... зяпане...
Само ако знаеха и можеха да разберат какво е истинското му предназначение... но уви...
Съвременният човек има много да се учи.

sum

Непрочетено мнение от sum » 20 юни 2010, 18:52

Точно така, ntsk. Знанието за самскарите вече е било изгубено и точно това предопределило направата на такъв храм.

Ако отидете някога в Свещари ви препоръчвам да заобиколите храма и да обърнете внимание какви идеограми има издълбани на задната стена /стрелката сочи към мястото/. Разбира се снимки на знаците няма никъде публикувани. Защо ли?..
10 задна страна.jpg
В храма е забранено да се снима, но аз снимах… Така че вижте предците ни какво са издълбали в камъка:
11 надпис.JPG
11 надпис - Копие.JPG
Предлагам да разделим знаците на две отделни групи, за да можем по-лесно да разсъждаваме по тях.
На следващата снимка показвам разделените знаци.
Хайде помислете виждали ли сте някъде къде има изобразени такива идеограми /заграденото с единицата/?
12.jpg
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 20 юни 2010, 21:41

Здравейте,
за първият символ намерих в Интернет, че е древни Хитски знак означаващ добър, здрав. За вторият символ, си спомням едно време като деца си играхме с конец и правихме различни фигурки и го предавахме от ръце на ръце. Та символа от играта се казваше "Биволско око".
Поздрави
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

иво

Непрочетено мнение от иво » 21 юни 2010, 09:27

Предавам се.. :oops: Тия прави черти и триъгълници нищо не ми говорят :neznam: А и този L..... :roll: :? :cry:

Отговори