Сборяново и Свещарската гробница

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Re: Сборяново и Свещарската гробница

Непрочетено мнение от men » 09 юли 2010, 14:13

SUM каза:
"Виждаш ли колко е просто посланието?.."

Здравей SUM!
Абе просто, просто ама да има кой да ти го каже ... посланието. ::yes::
SUM, давай нататък с останалите идеограми изобразени на стената на Тракийския храм.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 09 юли 2010, 14:17

Сега, след 2-3 прочета може да се каже, че го разбирам. Благодаря, Sum.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 09 юли 2010, 15:56

Значи вече всичко е О.К.!

Men, не мисля да обяснявам повече за смисъла на символите, които са изобразени на другите три камъка… Иначе си прав, че е редно да покажа всичките. Така че, ето ги:
31.JPG
32.JPG
33.JPG
34.JPG
35.JPG
Държа да ви споделя, че при фигурите на камъните има последователност, която образува история, достойна да се побере в книга.
Според мен това знание е оставено от Премъдър Човек…

Разкрих ви смисъла на част от фигурите на два от най-важните камъка, като ви дадох посока за размисъл. Изображенията, които са върху другите три камъка, няма да коментирам.
Когато сте готови сами ще разберете всичко.
Р.Ч.

иво

Непрочетено мнение от иво » 09 юли 2010, 22:44

Значи след няколко хиляди години ще разбера цялата история.... :lol: Ама за да си пестя време чудя се чрез кабала ли да взема да се пробвам да я разчета ::thinking:: квай тя :uaaaha:
Sum туй чудо на камъните едва ли някой човек някога ще може да разбере.. ама може и да греша. :roll: И пак откъде тръгнахме и къде стигнахме :arrow: За себе си съм дълбоко убеден, че това в Свещари не е гробница на тракийски владетел а е храм на Кибела. :idea: А за тези идеограми на задната стена на храма и тяхното тълкуване което подкрепи със снимки направо нямам думи. :ku-ku:
Ей тъй се прави. Първо показваш снимките и после обясняваш. После пак показваш и пак обясняваш.... докато ни уврат главите :D хеле моята :lol:

sum

Непрочетено мнение от sum » 10 юли 2010, 14:33

Вчера получих на пощата си две писма, в които авторите ме критикуват, че не можело само на базата на един керамичен съд с някакви си триъгълници на него да съм правел заключения, че идеограма „двата триъгълника” били символи на Бал и на Кибела.
Нека си припомним идеограмите от Свещари и съда с триъгълниците:
15.jpg
Господа, реших да ви отговоря във форума, за да може и другите участници да видят това, което ще ви представя.
Вярно е, че според науката всяко едно твърдение трябва да се докаже поне от два независими източника, за да бъде признато за правилно.
Точно поради тази причини ви представям /на първата снимка/ една стела от Картаген, на която ясно се виждат двата триъгълника. Виждате ли ги добре? Единият триъгълник е изобразен с ръце, а другият е най-отгоре. До нея сложих снимка на друга стела, на която повече от ясно се вижда какво има изобразено на мястото на двата триъгълника. На мястото на долния триъгълник е Кибела, а на горния е Бал /най-отгоре/.
16.jpg
Все пак понеже в писмата си повдигнахте въпроса и за „L”-а, че същото правило важело и за него, то нека ви покажа какво има изобразено на керамичен съд от неолита, намерен до Велинград.
20.jpg
Виждате ли, че тялото на Великата Майка е изградено от два триъгълника?..
А „Х”-а и двуглавата змия над него?.. Мисля, че не е нужно да ви припомням, че на вратата от Свещари има изобразени три „Х”-а, които обясних и предполагам помните какво означават.
Вдясно от Кибела виждате ли двата „L”-а?..
Обърнете сега внимание, че по-големият „L” отгоре завършва с глава, а на мястото на главата на по-малкия е изобразен символа „змия с две глави”.
Ако не познавате този символ да ви кажа, че той присъства на стели от Cirta /Константин/, Lillibeum и Тофет. Същият символ може да откриете при Великата богиня Танит /Tanit/ от о.Ибиса, Финикия, Картаген и Сицилия:
21.jpg
Предполагам тези доказателства са достатъчни, за да приемете, че през неолита Бал и Кибела са били изобразявани чрез символа „два триъгълника”!
А същото важи и за „L”-а!
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 10 юли 2010, 23:24

А храмовете с камбанен купол, помагат ли за по-бързо сливане на трита съзнания в човек, сравнения да речем с практита в къщи или самскарника? Всичко това е гениално! Ако един ум разбере самобствената си ограниченост, той става свободен и пред него само остава Изборът. Кой ги е правил тия храмове..неможе ли обикновен човек да ги направи и да медитира в тях, сега....защо това велико знание не се разпространява?
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum

Непрочетено мнение от sum » 12 юли 2010, 10:22

Дори да имаш финансовите средства и си направиш такъв храм той едва ли ще ти върши работа, защото няма човек, който да направи така, че целия храм да стане активно съзнание, какъвто например е този в Свещари.
Р.Ч.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 13 юли 2010, 10:27

Онзи ден се сетих, че в английския език "БЕЛ" (bell) означава камбана, звънче или пък нещо, което е с форма на камбана. Понякога също и звън на камбана.
А "БЕЛ" много напомня на "БАЛ" / КИ-"БАЛ" / КИ-"БЕЛ"-А.
Може и да е случайно това съвпадение с английския, но може и да не е... ;)
Все пак интересно, нали... :)

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 13 юли 2010, 12:11

Добро попадение, Jonathan!
В този ред на мисли, струва ми се, е редно да се спомене и английската дума изписваща се „ball” (произнася се „боол”) със значения: топка, топче, кълбо; както и преносно - огън човек! :sunny: Доста любопитно! ;)
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 14 юли 2010, 16:24

На мен Х-те, показани от sum, много ми напомнят на изображението на Богинята Майка, открито на Перперек:
perperikon_1.jpg
perperikon_1.jpg (97.49 KиБ) Видяна 4617 пъти
Също така въпросното изображение на Богинята напомня и за хиксовете от вратата в Свещарския храм, както и на знакът в центъра на купола в Александровкия храм.
С две думи Х-са наподобява два триъгълника, които се срещат. Т.е. знак, обозначаващ двата основни потока на Силата - вътре в Крешака и извън него.

Ето и другите снимки за сравнение:
X.jpg

Отговори