Каменните полукръгове

иво

Re: Каменните полукръгове

Непрочетено мнение от иво » 19 апр 2010, 00:45

Sum направо ме изпоти от факти………. :w00t: Това дето ни го обясняваш и това дето е запазено на скалите е направо шеметна история. Мен свят ми се зави бе човек…… То голямо чудо стана с този полукръг. От де тръгна… и къде стигна просто не е истина. :IL
Питаш ме дали съм разбрал какво познание е оставено на скалите? Честно да ти кажа май взех да вдявам. Ама сериозно. Във всичко дето го пишеш и после го потвърждаваш със снимки има такава убийствена бомбовзривяваща и правеща на пух и прах всички уж духовни доктрини ,че само като си помисля за мащабите на това дето го говориш и корема започва веднага да ме боли.
Ти си извънземен да знайш….. Ама като се замисля аз земен ли съм? Не. Май и аз съм извънземен, защото ходя като шматка насам натам….. :D

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 19 апр 2010, 07:13

Тука не сте случайни, да знайш. ;) :crazy_pilot:

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 19 апр 2010, 11:11

Sum, на основата на всичко споделено от теб не само в настоящата тема, но и в останалите теми засягащи по някакъв начин Крешака, в мен възникна, струва ми се, логичният въпрос: А къде точно в Крешака се намира въпросният изход?!? ::thinking:: За отделните пластове съставящи Крешака, вече уточнихме, че има обособени центрове-портали (като например Слънцето за материалния пласт), през които става преминаването. По същата логика би трябвало да има подобен център (подобни центрове) и за Крешака. Или греша… :?
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 19 апр 2010, 12:20

За мен остана неясен въпроса с триъгълниците. Ако приемем, че това е Силата/ Кибела, как така веднъж е затворена – триъгълника е с върха нагоре, а едновременно с това отворена - другият „ триъгълник” е обърнат с върха надолу. Това една и съща сила ли е, и как така е хем затворена, хем отворена? Ако е една и съща сила значи ли това, че Кибела присъства в човек, обаче е "затворена"? Или пък са две отделни сили? Но защо тогава ще се използват еднакви символи, защо се изобразяват по един и същи начин?
И защо този полукръг в областта на сърцето е "затворен"? Нали с полукръг се изобразяваше Бхарад, а за да стане съзнанието Бхарад трябва вече да е излязло извън Крешака?
И още… защо единият пласт от Крешака е оформен като пирамида? На едната снимка в нея има шестоъгълноци, явно става въпрос за Пара Брахман. Защо Пара Брахман е с формата на пирамида? И как така Силата в него ще е затворена?
Нали Силата си е в постоянно движение в Крешака и въобще в целия Океан на Съзнанието, или греша? Или пък става въпрос за различни сили?
Нещо се омотах. ::thinking::

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 19 апр 2010, 18:33

Свободен Дух, възможно ли е въпросът ти да има общо с Парабинду?

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 19 апр 2010, 19:34

Има логика в предположението ти, GOESTOINFINITY, но все пак sum би трябвало да потвърди тази хипотеза, за да сме сигурни. ;)
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 апр 2010, 22:14

Здрасти, time. Я да видим сега какво неясно има за триъгълниците. :D

Мислех си, че ще се сетите…

От снимките на Палеокастро става ясно, че в средния пласт на Крешака има пирамиди. Но колко са на брой – една , пет или сто?.. Ако приемем, че на всяка галактика има по една пирамида, то тогава лесно ще разберем броя на пирамидите, нали? Защото при 960 млрд. галактики ще има също толкова пирамиди.

Нека сега помислим върху друго.
Знаете, че, когато има пирамида с връх нагоре, тогава Силата не излиза от нея. Какво може да стане ако впрегнем Силата в едно затворено пространство? Или по друг начин казано: Какво ще стане в нашата Галактика ако Силата не излиза от нея?
Ще ви кажа: Еволюция. Това ще стане! Т.е. ще започне процесът на Ставането за всички същества.
Какво ще стане ако в друга Галактика Силата не излиза от нея? Отговорът е същият.
Разбирате ли вече…
Където има енергийни пирамиди там има живот!

Хайде пак да погледнем Крешака.
4.jpg
4.jpg (11.65 KиБ) Видяна 3908 пъти
Виждате, че пирамидата в средния пласт е с връх нагоре, но обърнете внимание, че Силата идва отгоре /червената стрелка/. Така че, реално се получава обърнат ипсилон. Така че, Силата не се задържа в пирамидата, а отива надолу към третия пласт /сините стрелки/.
След като достигне пласта Вишну знаете, че отново поема нагоре към средния пласт.
Ето движението й:
5.jpg
5.jpg (11.72 KиБ) Видяна 3909 пъти
Силата задържа ли се в средния пласт? Не. Защото пирамидата е отворена отгоре /Y/ и точно заради това пътя й продължава към първия пласт /Шива/.
След като достигне първия пласт какво става?
Ами тръгва обратно надолу. И така тя постоянно се движи нагоре и надолу. После пак нагоре и пак надолу... и пак и пак...
Хайде сега да разберем при това непрекъснато движение на Силата в Крешака какво става в средния пласт:
6.jpg
6.jpg (11.69 KиБ) Видяна 3909 пъти
Образуват се два плетени триъгълника един в друг, нали?
Помните ли какво е Шри чакра ?
В първата си книга писах, че ако свържем с въображаеми линии изброените шест центъра от муладхара до аджна, ще се получи фигура наподобяваща два вписани един в друг триъгълника - звезда с шест лъча. Тази фигура на санскрит се нарича Шри чакра. Точно това изображение виждате на снимката. За съжаление, през епохите изкривяването на знанието е довело до това, в днешно време да се слага знак за равенство между Шри чакра и Шри янтра. Предполагам ясно ви е, че аз самият не споделям това смесване.

А сега нека видим Силата какво образува от тия два вписани един в друг триъгълника:
7.jpg
7.jpg (11.84 KиБ) Видяна 3912 пъти
Предполагам вече разбирате, че чрез двата триъгълника Силата се акумулира в точка, от която се образува формата на… шестоъгълника!
В него се „ражда”… Брахман!!!
Нататък знаете какво става в Крешака.
Вече всичко ясно ли е?
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 19 апр 2010, 22:52

Sum, , би ли обеснил по-подробно действието на петте татви, смисал имам предвид как трите примерно как се уравновесяват примерно 3 към 2 или положителни към отрицателни. В темата "Крешакът" си го обеснил подобробно, но ако може по-задълбочено за балансирането на татвите.
Ако може разбира се. :)
Благодаря!
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 апр 2010, 23:50

Не мога да направя това. :)

~~~~~~~~~~~~~~~~

Time, попита още:
„защо този полукръг в областта на сърцето е "затворен"? Нали с полукръг се изобразяваше Бхарад, а за да стане съзнанието Бхарад трябва вече да е излязло извън Крешака?

Полукръгът е символ за Крешака, а не за Атман. Когато Атман излезе извън Крешака, тогава същото съзнание вече се казва Бхарад.
Time, изобразеният полукръг на медитиращия каменен човек означава, че Атман, за да получи свободата си, трябва да излезе през Крешака!

~~~~~~~~~~~~~~~~~

Свободния дух: „А къде точно в Крешака се намира въпросният изход?”

Откъде е пътят за излизане на Атман извън материалното тяло?
През Сушумна нагоре като се слива със самосъзнанието, нали?
По този начин на излизане къде ще се озове?
Ами директно в пласта Шива. Стигне ли там, Атман излиза през… полукръга и така получава своята свобода.
Ето че дойде време да обясня точно какво означава символа полукръг.

Спомняте ли си снимката с главата на „животинчето” /Крешака/?
Ето я отново:
1.jpg
Вижте стрелката накъде сочи - към един полукръг, който е точно до устата на „животинчето”. Защо е изобразен там?
Защото чрез символа древните са изобразявали УСТАТА на „животинчето”! През нея трябва да мине Атман, за да излезе от Крешака и стане Бхарад!

Виждате ли колко е просто?

Полукръгът е символ за устата на "животинчето" /Крешака/!
Р.Ч.

xka
Регистриран: 28 юни 2009, 19:56

Непрочетено мнение от xka » 20 апр 2010, 02:26

съм,
великолепно е, браво!!!!!!!!!!!!!!!!
Как само обясни едни от най-пазените символи, които неосведомените като мен търсещи само като картинки ги гледат и си задават въпроси без отговори....
Е-е-е браво и благодарско, съм!!!!!!!!
Голямо описание е това, което ни подари, изумително !!!!!!!!!
Колко неща ми станаха така ясни.............

Поздрав и на всички съфорумци!
Колко е хубаво че ви има! :IP

Отговори