Долменът до с.Хлябово

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Re: Долменът до с.Хлябово

Непрочетено мнение от Честит Българин » 16 ное 2014, 22:37

Огромни благодарности!!!
Знаех си аз, ще научим нещо ново, отдавна не се е случвало!
Обяснението и информацията, предоставени ни от теб са без цена!!!
::tan:: ::tan:: ::tan:: ::hat:: ::hat:: ::hat:: ::tan:: ::tan:: ::tan::

Честитко Български

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 17 ное 2014, 09:59

Интересен въпрос. Знаеш ли, когато се чудихме кога е строено това съоръжение и дали не е от наше време, авера тогава каза нещо важно: „Ако са имали знанието за Атман и са имали Име (както е било по наше време) тогава това съоръжение си губи смисъла”.
На Бхарад не му трябва подобно съоръжение, за да постигне висшите светове на Бра-ман, нали? Както вече знаем той може да проникне в целия Крешак, може също така да съществува и извън него. Така че явно това е строено много след нашето време… когато вече е нямало кой да дава Името на новородените деца.
Явно знанието за Океана на Съзнание и за Крешака с трите основни бога в него било тотално изгубено. Но все пак е останало нещо от старото Знанието - това за бога Бра-ман.
Днес виждаме как чрез съоръжението, предците ни са намерили начин да постигнат духовната си свобода и да достигнат световете му.
Аз не знам някъде другаде да има подобно съоръжение…
Р.Ч.

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 17 ное 2014, 14:18

Здравейте,
Отминаха едни еуфорични събота и неделя. След ясното и подробно обяснение на съоръжението, въпросите напираха като лавина. tonidi_69 се докосна до част от тях и Sum ги поясни.

Тук вече се огельпих!

По "данни на разузнаването" амнезията е настъпила след 8200 г пр. н.е.
До тогава практиките и знанието са се усвоявали предполагам на открито.
После се появява долменното строителство. И то не само на Балканите. То е сравнително грубо и не толкова изпипано.
После се възвръща изгубеното знание за Господна действителност, Царство небесно, океана на Чисто съзнание, Крешака.
Изведнъж строителните методи и свръх математическа точност на градеж с перфектно обработени елементи се появяват. Съоръженията-храмове от един каменен блок /два/, като тези на Севт и Оструша, и сложните такива куполен тип от дялани с изумителна точност елементи се разпространяват масово. Служат за експлоатиране на Знанието за Баал и Кибела.
После в продължение на няколко живота се скриват за поколенията под огромни могили от земен насип по специална технология.
Знанието окончателно, за времето си, е погребано!
Дали има нещо вярно в тази хронология или времевите пластове ще трябва да се поразместят???
Цялото ми разсъждение се опира на наученото тук!

Успех!
Ч.Б.

sum

Непрочетено мнение от sum » 17 ное 2014, 20:54

Честит Българин:
„По "данни на разузнаването" амнезията е настъпила след 8200 г пр. н.е.”
:lol: Амнезия!?… приема се.
„До тогава практиките и знанието са се усвоявали предполагам на открито.”
Не, не е така. Имали сме храмове по наше време…
„После се появява долменното строителство. И то не само на Балканите. То е сравнително грубо и не толкова изпипано.”
Това е точно така. Старото знание заедно със способностите потъват в забрава. И този период трае повече от 2000 години. Долмените се появяват през 6-5 хил.пр.н.е до към 3000 г.пр.н.е.. От този период е и съоръжението до с.Хлябово.
„После се възвръща изгубеното знание за Господна действителност, Царство небесно, океана на Чисто съзнание, Крешака.”
Е, това възвръщане на Знанието става едва през април 2013 година. :D
„Изведнъж строителните методи и свръх математическа точност на градеж с перфектно обработени елементи се появяват. Съоръженията-храмове от един каменен блок /два/, като тези на Севт и Оструша, и сложните такива куполен тип от дялани с изумителна точност елементи се разпространяват масово.”
Точно тези храмове са от наше време, Честит Българин. Доста са преправяни през хилядолетията, докато ги затрупат с пръст през периода 4-2 в.пр.Хр.
„После в продължение на няколко живота се скриват за поколенията под огромни могили от земен насип по специална технология.
Знанието окончателно, за времето си, е погребано!”
Да, погребано е. И добре че предците ни са го направили, защото досега от старите ни храмове едва ли щеше да остане камък връз камък. Определено съм изненадан, че в днешно време все пак толкова е останало…
Р.Ч.

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 17 ное 2014, 22:23

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Здравей,Sum,

Обърна ми носа с хастара навън !!!!!! :hacker:

Все си мислех, че тези недодялки долмени, спрямо величествените, високотехнологични и перфекционалистични храмови комплекси като Петра, Палмира / Баалмира /, Баалбек и др., са техни мноооого далечни предшественици. ... А то - обратно!!!!!!! Което пък ми подрежда и напасва понятията за време и Знание! /прогресивната амнезия/

ОООООООбаче! Сетивото НЮХ ми подсказва нова грандо тема!

Април 2013!!!?????????????????
Ти изтупа пръстта и прахоляка от Знанието още около 2000-2006!
Първата ТИ СИ ТОВА си я писал през 2006, нали? Ако малко бъркам - поправи ме!

С какво ли ще ни шокираш пак? :w00t: :w00t: :w00t:

Дръпни завесата, моля!

Ч.Б.

sum

Непрочетено мнение от sum » 17 ное 2014, 23:01

Април 2013!!!?????????????????
Ти изтупа пръстта и прахоляка от Знанието още около 2000-2006!

:D Има предвид, че едва през 2013 излезе третата книга, в която официално поднесох Знанието за Крешака и за двете действителности извън Океана на Съзнанието.
Иначе още в първата книга (в последната глава) описах първата си среща с Бал, извън Океана... но през тази 2004, както и през следващите години, освен мен друг едва ли беше разбрал за какво става въпрос. :D
Поздрави!
Р.Ч.

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 17 ное 2014, 23:21

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
::yes:: ::yes:: :dance: ::yes:: ::yes::
::okey:: ::okey:: ::okey:: ::okey:: ::okey::
::hat::....................
..........::hat::..........
....................::hat::