Тракийското светилище Татул

иво

Re: Тракийското светилище Татул

Непрочетено мнение от иво » 10 май 2009, 00:04

Че кой говори че е хубаво да се отнема живот :?:
Но какво чувстваш когато гепарда убива антилопата или косатката изяжда пасажа с риба? Или отнемаш живота на ягодата и я поглъщаш в стомаха си :?: Какво толкова има за разбиране....... всичко е просто част от еволюция на съзнание което придобива форми.... материални форми. Защо да се мъчим и страдаме заради формите :?:
Когато умре куче или коте все едно да плача за стола на масата. Ами материя.... голяма работа :( Днес я има утре я няма.
И къде е всичкото това ЕДНО когато мравояда изяжда кофа с мравки? Къде е това ЕДНО когато сокола убива пилетата на птицата? И те ли правят според теб някакви "извратении" :?: Кое тогава не е "извратении" :?: Светът е такъв. Едното изяжда другото. Изяденото еволюира а наядения изпитва наслада. :? Ама в този случай докога хората ще евлюират :?: Ами докато им дойде акъла в главата. Докато ни занимават с глупости от сорта на това че "Бог решава кого да прибере в Царството и кой да се роди тук и всичко друго е против воля Му" все ще се въртим в калъпа на карма. Няма отърване. Все ще бъдем ядящи и изядени.
Ами ако Бог не решава............. Ако всичко е едно голямо миже да те лаже :?:
В последните година и половина така го чувствам и ми става ясно че някои гадове ни правят на глупаци. :twisted: :mrgreen: И гадното в цялата работа е че хората от хиляди години си мислят че имат избор. Ала бала :cry:
Извинете ме ако съм развалил темата............... ама туй ми е отвътре. Писна ми от Бог който решава вместо мен и чакам да ме пусна там където той лично не може да припари.
Царството небесно е извън океана на Съзнание нали така sum? А там боговете не виреят..... ;) :D

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 10 май 2009, 00:57

Saint Denis написа:Докато не осъзнаем, че всичко е едно, ще си причиняваме още хиляди извратении.
Този, който е осъзнал същността на Едното, няма от какво да се шокира. Състоянието се нарича Паравайрагя - висшето безразличие. Това е състояние на пълно, съвършено познание. Там егото е под съвършен контрол, а умът не е вкопчен в множеството от форми.

Не мога да се съглася, че траките са извършвали насилие. Както sum написа: "това, че знаеш, че няма смърт, не означава да създаваш смърт!"
А за насилие върху природата можем да говорим най-вече в днешно време и то е извършвано от невежество (неразбиране).

Денис, никой не е твърдял, че тялото няма роля. Просто тя не е главната роля, че да се отъждествяваме с него! Но за теб ако е така, не виждам нищо лошо. Всеки решава за себе си.
От гледна точка на Познанието на Премъдрите, материалното тяло на човек е важно до толкова, че чрез него човек може да слее трите форми на съзнание в себе си и така да постигне атмана, който е.
Последна промяна от Jonathan на 10 май 2009, 01:49, променено общо 1 път.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 10 май 2009, 01:15

Преди време, във форума на Спирала-та, започнахме обсъждането на Причината, довела до замърсяването на Океана на Съзнанието. В последствие този фундаментален въпрос беше засяган в различни теми и на този форум, по различни поводи. Всичко това доведе до множество размисли (без страсти :lol: ) от моя страна по темата. Понякога имам своите „силни” моменти, в които ми се дава „свише” информация, свързана с интересуващи ме въпроси. :roll: В един такъв „силен” момент разбрах, че конкретния начин на замърсяване на Океана е чрез вкарването (или ако използваме съвременния информационно-технологичен речник – пачването :lol: ) на две допълнителни ментални програми, познати ни сега като „страх” и „смърт”. :cry: Всичко това означава, че до момента на това съдбоносно събитие никое съзнание не е имало понятие за смърт и не е изпитвало страх в никакви форми. Това, че сега коментираме „смъртта” и нейното силно емоционално въздействие върху нас, е следствие именно на Замърсяването. Убеден съм, че в дълбока древност, когато Замърсяването все още не е било придобило сегашните ужасяващи размери, хората (и особено Човеците) не са гледали с такъв драматизъм на събитията, свързани с напускането на материалната обвивка. Осъзнавам, че при условията в които сме поставени понастоящем, е изключително трудно да погледнем на Живота с безпристрастни очи, но според мен си струва усилието поне да опитаме…пък току виж се получило. ;)
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 10 май 2009, 11:52

Свободен дух, браво за дадената „свише” информация"! :D Много полезна!!!

И двете програми действат чрез ума. Свикнали сме да приемаме, че мислите, чувствата, усещането за материална индивидуалност – това съм аз. От тази гледна точка манипулацията е много лесна. Вкарва ти се дадена мисъл/идея, ти я възприемаш за своя ( нали е в твоя ум!) и започва голямото объркване.
Казваш си „брех да му се не види, що за човек съм аз”? Вържеш, развързваш... и краят му не се вижда.
Докато в един щастлив момент не ти светне :idea: , че твоят ум, със всичко в него - мисли, възприятия, чувства... е просто твой, както твоята ръка или твоя крак... но това не си ти. Ти си над ума. Можеш да си служиш с него и да го управляваш както ти харесва, така както управляваш материята около теб.
Както решаваш накъде да гледаш, можеш да решаваш какво да мислиш... твоя си работа, нали така?

Тогава ти става ясно, че страхът е просто в ума ти, ако искаш ще го приемеш, ако не искаш, не. А животът, смъртта, издигане, падане... са просто част от играта. Великата илюзия.
Последна промяна от time на 10 май 2009, 12:10, променено общо 1 път.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 10 май 2009, 11:55

В някой случай емоцията е излишна...!

Защо у нас по Гергьовден и по други поводи... се колят хиляди агнета,
в Азия при определени поводи пък се колят овни.
Всичко това не е за задоволяване глада на хората!
Откъде е останала тази традиция?

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 10 май 2009, 12:10

Без повече да изпадам в обяснения, които явно всеки разбира, както си иска, ще кажа, че в момента вие реагирате повече като уплашени, отколкото аз. Аз се шокирах, а вие се оправдавате. Зададох няколко важни въпроса,чиито отговори биха изчерпали всичките постове дотук, но никой не се нае да отговаря. Нали животните са по-различни от хората, защото имаме индивидуалност и свободен избор, както и разум?Тогава защо в един момент слагате равенство между човек и животно ,а а друг човек е на по-висше ниво? Това е лицемерие, този похват се изпозлва в политиката. Не претендирам да знам всички тайнства, дори може и въобще едно да не знам и до едно да не съм докоснала.Очевидно знаете повече от мен и виждате повече неща. и вярно е, в крайна сметка всичко се опира до яденето, оцеляването и естествен подбор. Оцеляването го подчертвам дебело, защото вие досега ми обяснявахте колко посредствена е материята, че смъртта не е важна, но питам Ви - тогава защо ще спасяваш Живот със Смърт? Отговорете ми, защо след като тялото и живота не са важни ще спасяваш живот? Защо се раждаме заедно с тези животни ,след като те просто едн осредство да се прехраним, да си изпълним ритуалите и т.н. Това мислене не ми харесва. Всички на тази планета сме равни.Това беше идеята ми. с тази разлика, че ние сме в еволюционно по-напред от другите и сме с индивидуална душа, имаме чувства, които могат да бъдат предизвикани от разум, защото ние не действаме само чрез инстинкта, но и чрез осмисляне и чувстване. Това е нещото , което ни изкачва по-нагоре в природата. Мерси за вниманието, но да ви кажа малко в повече ми идва да се обяснявам на 5-6 човека. :) Не съм съгласна с вижданията ви и точка. Ясно и кратко, ако някой не ме е разбрал. Имам друга представа за божественото в нас.

п.с.: Агне не смъ колила, нито кокошка.От малка не обичам месо и го избягвам всячески.Отделно, коленето на агне и кокошки, прасета и пр. са традиции, запазени от миналото, т.е. езически. Те нямат нищо общо с чистото християнство. И понеже хората са толкова луди и побъркани в ума си, че понякога се принуждавам да им ям месото, защото се обиждат, че съм капризна и т.н. Отвратителен свят!

Миротворец
Регистриран: 16 фев 2009, 14:04
Контакти:

Непрочетено мнение от Миротворец » 10 май 2009, 14:25

sum написа: Миротворец, добре че подхвана темата… Трябваше да поясня, че когато жреците подготвят кучето за „работа”, те предварително /чрез ритуал/ извеждат неговото съзнание извън тялото му. Това, което поддържа в този момент живота му е ПРАНА. Така че в крайна сметка няма нищо лошо в този ритуал – първо, защото съзнанието на кучето по този начин прескача много прераждания и може да еволюира в много по-висша форма, и второ - тялото му става капан за злия дух.

Искам да обърна внимание и на друго много важно нещо – това, че знаеш, че няма смърт, не означава да създаваш смърт!
Така вече малко по-добре изглежда процеса по лечението, защото ти споменаваш за един от важните нематериални принципи на взаимодействие-договореността. Колобърът, наел се да лекува като използва жертвено животно(в случая куче) просто е длъжен да се договори със силата, отговорна за живота на кучето.

За мое голямо учудване почти никой не осъзна какво всъщност казва Saint Denis, какво точно не може да приеме. Вашите реакции, скъпи съфорумци, изобщо не са от позицията на "безучастен наблюдател" както, няма да крия, очаквах. Странно нещо е Пътят, не мислите ли? :)
Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 10 май 2009, 15:56

Настоящият конфликт е породен от различието в разбирането за това кое е живо в нас, тялото или съзнанието :?
Има ли смърт и къде е тя :?

Излиза, че тракийският жрец е бил толкова жесток колкото и Христос.
Но понеже единият се вписва в някаква догма, конфликт няма.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 10 май 2009, 16:14

Dimitar написа:
Излиза, че тракийският жрец е толкова жесток колкото е бил и Христос.
Но понеже единият се вписва в някаква догма, конфликт няма.
Кой направи такъв извод? Някой отговори ли дали траките са контактували със сатанински същества, че да стигнем до това мнение?Мисля, че този въпрос се заобиколи поне три пъти. И с кое Христос е лош? Къде Христос казва да убием животни ,че да избавим болните от злите духове? Християнството е единствената религия, която апелира единствено за любов. Не бъркайте християнството със смесената религия - християнство+езичество.Никой не забеляза една дума, която всъщност е много важна - епоха. Говорим за различни епохи, когато ценностите са съвесем различни. Ние сме в една епоха, коренно различна от тази на предците ни навлизавме в сруга. Когато това се разбере, ще разберете и защо има хора, които не одобравят методите на древните, колкото и велики да са били. Това, което се е считало за правилно, вече може да не е. Няма конфликт, жалко ако така го чувстваме и се радвам, че Миро поне ме е разбрал, но от него го очаквах.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 10 май 2009, 17:15

Ще споделя една житейска ситуация, пред която сме изправени в момента. :)
На покрива ни живеят птички – врабчета. От доста време съжителстваме- зиме, лете... Обаче от няколко дни се появи белка. Едното гнездо вече замина, а за другите две знам, че е просто въпрос на време.
Какво би трябвало да е в случая безпристрастното ми поведение?
Наясно съм - или белката, или птичките...
Без моята намеса оставям нещата на естествения подбор. Няма лошо... Но това безпристрасто отношение ли е?
Знам и решавам, че оставям белката да изяде птичките.
В другия случай решавам да хвана белката и да спася птичките. Отново пристрасие.
След като съм наясно с нещата каквато и позиция да заема поведението ми ще бъде пристрастно.
Просто няма начин!
Отношението на безучастен наблюдател могат да имат канарчетата например, или кучето на съседите, което гледа и хал хабер си няма какво става.

Отговори