Мадарският конник

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Мадарският конник

Непрочетено мнение от sum » 23 фев 2009, 23:06

Мога само да ви поздравя за прозорливостта!
Вече разбирате, че, когато ученикът практикува в един кръг, тогава слива едната форма на съзнание /единия син кръг/ с единия пласт от Крешака.
Ако медитира в два кръга вписани един в друг /като тези от снимката/, това означава, че практикуващият слива две от формите на съзнания в себе си с два от пластовете от Крешака.
При три вписани кръга той ще слива трите форми на съзнания с трите пласта от Крешака!
Следващото ниво е полукръгът! При него Атманът излиза извън Крешака и получава своята индивидуалност.
Бхарад - това е названието за този човек постигнал своята личност като Атман!
Последна промяна от Anonymous на 11 мар 2009, 22:01, променено общо 1 път.
Р.Ч.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 24 фев 2009, 11:22

Здравей, sum. Названието Бхарад "случайно" да има нещо общо с древната поема "Махабхарата"? :roll:
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum

Непрочетено мнение от sum » 24 фев 2009, 14:23

Не знам. :roll: Напълно възможно е да има... :?
Но ти предлагам да не захващаме с това, защото ще "избягаме" от темата. 8-)

Преди да продължим по другите символи от Мадарския конник, изкам да изясня за себе си, дали правилно съм ви представил обяснението за т.нар. "соларни кръгове".
Имате ли въпроси, свързани с кръга, полукръга и т.н.?..
Всичко ясно ли е?..
Р.Ч.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 24 фев 2009, 15:10

Ясно като "бял ден"... :D ;) :idea:

Символите, които са използвали са ми много интересни...

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 24 фев 2009, 16:57

Нещо интересно...

Във филма на National Geographic /"National Geographic Journey To The Edge Of The Universe"/ е показана Мъглявината Орион – М 42.
Там се „раждат” новите звезди. Наричат я „ звездна фабрика”. Тя дифузна/ разкъсана мъглявина. В нея има друга мъглявина наречена Конска глава, за която казват, че съществува хиляди години без да промени формата си...

Някак си ги асоциирах с жената ( Кибела) и коня.../ а и вързано с науката ;) /
Picture04.jpg
Picture05.jpg

Не знам доколко се връзва с темата, но си заслужава да се види...

иво

Непрочетено мнение от иво » 24 фев 2009, 17:36

Мисля си , че няма как да се връзва защото това са материални елементи -мъглявини ,галактики и т.н. :D
Силата или Кибела не е материя доколкото разбрах. ;) sum поясни , че не е дори и Съзнание. Следователно тя няма форма. :D Хората в миналото явно са и предали форма на жена за да може да бъде обяснена тази Сила. Иначе как да я разберем :?:

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 24 фев 2009, 17:48

Красиви са тези снимки от Космоса... обаче той според Познанието представлява материалната вселена. За нея знаем как и кой я създава. Тя /мат.вселена/ заедно с всички Брахмани /Парабрахман/ образува средния пласт от Крешака.
Крешака пък "плува" в Океана на Съзнанието, а както знаем действителността на Господ и неговата Сила /Кибела/ е външна за Океана на Съзнание.
Определено, чрез образа на Кибела, Премъдрите са визирали Сила, която не е никой от боговете /пластовете/ и не е Съзнание, нито пък може да се изобрази в материалната вселена, защото няма форма.
И аз мисля, че древните са й предали форма, за да я обяснят на хората около тях и те да разберат същността й.

Колкото до въпроса на sum за кръговете и полукръговете - и при мен всичко е ясно!
Ако и при другите е така, викам да продължаваме а?

sum

Непрочетено мнение от sum » 24 фев 2009, 20:22

Мислех да продължа с другите символи, но… как да кажа.., нещо ме „бутна” и ме накара да се взра по-добре в мястото, където е въпросителната. Направих снимка само на липсващия елемент и го увеличих. Снимката позволява зумиране така че сигурен съм, че ще видите това, което нарисувах на втората снимка.
Chovek.jpg
Chovek_1.JPG
След като увеличих снимката с изумление установих, че силуета на медитиращия човек макар и много лошо се вижда. Фигурата е с кръстосани ръце. Дясната ръка добре се вижда и се различава ръкавът на дрехата.
Лявата лъка също се различава и от снимката става ясно, че човекът в нея държи някакъв предмет. Какъв е.., мога само да гадая… Може да е нещо като скиптър… или просто жезъл със символи по него…
Върху главата му също се вижда различен елемент. Може би шапка… или пък е косата на човека… или корона с неговите символи…
Последна промяна от Anonymous на 11 мар 2009, 22:02, променено общо 1 път.
Р.Ч.

Миротворец
Регистриран: 16 фев 2009, 14:04
Контакти:

Непрочетено мнение от Миротворец » 24 фев 2009, 21:48

Аз пък виждам две очички и носле, точно над главата на този, който си нарисувал. Прилича ми на ... котешка глава, виждам и едно от ушенцата. Бастет...?
Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.

sum

Непрочетено мнение от sum » 25 фев 2009, 10:48

Браво, Миротворец!.. Толкова са ясни очите и носът, че чак слепец ще ги види…
Това не е Бастет. Преди две години имах взимане-даване с нея и знам коя е и какво е… По нататък ще обясня… Бастет е създадена през 13-12 в.пр.н.е.

…Прекрасно се виждат двете очи и носът. Когато увеличих снимката, различих и кръга. Ето какво се получи:
JPG.jpg
Моята хипотеза е, че този кръг представлява активно индивидуално Съзнание – Бхарад /атман/.
Колкото и да не ти се вярва.., това представляваме реално, когато сме без физически тела.
Не знам дали си спомняш, но в края на първата книга пиша за един мой учител, който ми помагаше през първите години. Ако се сещаш, формата, която тогава възприемах за него бе… светещ кръг /интелект/.
След време, когато разширих съзнанието си /ума/.., едва тогава възприех и пълния образ на учителя ми - ами Човек като всички нас.., който е живял преди време на земята, изчистил е самскарите си и така е получил своята свобода.
…Та нашите обусловени умове първоначално възприемат образа на свободния Човек /Бхарад/ като светещ кръг или светеща точка.

Лично за мен.., този кръг с очи, вперени в медитиращия, представлява т.нар. духовен учител, който следи за развитието на своя ученик!
Р.Ч.

Отговори