Мадарският конник

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Re: Мадарският конник

Непрочетено мнение от men » 18 фев 2009, 13:10

Браво! :shock:
Май този полукръг, ще се окаже ключа към разгадаване
тайната на Мадарския конник! :idea:

Миротворец
Регистриран: 16 фев 2009, 14:04
Контакти:

Непрочетено мнение от Миротворец » 18 фев 2009, 13:44

Здравейте!
Този полукръг не знам защо, но ми прилича на "V" от ипсилона на Розетата...
А това „V” отгоре върху втората линия означавало връзката на Бога със Силата. Чрез нея Богът управлявал живота на хората по цялата Земя.
Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 18 фев 2009, 18:11

Здрасти, Миротворец.
Този полукръг не знам защо, но ми прилича на "V" от ипсилона на Розетата...
Не мисля, че това "V" от Розетата има нещо общо полукръга… Времевият период, когато са правени Розетата и конника е огромен. Това са хиляди години разлика. За мен със сигурност древното знание /на Премъдрите/ през епохите е било пречупвано през много хорски призми. Така се е получило изкривяване във времето на основното знание, дадено от тях. Вземи само примера с Кибела. Навсякъде се пише, че това е малоазийска богиня. Тук там се споменава, че тя е привнесена от фригите /около 1500 г.пр.н.е./. Да, ама те пък преди това са живеели на балканите… /ама кой е обръщал внимание на това?!/.
Изведнъж след фригите, Кибела изчезва и се появяват всички останали така наречени богини-майки /Рея, Гея и т.н./. И понеже има запазени ритуали и документи за евнусите, и тяхното служене пред Великата богиня майка..., и опала-а изведнъж някои умни хора решават, че това важи и за Кибела. Оттам и митовете, че изяла шишарките на сина си и т.н. УЖАС!!!
В днешно време, когато прочетеш за Кибела, виждаш, че навсякъде я описват като малоазийска богиня. Дрън-дрън! Нито има нещо общо с Мала Азия нито е Велика майка… още по-малко пък Богиня!..
Понеже стана въпрос за Баал/?/ аз мисля, че вече е време да уточня кой е той?

Не знам дали сте се сетили, но понятия като Бог, Господ, Майка богиня, божества, духове и т.н. не са били употребявани през времето на Премъдрите /9-8000 г.пр.н.е./. Това са съвременни определения, които са наложени от хора, живеещи през периода 3000-2500 г.пр.н.е. От тогава масово се използва тази дума – Бог. Малко по-късно се „ражда” и другата дума – Господ.
Аз също използвам тези думи, за да мога да разгранича първо пластовете от Крешака и второ, за да разгранича Бог от Господ. Но по времето на Премъдрите е нямало никакви богове и т.н.. Те никога не са боравили с такива понятия!..
Така че това, което днес вие знаете за Господ.., Премъдрите са Го наричали с думата… Баал /по-точно е БЛаал/!!! А Неговата Сила /на Баал/ вече се сещате, че е носела името КиБаал /КиБЛаал или Кибела/!

Обърнато днес към нас и познанието, което съм споделил във втората си книга, Кибела всъщност е Великият Свидетел!!! Чрез нея Атманът може да постигне т.нар. от мен Господна Действителност!..
В книгите си наричам тази Сила Велик Свидетел, но по времето на Премъдрите тази Сила се я наричали Кибела!!!

…Нека се върнем на Мадарския конник… Какво е Полукръгът над орела?..
Искам да видите едни снимки правени от мен и мои приятели. Първите две са от Татул.
tatul_1.JPG
tatul_2.JPG
А тези двете снимки са от Белинташ.
belintash_1.jpg
belintash_2.jpg
Учените датират Татул около 6-5000 г.пр.н.е. Мисля си, че ако смъкнат с още 1500 години няма да сгрешат… Но няма да се заяждаме за някакви си 1500 години, я…
Разгледайте добре тези кръгове…
Последна промяна от Anonymous на 11 мар 2009, 21:55, променено общо 1 път.
Р.Ч.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 18 фев 2009, 18:45

Какво е Полукръгът над орела?..
Темата и мен ме вълнува силно и искам да помогна с каквото се сещам:

Орелът е символ на властта (освен острото зрение), полукръга на небето, т.е. небесното господство би следвало да значи символа. А иначе в българската митология орелът е символ на Тангра, което подсказва, че полукръг над ореол е точно върховния бог на древните българи - Тангра. Така го тълкувам. :)

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 18 фев 2009, 19:50

Уникално, sum! Просто онемях...

Тангра е по-скоро Космическия Разум, който свързваме с Небесната костенурка - средния пласт от Крешака.
Аз като ги гледам тези полусфери /полукръгове/, които ни показва sum, освен че ми приличат на места за сядане, другото за което се сещам е... вдлъбнато огледало... :|
Другото е купа...паница...

Иначе определено полукръгът над Мадарския конник /Кибела/ има нещо общо с връзката на Господ/Баал/ със своята Сила. Или пък може би наподобява на мястото откъдето влиза тази сила в Човека...

Миротворец
Регистриран: 16 фев 2009, 14:04
Контакти:

Непрочетено мнение от Миротворец » 18 фев 2009, 20:03

ntsk написа: Иначе определено полукръгът над Мадарския конник /Кибела/ има нещо общо с връзката на Господ/Баал/ със своята Сила. Или пък може би наподобява на мястото откъдето влиза тази сила в Човека...
Аз това имах предвид, когато дадох за пример "V" от Розетата.
Българин (булгар) не е народност, а степен на посвещение, която дава способността посветеният да се самовъзражда от собствената си пепел – ФЕНИКС.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 19 фев 2009, 09:45

И според мен вдлъбнатините на снимките действително приличат на купи.
Би трябвало да е мястото, където са палели огън.
А огъня можем да свържем с акростиха на sum за Господ.

Полусферата над Мадарския конник би могла да изобразява такава купа.

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 19 фев 2009, 14:30

По-стара снимка, на която са се виждали надписите около релефа. Сигурна съм, че има снимки с още по-добро качество из архивите. Не знам колко пъти е правена реставрация на релефа, но според мен доста е изменен.
Надписа се намира върху мраморна колона с диаметър 0.47м. и запазена височина 0.78м. Горната и долната част от колоната са отчупени.

....

Колоната е намерена сред на олтарната част на черква намираща се под Мадарските скали. Сега се намира в НАМ.

Разчитането на името Омуртаг и титлата архонт, макар и да е твърде възможно, все пак не е съвсем сигурно. Особен интерес предизвикват буквите в края на 5 ред и началото на 6 ред „ТА – ГГРА”. Тъй като в гръцкия език комбинацията от буквите „ГГ” се чете като „НГ”, то се получава дума „Тангра”. Тъй като обаче липсва текста от 5 ред преди буквите „ТА” и на 6 ред след „ГГРАN”, то е напълно възможно тези букви да са част от друга дума или думи.

Издания: Feher. Les monuments 43; Бешевлиев, ИИД ХІ-ХІІ, 1932, 365 и сл.; Фехер, Сб. Мадара І, 1934, стр. 380 и сл.; Бешевлиев, ПН І, № 17 (стр. 111 и сл.); Бешевлиев, „Първобългарски надписи”, С., 1979

http://www.promacedonia.org/vb/vb_sn11.jpg

http://www.promacedonia.org/vb/vb_sn10.jpg

8). Надпис от Мадара. Той е твърде кратък, съставен от два знака, от салтомаяцки тип. Първият е „у” в съчетание с „и”, а вторият е „т”. „У” е производно на арамейското „е” (айн) Изображение, „и” е от „естрангело”, а „т” – арамеската буква Изображение - „таф”. Получава се думата „уит” явно свързана с осетинското ud – дух, според В.Абаев сарматската (аланска) протоформа е била od – дух, душа.

И нещо, което намерих - http://bulgaria.actualno.com/news_221035.html И в Афганистан открит конник с име Мадара :shock:

http://www.deltanews.bg/index.php?id=763

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 19 фев 2009, 14:40

Sum, за БЛаал и КиБЛаал направо е страхотно!!!

Аз имам един въпрос.
Изображението на Кибела ( КиБЛаал) в сегашния си вид, от времето на Премъдрите ли е, или се е появило по-късно?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 фев 2009, 16:13

Не, не е от времето на Премъдрите. Мадарският конник е правен в периода около 5500-5300 г.пр.н.е.. Но е правен, за да се запази Познанието на Премъдрите. По това време хората са започнали да се разселват от Балканите по света.

Saint Denis, мен винаги ме е изумявал факта, че от една намерена дума /тангра или танггра/ някои хора в миналото са решили, че това е богът на българите. След това са приобщили този знак /IYI/ към него и ето ти я историята.
Жалко е, но е истина.
Тук във форума само преди два дена men намери информация от двама различни изследователи как всъщност е изглеждат знакът на Тангра.
Лично аз бях много изненадан, защото за първи път видях реалния знак на Тангра. Можеш да го видиш в последния пост на тази страницата:

viewtopic.php?f=17&t=64&start=60
Последна промяна от Anonymous на 11 мар 2009, 21:56, променено общо 1 път.
Р.Ч.

Отговори