Мадарският конник

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
ntsk

Re: Мадарският конник

Непрочетено мнение от ntsk » 17 фев 2009, 13:52

Така, че на Мадарския Конник - Силата на орела е представена чрез змията, а Силата на Кибела чрез лъва.
T.e. така както лъвът (силата на Кибела) държи в устата си змията (силата на орела), така и Кибела държи в скута си орлето (което ще стане орел)...
Получава се, че силата на Кибела държи под контрол силата на Самосъзнанието!
Т.е. Кибела контролира Самосъзнанието!... бреее

Между другото, незнам за вас, но аз започнах да виждам открояващ се шестоъгълник или поне част от такъв, намиращ се точно срещу ноздрата на коня.
Другото, което не сме споменали във връзка с М.Конник (Кибела), е българския календар, който се намира на гърдите на коня!

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 17 фев 2009, 14:58

В последните мнения, вкарахте нещо ново което не ми е ясано - Пара-Шакти. От споделеното за крешака знам за Пара-Брахман, но за Пара-Шакти сега научавам. Може ли някой да ми обясни за Пара-Шакти къде в крешака е тя.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 17 фев 2009, 15:24

Океана на Съзнанието е Непроявеният Бог. В него всичко е в постоянно движение - това са петте основни енергии-вълни, наречени татви.
Чрез тези татви той /Непроявеният/ се проявява.
В следствие на движението на татвите се натрупва енергия, която поражда Сила.
От тази сила по-късно се образуват и Крешаците.
Ето описанието на sum:
Вече знаете, че в океана на Съзнанието съществуват пет основни енергии-вълни, наречени от индусите с името татви. В един от постовете си уточних, че при контакта между татвите се отделя енергия, която се разпространява в целия океан на Съзнанието. Тази енергия не се губи, а се натрупва. Така от тази натрупана енергия, се „ражда” Сила, която при своето движение създава огромно напрежение в океана на Съзнанието. С увеличаване на напрежението, татвите променят вече създадената Сила и правят така, че тя да се акумулира в себе си. Колкото повече се увеличава напрежението в океана, толкова повече Силата се самозатваря.., като по този начин започва да се концентрира върху точка.
Когато, свиването стигне връхната си степен, тогава енергията се самовзривява в точката и така от нея се ражда проявеният аспект на Непроявеният Бог. Този проявен аспект всъщност, е вече отделен пласт на съзнание, който съществува в океана на Съзнанието. Представете си го като съзнателна хомогенна маса, изпълваща малка част от целия океан.

линк - http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 651ce43178

След като първият Бог от Крешака (това е Шива) се роди, "Силата изпълва неговото пространство и може да се каже, че е станала едно цяло с него. Ето тази Сила /която вече е в Шива/ носи името Шакти…"

Значи Пара Шакти е Силата преди да се образува пласта Шива.
Т.е. Пара Шакти е първоначалната Сила, която се образува от движението на татвите в океана на Съзнанието, когато Непроявеният Бог тръгне да се проявява в първия пласт от Крешака. Непроявеният Бог се проявява в Крешака именно чрез тази Сила, това е неговата сила.
Последна промяна от ntsk на 17 фев 2009, 15:37, променено общо 1 път.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 17 фев 2009, 15:30

ntsk, искам да обърна внимание на твоите думи:
T.e. така както лъвът (силата на Кибела) държи в устата си змията (силата на орела), така и Кибела държи в скута си орлето (което ще стане орел)...
Получава се, че силата на Кибела държи под контрол силата на Самосъзнанието!
Добро предположение.., но за съжаление не е точно.
Символът орел /както вече ви е ясно/ визира чакровия комплекс в човек. Представете си една тръба, в която има бутало, което се движи нагоре и надолу. Буталото в случая е змията… или по друг начин казано - това е змийската сила кундалини.
Обърнете внимание, че на Мадарския конник присъстват символите укротена змия /силата на човек в 1-ва чакра/ и орелът /”тръбата”, по която силата се изкачва нагоре/. Забележете, че при Мадарския конник липсва символ за САМОСЪЗНАНИЕ! Орелът никога не е бил символ за Самосъзнание, а за чакров комплекс!

Убеден съм, че над орела трябва да има още един символ, който ще визира Самосъзнанието в нас! Но проблемът е, че на представената от мен снимка не се вижда какво има над него… Този символ /над орела/ трябва да е изобразен като корона със седем лъча… или кръг с фигури в него.
Така вече композицията на Мадарския конник спрямо Познанието на Премъдрите ще е пълна – змия /силата в покой/, орел /чакров комплекс, по който се движи силата/ и Самосъзнание /корона или кръг/.

Досега не съм го споделял, но смея да твърдя, че композицията „Мадарски конник” е пълно изображение на изгубеното познание на Премъдрите!
Тепърва този свещен монумент ще разкрива пред света своите изгубени тайни…

Dimitar, с термина Пара-Шакти определяме първичната Сила, която се образува от татвите в океана на Съзнанието. Тя сътворява първия пласт от Крешака /Шива/ и след това се слива с този пласт. Тук вече първичната Сила се казва Шакти. Когато говорим за Шива-Шакти, това означава Силата в самия пласт /Бог Шива/, а когато използваме термина Пара-Шакти, това означава Силата, която е родена от татвите, преди основните три Бога и боговете!

р.р Късно видях, че вече ntsk е обяснил термина Пара-Шакти... :D
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 17 фев 2009, 15:56

Обърнете внимание, че на Мадарския конник присъстват символите укротена змия /силата на човек в 1-ва чакра/ и орелът /”тръбата”, по която силата се изкачва нагоре/. Забележете, че при Мадарския конник няма символ за САМОСЪЗНАНИЕТО! Орелът никога не е бил символ за Самосъзнание, а за чакров комплекс!

Убеден съм, че над орела трябва да има още един символ, който ще визира Самосъзнанието в нас! Но проблемът е, че на представената от мен снимка не се вижда какво има над него… Този символ /над орела/ трябва да е изобразен като корона със седем лъча… или кръг с фигури в него.
Така вече композицията на Мадарския конник спрямо Познанието на Премъдрите ще е пълна – змия /силата в покой/, орел /чакров комплекс, по който се движи силата/ и Самосъзнание /корона или кръг/.
Много важни уточнения от твоя страна, sum!!! Разбирам кое ме заблуди...
Орелът е чакровия комплекс, а не Самосъзнанието, защото за този пласт Премъдрите си имат друг знак и той е по-скоро корона или кръг (нека си спомним твоето обяснение за розетата от Плиска и ритуалният предмет, който Премъдрите са слагали на главата на медитиращия).
Напълно съм съгласен с теб, че би трябвало да има още един символ над орела, който да символизира именно Самосъзнанието. Иначе представянето няма да е пълно при този вид на изображението.
Сега вече започнаха да просветват нещата.

Значи излиза, че силата на Кибела (т.е. лъвът) държи под контрол Кундалини (намираща се в първата чакра в човек).

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 17 фев 2009, 16:27

Благодаря за уточнението. Знаех за силата, но не знаех че и на нея са и дали име...

Като стана дума за костенурка, змия и орел се сетих за тълкуването на Sum на тази снимка:
http://forum.tisitova.com/download/file ... 58f6fbafc2

http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 9&start=10

Нещо подобно трябва да се търси и на Мадара.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 17 фев 2009, 20:52

Здравейте, интересна дискусия се е заформила днес. :D

Може смешно да ви се стори, но как ви се вижда Кибела да олицетворява Човека?

Силата на Бога - да, но не на един, а на всичките!

Можем да сменим мащаба и да отнесем към Океана на съзнанието...? ( каквото е горе, това е и долу...) Крешака е "аналог" на системата Човек ( или по скоро обратното ;) ).

Saint Denis

Непрочетено мнение от Saint Denis » 18 фев 2009, 08:07

Здравейте! Този скален релеф явно не е бил единствен по българските земи, защото преди време попаднах на информация, че в Стълпище е имало такъв конник, който са го наричали "Тракийският герой".

"През 1932 г. българският географ и етнограф доцент Васил Маринов, открива в Стълпище интересен скален релеф. Частта от скалата, на която е изсечен релефът, била взривена от иманяри, но за щастие той е бил фотографиран и така изображението е запазено. “Един конник препуска с развята от вятъра мантия. Уплашена сърна бяга пред него, догонвана от хрътка. Тракийският герой, присвит в своя хитон, увлечен в преследването, препуска от дълбините на вековете и идва до наши дни, изваян върху една скала, за да ни развълнува, за да ни напомни за траките – древните обитатели на нашите земи, слели се с дошлите тук славяни и прабългари, изчезнали, но и едновременно оставили у нас нещо от себе си...”
15.jpg
Съмнително е това взривяване, както и лошото качество на снимките (както и потопяването на града на Севт III)... И за какъв единствен скален релеф в Европа става въпрос, като е имало и друг и вероятно има някъде и сега?! :roll:

(Модератор: Снимката я прикачих като файл, понеже когато е препратка към друг сайт, явно се включва защитата на сайта.)

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 18 фев 2009, 11:12

Не, time. Кибела никога не е олицетворявала човека… Ще го обясня по нататък…

Saint Denis, и мен много ме съмняват такива уж иманярски взривявания на древни паметници по нашите земи, заради злато или там… заради нещо си друго. Нима преди 4-5000 години е нямало иманяри? Ами по времето на византийците или на римляните да не би иманярите да са се изпарили? Защо до 20 век нито един иманяр не е посягал на скалните паметници например като този на снимката, представена от теб?
Изведнъж в рамките само на няколко десетилетия иманярите взривяват уникални почти три метрови фалоси, скални композиции, тракийски светилища и пр. Мен ме съмнява нещо цялата тази работа... И още нещо - де що се намерят /от учените/ тракийски произведения на изкуството те все се датират около… 4-5 в.пр.Хр. Открили златно съкровище… ами то е от 4 в.пр.н.е; открили гробница с уникални съдове в нея – датират я пак 4 в.пр.н.е.; открили златна маска… разбира се, че и тя е от 4-5 в.пр.н.е… и ако не знаеш да ти кажа, че маската от гръцки майстор е направена!?! Чудя му се на този учен… на него не му ли е минавало през ума, че такава маска се предава от поколение на поколение? Защо не се изследва материала, а бързат веднага да „сложат” маската в удобния „калъп” - 4-5 .в.пр.н.е?..
Пресен пример е т.нар. „варненско злато”. Когато го откриха, то пак беше датирано от нашите учени… 4-5 в .пр.н.е!.. Добре че пуснаха снимки по интернет и така един японски професор се отзова и изяви желание да определи неговата възраст… Няколко месеца след като го взе за изследвания новината гръмна – оказа се, че златото от гроба е на около 5000 г.пр.н.е!!! Този факт разби всички смешни теории на учените. Ами сега???
Според тях през този период /5000 г.пр.н.е./ хората са чукали камъни и са си правели от тях върхове за стрели, за да убиват врабци и патки. Изведнъж – обработено злато!?!?!?! Както и да е…

Вече пет дни Мадарският конник не ми излиза от ума. Вчера изказах хипотезата, че над орела трябва да има символ, визиращ Самосъзнанието. След като се прибрах от работа буквално „изрових” интернета, за да намеря що годе подходяща снимка, на която може да се види какво всъщност има над орела. Намерих само една подходяща и мисля, че ще върши работа. Увеличете я и погледнете:
34.jpg
Ето очертанията на кръга намиращ се над орела. За моя огромна изненада се оказа, че над орела е изобразен полукръг, а не цял кръг. Но пък чрез него /полукръга/ си обясних нещо.., което не разбирах достатъчно добре в композицията от конника… Ще ви обясня по нататък. Вижте изображението:
от Кръг 189660245403.jpg
Последна промяна от Anonymous на 11 мар 2009, 21:52, променено общо 1 път.
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 18 фев 2009, 12:40

Уаууу!!!
Знаех си аз, че няма как да грешиш, sum! Страхотна работа!
Просто трябваше да има изображение и над орела, това подсказваше твоето виждане относно цялата композиция с Конника.
Наистина този полукръг се вижда ясно, макар и качеството на снимката да не е на кой знае какво ниво.
Добре ще е ако някой намери подходяща фотография с още по-висока резолюция...
Ще чакам с нетърпение обяснението ти за полукръга.

Отговори