Мадарският конник

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Re: Мадарският конник

Непрочетено мнение от men » 22 юни 2010, 16:12

Тук в темата за Мадарския конник на стр.6 SUM беше пояснил , че в дясно от конника на скалата е имало изобразен медитиращ човек. Днес това изображение не съществува, защото е унищожено. Но такова изображение на медитиращ човек се е съхранило на голямото тракийско светилище до село Ночево в Източните Родопи за което сп.”Осем” писа в последния си брой. На това светилище могат да се видят и изображение на птица и човек с разперени ръце Ето фотосите от списанието:
31_medit__001.jpg
3_ptica__002.jpg
3_fig__003.jpg

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 23 юни 2010, 21:16

Много интересно, men. За първи път виждам медитиращ човек издълбан на скала.

…Смешно ми стана, когато видях да пише на последната снимка „човек с разперени ръце и дупка на мястото на глава”. Нека все пак уточня, че този „човек” е много стар символ на Великата богиня Майка.
Ето как е изобразена Великата Майка на о.Ибиса, Картаген и Балеарските острови.
33.jpg
А тук до същата богиня има птица:
tanitt.jpg
tanitt.jpg (70.78 KиБ) Видяна 5239 пъти
Р.Ч.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 24 юни 2010, 10:10

И аз за пръв път виждам медитиращ човек изобразен на древно тракийско светилище. При това изображението е запазено идеално. Няма хън-мън.
Men, хубаво че представяш фотосите от това светилище. Добре е да се знае, че има запазени подобни изображения от дълбока древност. Сигурен съм, че когато sum спомена за медитиращия човек на Мадара, много хора са си помислили, че това е невъзможно. Е... сега мисля, че всичко си идва на мястото.

Относно "човека с разперени ръце и дупка на мястото на глава", ето и от мен две снимки показващи изображение на богинята Танит от остров Делос:
4664866-Things_To_Do-Dilos_Island.jpg
4664866-Things_To_Do-Dilos_Island.jpg (50.63 KиБ) Видяна 5299 пъти
DelosFloorTanitweb.jpg
DelosFloorTanitweb.jpg (20.21 KиБ) Видяна 5204 пъти
А ето я и птицата. Подобни колони с огромен фалос отгоре, са правени в чест на т.нар. бог Аполон. Има няколко запазени на о.Делос:
kolona_Delos.jpg
kolona_Delos.jpg (43.5 KиБ) Видяна 5205 пъти
Вижда се, че птицата по-скоро няма глава, а вратът й е издължен /даже малко ми напомня на фалос/.
На о.Делос са открити светилища на Аполон и храм на Артемида /т.е. Танит, а по нашему - Кибела/.

sum

Непрочетено мнение от sum » 24 юни 2010, 17:50

Миналата година през март ви показах на снимка къде се намират „двете очи” на Мадара. Помните, нали?
Знаете моето обяснение за „двете очи”, че с тях предците ни са изобразявали Космическия Разум. Как ще го наречем този Разум няма никакво значение. Дали ще е Брахман, Тангра или Пончо все тая.
В първата си книга и в темата „Медитации и опитности” ви споделих за срещите си с Брахман. След време няколко човека от форума преживяха същата опитност с бога и писаха за това.
Така.
Нека сега да ви покажа едно изображение на Великата Майка, издълбано на скала на Балеарските острови. Вижте, че Майката е изобразена между Очите!
и бога.jpg
и бога.jpg (20.18 KиБ) Видяна 5183 пъти
Предполагам, че вече няма да се чудим защо на една от скалите на Мадара древните са издълбали Очите на Бога.
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 11 юли 2010, 19:51

Sum, можеш ли да поесниш птицата в ръцета на Кибела на какво е символ? Или съм пропуснал някъде, ако си обеснявал досега.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum

Непрочетено мнение от sum » 12 юли 2010, 10:12

Отвори на 13-та страница предпоследното ми мнение. Там съм писал за птицата.
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 22 фев 2011, 14:06

Мадарският конник - илюстрация
Искам да попитам чертата изобразяваща преноса на сила между Кибела и лъвът трябва ли да се вижда?
За други промени, пишете!
Поздрави
Прикачени файлове
MADAR-MAIKATA.jpg
Последна промяна от novex на 24 фев 2011, 09:50, променено общо 1 път.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 22 фев 2011, 19:41

Предолагам да защото е Улей.
Уеб дизайн и изработка на сайт! http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 02 май 2011, 23:52

Предполагам вече сте споменали че кибела е идеализиран образ на татвите ?
Все пак ранните и изображения са с формата на татвите ?

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 05 май 2011, 12:50

Искам да спомена още нещо, коня ако сте забелязали. Левия преден крак трябва да е този които е на земята, а не така както е изобразено в момента, защото този на земята е 2 пъти по-малак от този в въздуха. Позицията на десния крак който е в въздуха не е нормална за ходене, от което следва че не само гледа към него но и го сочи. Някаква идея какво означава това ?

====================

Друго нещо, този знак подобен на "З" понеже присъства и в двете изображения на медитация, но при едното е двойно обърнат ?
Последна промяна от Anonymous на 05 май 2011, 13:34, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения

Отговори