Кибела - Хипотези

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: КИБЕЛА - ХИПОТЕЗИ

Непрочетено мнение от sum » 16 дек 2009, 16:55

Силата, ntsk, Силата… Когато тече Господната Сила се създава вибрация, която може да се чуе в медитация и съответно да се запише с букви. Тази вибрация е КиБЛаал!

Помниш ли какъв пример дадох в края на 10 страница от същата тема:
„Всеки е чувал, когато има силен ураганен вятърът как той свисти, нали? Как ще напишете с думи свистенето на вятъра?! Фиу-у-у-у не върши добра работа, нали?..
Същото е и с Кибела!..”

Мисля, че вече е време да поясня, че Силата /КиБаал /КиБЛаал или по-просто казано Кибела/ от 365 дни в годината се проявява на Земята само в ЕДИН единствен ден!
Помните ли от темата „Вечният календар на българите” какво писах, че Премъдрите и хората около тях са почитали енергиите от двата пласта /Шива и Вишну/ през зимното и лятното слънцестоене на всеки четири години?..
Време е да допълня, че Господната Сила /КиБаал /КиБЛаал/ се проявява на Земята всяка година, НО само в един единствен ден, като просто облива цялата планета и всичко живо на нея…

Вече ясно ли е всичко?..
Последна промяна от Anonymous на 17 дек 2009, 14:29, променено общо 1 път.
Р.Ч.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 16 дек 2009, 18:13

Привен на всички!
Май на мене започва да ми се избистря мътилката. Много се радвам как всеки допринася за нареждането на пъзела.
Ntks, точно за тоя линк питах :), мисля, че малко по малко взе да ми се нарежда.
Както беше посъветвал Sum, сега остана да оставя малко време да ми се избистри всичко в ума, както водата се отделя от примесите си като мине време.
Поздрави,
novex
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

иво

Непрочетено мнение от иво » 16 дек 2009, 20:18

:IP :IP :IP :IP Вдянаффф…….. :D най-после ми светна…… :idea: :idea: :idea: :idea: Благодарско sum :D

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 16 дек 2009, 20:59

sum написа:Време е да допълня, че Господната Сила /КиБаал /КиБЛаал/ се проявява на Земята всяка година, НО само в един единствен ден
Кой е този ден?

Ordos_BG
Регистриран: 22 авг 2009, 09:38

Непрочетено мнение от Ordos_BG » 16 дек 2009, 23:11

Денят е 1 Март

Ритуалното използването на червени или бяло-червени тъкани, ленти, конци, възли или пискюли е засвидетелствано на Балканите, в Мала Азия, Египет и Близкия Изток от античността. Тези атрибути са характерни за минойската Богиня Майка на Крит, за малоазийската Кибела, за египетската Изида, за месопотамските богини Инана, Астарта, Ищар. Участващите в Елевзинските и Самотракийските мистерии са завързвали или увивали такива ленти на глезените, китките, около кръста или на гърдите. В древността, червеният цвят е означавал Богинята (раждането и смъртта), а белият - нейният Син (Слънцето, отвъдния живот, вечността).
Прикачени файлове
180px-Martenitsa.jpg
180px-Martenitsa.jpg (6.55 KиБ) Видяна 5194 пъти
бикът от Пловдивските тепета

sum

Непрочетено мнение от sum » 17 дек 2009, 14:25

Не, Ordos_BG. Фолклорът няма нищо общо с реалността.

Не съм много убеден, че трябва да пиша и обяснявам повече за този ден. Все пак той е бил важен за хората, които вървят по пътя на Премъдрите, а не за другите… Така че, предполагам ме разбирате...
Р.Ч.

sum

Re: Кражбата

Непрочетено мнение от sum » 09 яну 2010, 15:07

Понеже на няколко пъти стана въпрос за момите от Свещари реших да ви покажа един много интересен фриз, който заснех в музея „Пергамон” в Берлин. Вижте го:
1.jpg
Според мен на фриза е изобразена Великата Богиня Майка - Кибела.
Обърнете внимание, че цилиндричната шапка на жената е същата като тази на Кибела от медальона от Бактрия, която язди колесница с два лъва. Същото изображение на Кибела със странната цилиндрична шапка можем да видим на ето тази снимка:
2.jpg
2.jpg (30.59 KиБ) Видяна 4973 пъти
Става ясно - цилиндричната шапка е характерен елемент в изображението на Кибела.

Има и друго.
При първата снимка роклята на Кибела от „Пергамон” е с извити краища, които завършват с две глави на змии, гледащи към тялото й.

Нека сега видим момите от Свещари. Нашите учени твърдят, че това са всъщност тракийски жрици.
3.jpg
Виждате ли на снимката, че момите носят върху главите си същите цилиндрични „шапки”?
А нима извитите краища на роклите им не напомнят на роклята на жената от фриза в „Пергамон”?

Така че, лично за мен храмът в Свещари е построен в чест на Кибела. Момите, които са изобразени в същия храм не визират тракийски жрици, а всяка една от тях символизира самата Кибела!
Р.Ч.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 10 яну 2010, 15:57

Като видях тази дълга цилендрична шапка, се сетих за дервишкия танц.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sufi_whirling
Казват, че този танц е вид активна медитация, дали има нещо общо с Кибела.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 10 яну 2010, 17:13

В някой от предишните постове бегло споменах за една среща с въртящи се дервиши ( поне такива мисля, че бяха). Наблюдавах ги докато се подготвят, бяха мъж и жена с черни плащове :roll: . След това взеха да се въртят и да се движат, докато най-накрая се забиха в съзнанието ми. Неприятна работа...
Не знам каква сила ползват, но по-добре по-надалеч от тях.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 11 яну 2010, 10:15

Sum, фриза от "Пергамон" е просто уникален!

Наистина впечатление правят цилиндричната "шапка" и извитите краища на роклята.
Същите елементи откриваме и при момите от Свещарската гробница. Напълно съм съгласен с теб, че този храм е правен именно в чест на Кибела.

Но и още една "подробност" ми направи впечатление.
Самото изображението на фриза от "Пергамон" е малко по-пълно, т.е. в по-пълна степен представя изначалния смисъл, вложен в този начин на изобразяване на Силата - Жена в подобна поза, с цилиндър на главата и с извита рокля. Имам предвид продълженията изпод двете извивки на роклята /самите извивки действително наподобяват две змии, обърнати към женската фигура/.
Така като ги гледам тези продължения, мога да кажа, че представляват напъпили растения и цветове, които започват началото си именно от "полите" на ...Кибела.
А това какво говори - сами можем да си направим изводите!

Поне за мен аналогията на "Раждането", "Създаването" и т.н. с раждането /покълването/ примерно на едно растение, е била винаги най-точна и най-подходяща!

Отговори