Колкото повече – толкова повече!

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Re: Колкото повече – толкова повече!

Непрочетено мнение от Jonathan » 06 яну 2012, 12:08

Philip написа:Да, но не е случайно. Това е името ми, но не на атман, а на това, което sum нарича велик свидетел.
Филип, наистина се изхвърляш приятел. Ти за какви ни взе тук :?: ? Не знам какво си получил, но определено не е това за което пише sum.
Не е възможно някой да ти е дал името на "това, което sum нарича велик свидетел", защото той много добре е описал как се получава този дар. Първото и най-важно условие е да си излязъл над Океана на Съзнание. А това ще рече, че първо няма да имаш самскари , второ унищожил си решетката и си скъсал жилата на Отеца ,трето получил си името на Атман или си го спомнил. Чак тогава можеш да направиш практиката за името на В.Свидетел, която не знам колко години може да отнеме.....
В същото време ти потвърждаваш че подобно на Исус си си прочистил решетката и чрез правилен начин на живот си я поддържаш чиста (както те попита алекс). Ами не можеш да имаш решетка и едновременно с това да излезеш от океана и да получиш онова име, за което говори sum -на Великия Свидетел.
И на мен много работи ми се искат, но реалността е друга. Не виждам с какво може да ти е полезно да натъкмяваш чужди достижения към свои, при условие че видимо става дума за съвсем различни измерения.

Твърденията ти че си изчистил самскарите не са верни, защото на всеки му стана ясно , че все още страдаш от "учителска" мания. Иначе голямо писане му удари из форума, но на конкретните въпроси на форумците (например "men") не отговаряш. Пишеш че не се мислиш за гуру и т.н. , но точно това е самата истина и не е нужно кой знае какво умение за да го разбере човек, защото прозира. Определено обичаш да ти обръщат внимание, да се похвалиш и самоизтъкнеш като "голяма работа". Това е една от "програмите", които контролират човешкият ум и се намира в самскарната решетка в сърдечната област – наричат се самскари, тоест това е КАРМА. Имаш още огромен път да извървиш докато ги преодолееш тези вериги, които сам си си създал. Чак тогава ще бъдеш истински свободен.
Едно е да ти се иска , друго е да можеш и т.н....както ти писа НТСК.
На мен лично вече не ми се четат писаниците ти....... поне не и в този форум. По-добре си създай свой както предложи men.
Извини ме ако съм ти прозвучал грубо, нямам намерение да те нападам лично ,просто това е моето мнение и предпочитам да ти го напиша директно.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 06 яну 2012, 12:37

Е не го гонете човека.
Ако смятате, че греши покажете му грешките, а ако той реши ще си вземе поука или ще се аргументира, че е прав.
Макар че последното все още не го е направил.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 06 яну 2012, 12:44

Ами вече 4 страници му се показват.......

Аз мисля, че в този форум има много по-важни неща за обсъждане , които са съжаление изостанаха понеже се разпиляваме постоянно.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 06 яну 2012, 17:08

Според мен не оставяте на човека възможност да обясни.Но пък и той е доста пестелив!

След като имаш име на велик свидетел, значи сам си решил да се родиш... По каква причина, и кой е човека който ти е дал твоето си име, когато си се родил.Или нямаш спомени?

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 06 яну 2012, 18:07

alex написа:След като имаш име на велик свидетел, значи сам си решил да се родиш... По каква причина, и кой е човека който ти е дал твоето си име, когато си се родил.
Alex, няма да е лошо да осмисляш по-внимателно написаното във форума! ;)
sum написа:Другият дар го дава Господ. Аз го нарекох Великият Свидетел.
sum написа:Хората също могат да получат този дар. Принципът е същият и само Господ дава името на своя последовател.
viewtopic.php?f=3&t=52
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

alex

Непрочетено мнение от alex » 06 яну 2012, 21:15

Ами да прочетох го, и не разбирам защо мислиш че там пише, че не може да се родиш с име на велик свидетел?

Още повече, пише че преди всички са имали първия дар, което загатва че е било по лесно постигането на великия свидетел.
Но друго ме притеснява, нали Баорг е открил млечно-зеления път, и го е предал на хората. Значи Филип трябва да е живял след Баорг, ако Баорг въобще е умирал. И което е по-интересно може да е живял по времето на Отреклия се.
Това че има самаскарна решетна не значи че не е велик свидетел, нали родителите копират своите в детето си, нормално да има дори да е велик свидетел.
И решетката се разпада ако ти дадат името на Атман, но те са му дали името на великия свидетел, тогава не знаем какво става, все пак великия свидетел не е съзнание.

Въпреки че в писанието ме обърка "Името е нужно на Съзнанието, за да може да се разграничи от себе си. ". Кой ще ми обясни това изречение че...

Свободен дух сега схванах защо си го написал ....
alex написа:
След като имаш име на велик свидетел, значи сам си решил да се родиш... По каква причина, и кой е човека който ти е дал твоето си име, когато си се родил.

Alex, няма да е лошо да осмисляш по-внимателно написаното във форума! ;)
Няма да е лошо да не влизаш веднага във филмите ;)
Когато едно бебе се роди му дават име и то не му е дадено от Господ, а от родителя му, в дадения случай първо му е дадено от Господ (името на великия свидетел), след това от човек който е кръстил бебето си на името на великия свидетел нали така ...

Поздрави :)

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 06 яну 2012, 22:29

То ако има име на великият свидетел, какво повече да иска? То връщането пожелание вече.

alex

Непрочетено мнение от alex » 06 яну 2012, 23:03

Аз за това попитах по каква причина :D

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 06 яну 2012, 23:25

alex написа:Когато едно бебе се роди му дават име и то не му е дадено от Господ, а от родителя му, в дадения случай първо му е дадено от Господ (името на великия свидетел), след това от човек който е кръстил бебето си на името на великия свидетел нали така ...
Alex, изглежда все още не си схванал, че името на Великия Свидетел се дава от Господ единствено и само лично на неговия притежател, а не на неговите родители, така че няма как човек да е кръстен изначално с това име!!! *no*
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

alex

Непрочетено мнение от alex » 06 яну 2012, 23:37

Ами ако великия свидетел се свърже с човека който ще го кръсти и му каже името си ???

Отговори