Колкото повече – толкова повече!

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Re: Колкото повече – толкова повече!

Непрочетено мнение от men » 05 яну 2012, 15:50

Не забравяй, че всички сме различни и уникални.
Да Филип различни сме.

Това не е действало при теб.
Кое не е действало при мен?

Ти просто не си имал доверие на себе си.
Кога не съм имал доверие на себе си, с теб не се познаваме.

Затова не ти се е получавало и нищо, свързано с доверие към когото и каквото и да било.
Кое не ми се е получавало? Доверието е вяра в чужди идеи и е достъпно за всички, но знанието Филип е само за избрани.

Сега си различен, но носиш спомена за това как нещо не се е случвало, просто "защото такова животно нема".
Кака разбра какъв спомен нося? Ясновидец ли си?

Ами - такова животно има и то е основата на всичко, което в днешния свят наричаме чудеса.
С чудесата много добре боравят църквите! Тук в този форум разчитаме на лична опитност.
Разкажи ни за своята лична опитност, практики …?

:IP

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 05 яну 2012, 16:07

Philip написа:На Земята са в силата си Премъдрите. Земята дава атман след атман, осъзнати, добри, можещи, разбиращи. С времето тяхната енергия става преобладаваща в целия крешак. Това, колкото и да са добри те, започва да изкарва системата от равновесие. Нужно е да се появи Ин. ...И на Земята идват вай-гите. Но колкото и да са гадни, те не успяват да уравновесят Ян-а на Премъдрите и техните последователи. Тогава компанията, за която си говорим получава зелена светлина.
Даваш ли си сметка какви глупости пишеш? :facepalm:

dion
Регистриран: 06 сеп 2010, 19:20

Непрочетено мнение от dion » 05 яну 2012, 16:17

ama той Филип май си мисли,че Саклас е големия шеф.....
пък то нали от текста за Причината стана ясно че съвсем друга е хавата .
Филип,прочети пак цялата тема "ТЕ",ама много внимателно. http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=121
аз доста неща успях да разбера,ти изглеждаш кадърен човек би трябвало да ти светне за какво говорят форумците.
И аз пък да ти кажа как ги усещам нещата пич - прекалено много си се разпрострял по "хоризонталата" вместо по "вертикалата".
Живей свободен, за да умреш свободен

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 05 яну 2012, 16:24

Philip написа:2.2 Всички новородени, които са от това поколението получават изкуствено съзнание с нови характеристики. Това прави възможно по-лесното достигане на Атман от тях.
Dimitar написа:Можеш ли да потвърдиш, че някой от наблюдаваните от теб хора е постигнал Атман?
Philip написа:До Атман не е достигнал все още никой.
...за тях - не ми е ясно какво ще се случи след смъртта на това им тяло. За другите зная. Докъдето бяха стигнали - загубиха всичко.
Развиваш теория, чието приложение не ти е много ясно.
Научил си терминологията в този форум, но нищо не си разбрал от споделеното знание. Опитваш се да го натъкмиш към личните си убеждения и затова изпадаш в неловки ситуации.

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 05 яну 2012, 17:15

:sunny: :inlove: Желая ви здраве, щастие и успехи в това, което сте започнали! :inlove: :sunny:

:sunny: Искрено се надявам да се срещнем с някои от вас извън времето :sunny:

::hat::
Човек е това, което си позволи да бъде : )

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 05 яну 2012, 17:21

Philip здравей!
Наистина можеби трябва да споделиш повече информация за себе си. За да знаят форумците каква опитност имаш и да могат да преценят докъде си стигнал, за да знаят смисъла зад думите ти. Виждам че си се запознал с голяма част от форума.

Правил ли си кундалини практика, и ако да сливал ли си трите форми на съзнание. Ако не си я правил и не си ги сливал, значи опитноста ти е на база на разширяване на съзнанието(според форума, ако имаш друго мнение сподели).

Това че нямаш самаскарна решетка ще рече че си я разградил, или чрез поведението описано в книгата ти си я прочистил?Защото Исус също чрез определени практики е постигнал прочистване на решетката. И чрез правилен начин на живот я поддържаш чиста, така ли ?Или трети вариант - случайно са те кръстили с името ти на Атман?

За създаването на крешака се сетих какво имаш предвид. Но така излиза че, поколението за което говорим има 2-ри център (самосъзнанието) но просто няма връзка с него. И след акомулирането на прана и си създаде собствен "център любов", връзката се осъществява. Излиза че центъра на прана е свързващото звено?

Щом тези гадни съзнания се прикрепят към някой, след смъртта на тялото те също ли умират?

Поздрави!
П.П. С удоволствие но аз съм още в времето :)

Philip
Регистриран: 30 сеп 2011, 15:47
Контакти:

Непрочетено мнение от Philip » 06 яну 2012, 06:22

Благодаря ти, alex!
Наистина трябваше да кажа повече за себе си.
Не го направих, защото ме притесняваше, че от повечето хора тук би се приело недобре.
Сега ще го направя.
alex написа:Или трети вариант - случайно са те кръстили с името ти на Атман?
Да, но не е случайно. Това е името ми, но не на атман, а на това, което sum нарича велик свидетел.
alex написа: или чрез поведението описано в книгата ти си я прочистил?Защото Исус също чрез определени практики е постигнал прочистване на решетката. И чрез правилен начин на живот я поддържаш чиста, така ли ?
Да. Точно така.

А това са снимки на дъщеря ми - смятам, че те достатъчно добре говорят и за мен.
Можете да сравните снимката с тази на приятеля на sum
DMC_1058Въпрос.JPG
А се омъжи тук и така:
P5292676.jpg
Ами - съм това с две думи.
alex написа:За създаването на крешака се сетих какво имаш предвид. Но така излиза че, поколението за което говорим има 2-ри център (самосъзнанието) но просто няма връзка с него. И след акомулирането на прана и си създаде собствен "център любов", връзката се осъществява.
Така излиза : )

Всичко постоянно се мени и това, което е било вчера - не е същото като днес, а това, което е днес - няма да е същото като утре!
Човек е това, което си позволи да бъде : )

men

Непрочетено мнение от men » 06 яну 2012, 09:43

Филип, последен въпрос.
Какво правиш тук на Земята след като нямаш самскари?

И един приятелски съвет, вземи да си направиш един сайт или група във Фейсбук, където да изложиш своето разбиране за нещата които те вълнуват, като примерно можеш да изложиш своето разбиране за Мирозданието на Господ по вертикала, хоризонтала както искаш. Като направиш сайта или групата дай линк и там ще коментираме споделеното от теб.
Щом нямаш самскари приятелю този форум не е за теб ти си от друго ниво и затова си направи сайт където да споделяш своята опитност.

Успех! :IP

п.п. Досега тук не си отговорил конкретно на нито един въпрос...

men

Непрочетено мнение от men » 06 яну 2012, 09:55

Филип преди да излезеш извън времето т.е. извън Океана на Съзнание трябва да си Атман и да имаш индивидуалност!

Чак тогава можем да се срещнем извън времето ...

Но щом си тук на Земята нали разбираш че тук са те довели твоите самскари ...

Яка работа те чака Филип, самскарите са като воденични камъни ... :headbang:

иво

Непрочетено мнение от иво » 06 яну 2012, 12:08

...Или - дреболийки, които помагат.
Philip написа
Бъдете активни при среща с тъмно съзнание.

Tамън такъв съм :D
Philip написа
Не се стремете да го унищожите. Така нарушавате основен принцип и това ще ви донесе само негативи.
Xайде бе ;)]
Philip написа
Просто го променете. Това е във възможностите ви и е много просто! Изпълнете същността му със светлина, съдържаща цветовете на дъгата в себе си.
Ти май наистина си вярваш че така сте го промениш. Ама да знайш че освен да го нахраниш друго едва ли ше направиш.
Philip написа
А след това се порадвайте на пресътвореното от вас.
ще пресътвориш само храната в тумбака му и нищо друго

Ай ::hat::

Отговори