Колкото повече – толкова повече!

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Re: Колкото повече – толкова повече!

Непрочетено мнение от Jonathan » 07 яну 2012, 16:49

Според мен всеки нов член във форума, за да разбере съдържанието му трябва първо да се раздели с собствените си концепции и всичко научено до този момент. Това което всеки за себе си нарича истина.
Само че подобна раздяла е твърде трудна, особено ако твърдe силно си се привързал към "дрехите" , които сам си си облякъл. Как тъй някой друг вече ще е открил топлата вода....
Ако това не бъде съобразено ,същесвува риск форума да се превърне в подобие на махленска седянка, където говорим само за свойте си ( ограничени ) истини , после всеки си тръгва с мисълта "колко добре си поприказвахме".....

В случая си мисля , че Филип въобще не е готов да се раздели с тези тежки одежди от наученото през живота му, поради което му се налага осъзнато или не да уеднаквява своите разбирания със споделените във форума . Оттам идва и неловката ситуация в която изпада (може би без самия той да се усети)
Границата фантазия-реалност може да бъде много тънка.
Според мен ако самият той не пожелае да свали балтона от всякакви знания, за който sum е писал още преди години, просто няма да има с какво да му е полезен този форум. Ако се реши да го направи обаче ,и най-вече ако е готов, мисля че ще е голяма крачка за него. Определено има потенциал, просто трябва първо да ги изчисти тия ненужности които вкарват човек във всякакви роли :!:
Последна промяна от Jonathan на 07 яну 2012, 17:05, променено общо 1 път.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 07 яну 2012, 17:02

Свободния Дух написа:Здравей, Philip!
Четейки мненията ти в този форум, достигам до извода, че въпреки употребата на еднаква терминология, влагаме различно съдържание в нея, от което произтича разминаване в разбирането ни. За малко повече от трите си години на съществуване в този форум има изградена богата понятийна основа с много точно (в голямата си част) установено съдържание. Надявам се ще се съгласиш, че е редно всеки един нов съфорумец да положи необходимите усилия и да се запознае колкото се може по-добре с този понятиен набор и особено с неговото съдържание, за да се избегнат евентуалните недоразумения.
О поста ти се замислих, дали не е добре да са изведени понятията. Както в книгите има на последната страница, кое какво значи.
...

А иначе, от гледната точна на всеки мироглед е много трудно отведнъж човек да се отърси от едно и премине в друго, необходимо е време.
Хора като мен, нямащи познание при влизането си във форума е лесно да.. попиваме, но има такива със знание вероятно им е трудно да смелят всичко за месец два. Целият процес е времеемък. А когато има и друго знание става още по-зле.
В момента най-вероятно се употребяват едни и същи понятия и наименования, а се говори за различни неща.

dion
Регистриран: 06 сеп 2010, 19:20

Непрочетено мнение от dion » 07 яну 2012, 17:25

miroki написа:О поста ти се замислих, дали не е добре да са изведени понятията. Както в книгите има на последната страница, кое какво значи.
спроед мен това не е възможно.
какво според теб трябва да пише например срещу думата "в. свидетел" или пък срещу "атман".великия свидетел е силата на господ обаче тя е дар който атман може да получи,атман обаче може да видите на еди кой си ред какво значи и тн и тн. до безкрай.
ще трябва целия форум дасе изпише наново,само зада се създаде правилно обяснение на понятеито велик свидетел.
според мен всеки нов трябва да чете темите наред,аз така го правя и постоянно си чертая илюзстрации и ако има нужда си записвам. забелязах че това е най-сигурния начин да ми се изяснят понятията. пък и всеки който е прочел двете книги на sum би трябвало всичко да знае за използваните понятията. ако не ги е чел какво ще обсъжда във Многолога??
Трябва доста труд,но си заслужава. дотук съм прочел почти целия Многолог и около половината от останалата част и това са най добре прекараните ми часове от бая време насам.
поздрави за което!
Живей свободен, за да умреш свободен

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 09 яну 2012, 09:49

Филип каза:
Първо за името. - Ами просто е да получиш името, което желаеш да получиш като човек.
Тук не говорим за името което ти дават родителите или попа в църквата Филип!
Името за което говорим го дава Господ!!!
Филип каза:
Реших го просто - с черен турмалин.
Хайде сега да ни обясниш процеса, как помага черния турмалин срещу "ТЕ"?
Филип каза:
Нужно е по време живота в тяло и да осъзнаеш причинността на нещата. Кое какво поражда и защо следствието е това, което е. Или по друг начин казано - да разбереш и да можеш да ползваш свободно няколкото принципа, на които е изградено Творението.
Моля да ни обясниш с думи прости твоето разбиране за принципите на които е изградено Творението.
Филип каза:
ще си позволя за последно да кажа няколко неща, които да ви помогнат по него.
Филип, нищо конкретно не си казал до момента в тази тема, това са общи приказки.
Не отговори на нито един мой въпрос, а въпросите ти ги зададох за да ни покажеш докъде си стигнал и каква е твоята лична опитност. Когато ни разкажеш за своята лична опитност, практики, срещи чак тогава можеш да помагаш.
Дотогава помагай на себе си, че яко чистене на самскари те чака!

Успех! :IP

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 09 яну 2012, 21:17

Dion, това беше предложение, да не се лутат много хората и да поглеждат понякога значението, примерно на "съзнание" и "Съзнание" .
Аз също почнах със схемите, защото иначе няма онагледяване и правилно възприятие, схемата на океана на съзнанието пуснах във форума преди време, да не се мъчат, като мен всички, виждам, че това мъчене продължава, ако е редно нека да си върви така. Може да е по-добре за възприятието и мисленето. Но на мен ми се видя по-лесно с тях. Сякаш объркването без тях е.. зад ъгъла.
И сам си направих схеми и някакъв мисловен речник, като за мене си да си знам, кое какво е. Което с течение на времето се затвърждава, понякога някоя дума виждам възприета погрешно, променям и така.
Няколко човека споделиха че при всяко прочитане на книгата виждат нови неща, това е и зарази развитието, но и заради грешно възприети понятия.
Форума се преглежда от потребителите на няколко нива (възприятие), с първото впечатление, с което посрещаме и често отпращаме новодошлите,
Със затвърдени, знаещи материята
И с достигналите личен опит. Вероятно и други нива.
Докато стигнем до ниво споделящ и помагащ на всички.
Проблема е ясно, че са първите, а понятната основа е тази която пречи и помага на тях.
Аз обаче гледам от друга гледна точка и може това да е точно целта. Не знам. Лично мен това ме забави много.
И въпреки това съм достигнал ниво на разбиране на голяма част от теорията и никаква част напредък реално. Т.е. не, че нямам напредък, но нямам разграден нито един пласт за сега. Разбира се от първите ми 6 месеца опити. Чакаме следващите и напред.
Трябва да си припомня, и теорията малко, че почва да се забравя.
Че Март ще ми е, като отначало.
Всички помните колко много Ви питах за.. това какво е, това как е и т.н.
Радвам се, че ми обяснявахте.
Мисля ме разбрахте, да не задълбавам много.
Поздрави на всички.
::up::

Отговори