Съзнанието на Земята (настъпващите промени и човека)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Съзнанието на Земята (настъпващите промени и човека)

Непрочетено мнение от sum » 27 апр 2011, 21:39

През годините много пъти са ме викали по разни домове, предприятия, заведения, офиси и други подобни, за да чистя от тях всякакви отрицателни влияния, които хората усещат.
Ако някога сте изучавали радиестезия, както и биополевите структури сигурно ще си спомните, че мисълта, заредена с агресивна емоция може да се концентрира на определени места в апартамента или в офиса. Представете си тази структура като кълбо, което всеки ден абсорбира в себе си излъчената от нас агресия. След време това кълбо може да набъбне и да придобие форма, която никак не е приятна за гледане. Но по-интересното е, че същата може да започне да влияе директно върху човешкия ум.
Резултатът: нежелание да се влиза в помещението или в офиса. Ако въпреки всичко трябва да отидете, например защото там ви е работното място, тогава започват главоболията и усещането, че след работния ден сте тотално изтощени.
Всичко това е заради контакта на ума с кълбовидната форма, „живуща” в апартамента или в офиса.
Разказвам ви го това, защото преди десет години, когато чистех подобни умствени-емоционални боклуци от разни апартаменти или офиси, при контакта си с тях се скъсвах да повръщам. Беше доста гадно… след време преодолях това.

Така че за мен е нормално, когато човек съзнателно влезе в контакт с някакви боклуци… било то и собствени, организмът да реагира с повръщане. Все пак cocolino е в началото на разграждането на своите самскари. А това означава, че е зависим… засега.

В преживяването на cocolino има няколко важни момента. Предлагам да се насочим към тях.
Хайде първо да помислим по повдигнатия от Time въпрос - къде точно може да се намира описаното то него място – около земята ли е или вътре в нея?
Обръщам внимание отново на споделеното от cocolino: „Всичко това бе съпроводено с голямо физическо натоварване и повръщане. Съзнанието ми каза, че не мога да премина нагоре без да ме поизчисти, затова трябва да търпя.”
Р.Ч.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 27 апр 2011, 21:59

Хммммммм :idea: Това ми прилича на манипулация на ТЕ :evil: „Всичко това бе съпроводено с голямо физическо натоварване и повръщане. Съзнанието ми каза, че не мога да премина нагоре без да ме поизчисти, затова трябва да търпя.”
Физическото натоварване,повръщането...А и защо пък съзнанието да го поизчисти :idea: А дали действително съзнанието е поизчистило коколино или друго е направило ::thinking:: Дано да не е това което си мисля/че може да му е вкарало допълнителна агресия или програми/.А щом то е казало,че след това ще може да премине нагоре значи е бил някъде долу,може би на пределите на земята или около нея...

==========
sum написа:Представете си тази структура като кълбо, което всеки ден абсорбира в себе си излъчената от нас агресия. След време това кълбо може да набъбне и да придобие форма, която никак не е приятна за гледане. Но по-интересното е, че същата може да започне да влияе директно върху човешкия ум.
А другото ми предположение е,че това е бил енергиен облак или кълбо със събраната отрицателна енергия от хората във вид на съзнание с което се е сблъскал коколино...

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 27 апр 2011, 22:47

Съзнанието ми каза, че не мога да премина нагоре без да ме поизчисти
Възможно е съзнанието да е потопило cocolino в самскарната му решетка за да му покаже резултата от безсъзнателния начин на живот, а повръщането да е в резултат на контакта със собствените боклуци от решетката.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 28 апр 2011, 00:02

Не знам дали обърнахте внимание, но (поне според мен) cocolino говори за две различни "Съзнания".
Едното е "Сила-Съзнание", което първоначално го "повлича нанякъде". Следва изчистване, повръщане и т.н. и озоваване на място с пеещи и свирещи духове.
Тогава се появява другото Съзнание, което го сграбчва, разтърсва и т.н. - то всъщност се представя за Съзнанието на планетата Земя. Това Съзнание вече го "взима с него", за да му покаже въпросното място, наречено чистилище, което (по думите на cocolino) е в самото Съзнание на Земята.

cocolino написа:... Ще кажа само, че в един момент някаква огромна Сила-Съзнание ме повлече нанякъде. Появиха се много картини и цветове, които поради скоростта не можах да разбера. Всичко това бе съпроводено с голямо физическо натоварване и повръщане. Съзнанието ми каза, че не мога да премина нагоре без да ме поизчисти, затова трябва да търпя. Оказах се на място, което бе пълно с духове, които свиреха и пееха, изпълнявайки някакъв ритуал. Изведнъж един Дух-Съзнание придоби образ пред мен, сграбчи ме с огромна сила, повали ме на земята и почна да ме разтърсва силно, крещейки: „Аз съм Съзнанието на Земята, какво правите бе хора, побъркахте ме с вашите емоции, не издържам, ще ви унищожа всички - извънземни, конспиратори и хора. Не си мисли, че и ти не ме замърсяваш, въпреки че правиш практики, за да се очистваш. Но едва ли ще разбереш за какво говоря, затова те взимам с мен”, след което ме вкара в пространство, за което ми каза, че е „чистилището” (разбрах го като различно място от Ада), но това място беше в Съзнанието на Земята.
...

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 28 апр 2011, 10:13

Хрумна ми един начин на мислене в който да обеня начина на мислене на Dimitar и моя..
Ето цитати от първата книга..
..Трябва да се осъзнае, че всичко, което по някакъв начин е съществувало или съществува на планетата е четливо записано в книгата на природата и енергийните лъчи на Прана и на съзнанието постоянно извикват пред нас тези картини....
...
Значи закодираните картини идват върху нас от три нива. Това са психичната картинна галерия, менталната /мисловната/ и праничната картинна галерия. През всичките тези години съм свидетел на този процес.
От тези цитати става ясно, че има три картинни галерии. От това което е написал cocolino според става ясно, че той е видял първата /пранична галерия/.
Тези 3 картинни галерии изгряждат Въпрешният му Аз, той пък е решетката от точки около Атман. Понеже чисти самскари, вероятно е бил в първият пласт на неговата решетка. Ако трябва да включа и мнението на ntsk, бих казал че едното съзнание е Вътрешният му Аз, който му показва първата /пранична/ галерия.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

иво

Непрочетено мнение от иво » 28 апр 2011, 11:11

:shock: ntsk много ВАЖНО разграничение си ни показал.......... подреди ми керемидите :D
То и сега е така - ако реша да отида при президента нали първо охраната ще ме поеме. Ще ме провери за пищови.. ще ме отръска от прахоляка и като ме приведе в приличен вид тогава ще ме представи пред шефа си. ;)]

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 28 апр 2011, 11:16

Със сигурност самскарите са оказали своето ограничаващо въздействие върху преживяването, но все пак изначално поставената цел на медитацията е била контакт със съзнанието на Земята.

Във връзка с припомненото от novex, не трябва да забравяме, че каквото долу, това и горе. В смисъл, че както има индивидуална Прана, така има и Космическа Прана и двете всъщност си взаимодействат.
Тези три галерии не присъстват само в човека, те присъстват и в космически план.
Ето какво беше писал sum в текста "Писанието":
Когато нещо бива чуто и видяно, то продължава да живее в света под формата на спомен. Освен в света, той съществува и в Разума /Брахман/, и в твоя собствен ум. Независимо дали го осъзнаваш, споменът се запечатва винаги в гърдите ти. Така, когато сърцето ти те стяга или просто усещаш някакви бодежи около гърдите, знай, че това е гласът на миналото в теб!..
Същото запечатване на спомена става и в Разума /Брахман/, с тази разлика, че в него се запазват и всички останали мисли и действия, събития и случки на другите хора, живеещи не само на земята, но и от тези, които съществуват и в другите светове.

Сигурно е, че образът и формата на всичко живо, дишащо и течащо може да бъде открито в океана на Съзнанието, под формата на спомен. Той, споменът е във вечно движение, поради непрекъснатия си контакт със силата на осъзнатото и неосъзнатото, затова хората трудно могат да го контролират. Хаосът от мисли, облечени в чувствени наслади, пронизват Разума /Брахман/. А онова, чрез което Той се проявява като осъзната или неосъзната сила върху човешкия ум, са Годишните сезони.
Ако всичко, което възприемаме докато имаме решетка, е плод на наша си илюзия, то тогава илюзия ще е и съществуването на Земята и другите хора около нас. Тоест всичко ще е затворено и ограничено само в съня на нашето собствено съзнание.
Да, действително Океана на Съзнание е едно цяло и ние като индивидуално съзнание не се различаваме от него. Това важи и за всяко едно съзнание в Океана. Но когато вече се говори за самосъзнание, това означава аз като съзнание да мога да се самоопределя ( като субект) .
Щом можем да разговаряме помежду си като хора докато имаме самскари (макар и подвластни на емоциите) , т.е. съзнание със съзнание, то защо да не можем да общуваме и със Земята. Пак съзнание със съзнание :?:
Т.е. питам се възможно ли е тогава всичко, което е преживял cocolino да е само плод на неговите собствени самскари, т.е. не е излизал от собственото си съзнание :?: :?: :?:

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 28 апр 2011, 12:24

Jonathan написа:Т.е. питам се възможно ли е тогава всичко, което е преживял cocolino да е само плод на неговите собствени самскари, т.е. не е излизал от собственото си съзнание :?: :?: :?:
Според мен няма невъзможни неща, а по-скоро ограничени възможности на определящия.
Всичко невъзможно за един е напълно възможно за друг…

Ако cocolino не е излизал от собсвеното си съзнание, т.е потопил се е в самскарите, това означава, че вече е преживявал описаната случка и сега си я спомня. Обаче, така или иначе събитието съществува и разликата може да е само във възприетия времеви период. А дали това е нещо случващо се в момента или е нещо, което се е случило примерно преди 200г.? Според мен е случващо се сега, защото cocolino включва конкретни елементи от познанието, споделено от sum в книгите и дискутирано във форума.
Така че за мен опитността на cocolino е реална случка в сегашно време ( доста интересна… ;)] ).

palominno
Регистриран: 22 авг 2010, 10:48

Непрочетено мнение от palominno » 28 апр 2011, 16:40

Привет.Според мен cocolino ,не може да преведе до нас какво наистина се е случило поради обусловеността от самскарната решетка .Идея си нямам за какво говори коколино,имам обаче среща със земята.Подравнихме се.Никакъв дух не съм виждал.Под краката ми буквално извираха вибрации даже отиваха към музика,от тревите ,вятъра облаците , елхите наоколо от всякъде в мен се изливаше неината мелодия,неиният ритъм. Показа ми ясно ,че всичко в природта е медицина ,но за живият човек. Водата която минава през теб и отмива всичко старо и ред по ред ми показа другите елементи. Каза,че дори отровите са медицина в верните количества.После цялата природа помръкна,стана много тихо и каза че преди е било друго. Хората са били малко и правилни а неината работа е била да ги приема и да абсорбира от тях всички замърсявания .После нещо е станало,не знаеше как или аз не я разбрах ,но каза ,че в момента едвам ни издържа . Каза,че всички до един сме вече мъртви,ходещи трупове и много изкривени.Каза изправете се и поемете отговорност за живота си , изчистете се за да се издигнете и само ако на вас ви е леко и на мен ще ми олекне.Мисля че това е изправянето за което cocolino ::tan:: говори. Първо се виждаш къде се намираш в деиствителност,и като не ти хареса , ами изправи се.

makaveli
Регистриран: 31 дек 2010, 16:31

Непрочетено мнение от makaveli » 28 апр 2011, 23:49

Тогава се обърнах с молба към Господ, отговорът бе – „Няма тука Господ, ти сам взе решение да дойдеш и ще си понесеш последствията. Господ помага, докато вземеш решение”.
Няма тука Господ-аааа какво се получи-интересно излиза че Господ има роля само при взимането на решения/знаем че... да Господ се проявява в човек чрез интелекта ноооо..... Тоест а да взема решение и господ се намества/само тогава/.......аиде бе нима :?: :idea:
Няма тука Господ- има ли такова място?!.....
Тези неща ми направиха впечатление...освен другите дето се разглеждат
Иначе много интересни гледни точки....дааа :)

Отговори