Съзнанието на Земята (настъпващите промени и човека)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Re: Съзнанието на Земята (настъпващите промени и човека)

Непрочетено мнение от novex » 27 апр 2011, 10:54

Това което казва cocolino, е напълно логично имайки предвид изписаното във форума. Ако приемем, че всичките пластове са съзнания, защо и Земята да е активно такова. От sum, знаем че в океана на Съзнание, всичко е съзнателно, ако един текст може да е съзнателен защо и самата Земя да не е съзнателна. Нещо повече, знанието което дава Съзнанието на Земята за познанието от форума и затова, ще не трябва да го споделяме за да не навредим на себе си и на другите е много логично. Защо му е на едно гадно съзнание да споделя такива неща. Според мен тук не става въпрос за манипулаци, а по скоро за нещо уникално, контакт с майката Земя.
Това си е много сериозно преживяване даже..

Ето според мен къде е попаднал cocolino, Ти си Това - 1 част
Има хора /духове/ които просто не искат да се отделят от своя дом, кола, семейство и още живеят с илюзията, че са живи и чакат нещо да се случи. Има други, които след смъртта чакат треперещи от страх и отчаяние за да дойде великият съдник за да реши как са живели… Обикновено когато се приближавам към тях, те започват целите да се тресат и да се молят, мислейки ме за Бог. Около Земята има един пласт където след физическата смърт се събират други хора /духове/, но положението при тях не е по розово. Всеки се тюхка и вайка и през цялото време те определено съжаляват за изгубения си живот на Земята и всички търсят начини, пак да получат някакво тяло, за да преживеят отново земния живот. Какво огромно невежество, колко е неразбран този процес.., трагедията е всеобща… Друго интересно е, че има други хора /духове/ които са се вплели едни в други и търсят начини да преживеят сексуалния акт. Те образуват неголямо кълбо от форма /като мъгла/ което се движи около земната сфера. От всеки един от тези хора, буквално блика сексуално желание, но не могат да го задоволят, защото нямат материални тела. Представете си пълзящи едно към друго тела търсещи да се съвкуплят, но не могат. Не ги интересува нищо друго и тази сексуална нагласа която имат ги държи в пластовете около Земята.
/Поздрави с едно невероятно видео на млечният път
http://www.vbox7.com/play:9b3b034e /
Последна промяна от novex на 27 апр 2011, 11:34, променено общо 4 пъти.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 27 апр 2011, 10:57

иво написа:Хм...... искаш да кажеш , че преди да се захванем да мислим по темата трябва първо да разберем дали планетата ни има съзнание? Щото ако няма значи тогава може да се твърди, че възприятието на cocolino е било в резултат на манипулация.
Ето какво е написал Румен Чорбаджийски в "Ти си това II - Разбирането" - Пета част:
- Преди 700 млн.години, когато моделът живот не е съществувал на Земята, тези Велики Човеци, неограничавани от време-пространство, променили модела на съзнание за планетата ни и активирали процеса на самосъзнание за нашата Земя. Това означава, че Земята вече получила свое собствено Аз. За аналогия ще дам пример с нас - от всички подвижни и неподвижни биологични организми на Земята, само хората притежават самосъзнание. Така е и с нашата слънчева система и по-близките звезди - те също са продукт от ограниченото съзнание или Космическия разум, но само Земята притежава активно самосъзнание за разлика от всички тях.
След като Великите Човеци създали активното самосъзнание, едва тогава вече бил възможен моделът живот, който познаваме днес. Но тогава те направили и още нещо много важно. След създаването на активното самосъзнание на планетата, те "включили" Земята към самосъзнанието на Космическия разум. Така вече бил осигурен "достъп" на живите организми от необятните 960 млрд. галактики във Вселената. И едва след всичко това, започнал еволюционният процес на Земята - процесът на Ставането.
Това е много важно.., направеното от Великите Човеци за планетата ни - "включването" на самосъзнанието на Земята към самосъзнанието на Космическия разум, а оттам и към вселенската банка организми, които с течение на времето щели да се проявят на нашата планета.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 27 апр 2011, 11:49

Здравей, cocolino!
Интересно преживяване си имал…
Голям „сблъсък” за човека е да проумее, казаното от SUM, че „Земята притежава активно самосъзнание”, и че Земята не е просто къс материя. Едва след разбирането на този факт човек може да промени отношението си към Земята, към своя Дом.
Отношението на нас човеците към Земята трябва да бъде равнопоставено и да спазваме простото правилото - отнасяй се към другите/съзнания/, така както искаш да се отнасят към теб. Земята има свое собствено Аз.
Един въпрос: Как би постъпил всеки от нас ако в неговия двор, в неговия дом влезе някой човек/съзнание/ и започне да си изсипва количките със свой боклук без разрешение, след това започне да говори за своите емоционални преживявания без някой да го е питал, като успоредно с това в зависимост от емоционалната нагласа започва ту да крещи, ту да реве и да се тръшка, а ако го подканиш да си тръгва и да напусне дома ти го обхваща агресия и започва да подскача като петле???
Всеки от нас би постъпил по един единствен начин! Земята също!
Затова днес отношението на Земята към определена част от човечеството е напълно … логично и закономерно.
„Съзнанието на Земята ме накара да моля за прошка от името на цялото човечество – „колко пъти си се сещал за мен и си ми благодарил”, попита ме. „Това, че замърсявате въздуха, водата и почвата не е фатално, ще се справя, но на вашите мисли и емоции не издържам вече. Още не съм взела решение какво да ви правя”.”
Човечеството трябва да се замисли много сериозно за отношението си към Земята и то не само на книга и с празни приказки, защото явно наглостта на част от човечеството прелива чашата на търпението на Земята.

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 27 апр 2011, 13:23

Коколино, луда преживялка :!: :shock:
Два дена съм без думи вече. За колко неща се замислих само, трябва да си подредя въпросителните в главата......
Много интересно, че другите не са успели да се справят така добре като теб :!: Явно Знанието, когато е правилно структурирано , е убийствено за мръсотиите и гадните съзнания. :idea:

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 27 апр 2011, 14:40

Сигурен съм, че описаното преживяване за повечето хора ще подейства като отрезвяващ „шамар”.

Може би леко притеснителното е, какво точно представлява споменатия ритуал.
Мисля обаче, че това не е толкова важно в случая. Защото според мен описаното преживяване е истинно, точно поради характера на информацията в него (както и novex отбеляза ::up:: ). И на това трябва да стъпват съответните изводи.
Това всъщност ни навява на мисълта, колко важно е човек действително да ЗНАЕ какво точно прави.

Cocolino, поздравления от мен за куража да споделиш своята опитност!

Относно съзнанието на Земята – да, то е реалност. Съзнание има дори в камъка.
Въпросът е, както Men и Свободния Дух припомниха, дали е активирано това съзнание! Т.е. вложена ли е някаква информация в него.
При това, забележете, в случая със Земята става дума за активно самосъзнание!
Т.е., както пише sum в книгата си, Земята има свое собствено Аз - също като при нас хората. :idea:
И другото важно - ако това с активирането на земното самосъзнание не се беше случило (направеното от Великите Човеци, плюс включването на Земята към самосъзнанието на Космическия Разум), то сега нас нямаше да ни има.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 27 апр 2011, 14:58

Здравей, cocolino! :sunny:
Първо, поздравления за това, че си решил да се занимаваш с Познанието! ::okey::
Успех по пътя, който си избрал!!! ::yes::

Относно Съзнанието на Земята, интересно ми е къде се намира мястото, на което си бил? Около Земята ли е, вътре в нея ли е…?
Стана ясно, че Земята има съзнание и индивидуалност - Аз, чрез който се идентифицира. Може да приеме форма. Може де се комуникира с нея… има си и име – Земя.
От твоето описание става ясно, че някъде в съзнанието на Земята има място, където Земята се пречиства.
Чудя се, къде? ::thinking::

(… да го избягвам в бъдеще… :rofl:)

Dani
Регистриран: 20 апр 2011, 23:08

Непрочетено мнение от Dani » 27 апр 2011, 15:07

Привет на всички!
Cocolino,изключително силно преживяване!!!
Не знам да те поздравя ли или да ти съчувствам,а защо пък не и двете?!
Аз лично тъкмо разсъждавах върху нещо докато попаднах на поста ти и от там ми блесна един много прост,но ценен отговор,а именно да не натрапваме зананието си за Познанието на тези,които не са избрали още или въобще нямат намерение ,да тръгнат по този път.
Стискам палци да не е било среща с "ТЕ",защото теоретично е напълно възможно!А що се отнася до силите им,...за съжаление едва ли са за подценяване...!

И според мен,планетата ни има съзнание ,а дали cocolino е бил в контакт точно с него е друг въпрос.И моето усещане за случката е също,че cocolino наистина е имал среща (и то каква)със съзнанието на Земята.
ДаниАН

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 27 апр 2011, 16:03

С риск да приличам на оня, дето карал по магистралата в насрещното (и на предупреждението на жена си да се пази от някакъв ненормален, който кара в насрещното, отговорил:''Не е един, много са.''), искам да обясня защо си мисля, че са ТЕ.
Според мен това съзнание, с което се е сблъскал cocolino е съзнанието, което се създава вследствие на лошите мисли, негативните емоции, агресията и последствията от нея. То е около Земята и е толкова силно, защото постоянно нещо го подхранва. Лошото става все повече, а въпросното съзнание - по-силно.
Не мога да приема факта, че самосъзнанието на Земята ще обвинява, ще заплашва, ще иска благодарност, изобщо ще прави неща, характерни знаете за кого.(Не веднъж е обсъждано в много теми какво се случва с хората, когато биват принуждавани да се страхуват от това, в което вярват, да изпитват ужас от мисълта за наказанието, което ги очаква ако пристъпят някоя заповед, да живеят някак си, не защото така смятат, че е правилно, а за да не бъдат наказани и т.н.; изобщо какво правят религиите)
Земята е материя точно толкова, колкото и нашите тела. Оправдано ли е едно такова агресивно поведение от страна на нейното съзнание спрямо нашето?
Или просто в случая става въпрос за нещо друго. Не мислите ли?

purusha

Непрочетено мнение от purusha » 27 апр 2011, 17:07

Galia, твоята теория не мога да я приема за вярна, защото ако cocolino се е сблъскал със съзнание, което е създадено в резултат от лоши мисли, негативни емоции и агресия, аз не виждам как така същото съзнание ще му показва цялата бълвоч, от която е родено, а в същото време ще се отвращава от нея. Също така не виждам защо съзнанието на земята да не ни предупреждава за поразиите, които сме направили и продължаваме да правим.
Например ако дъщеря ми влезе у дома с калните си маратонки аз ще й направя забележка. Но ако продължава да не се събува и съзнателно цапа с кал навсякъде сигурно ще й опъна ухото. Като не разбира от дума как да я накарам да разбере и да запомни, че не може да продължава да цапа къщата ни с калните си обувки?
В такъв случай излиза, че и аз трябва да съм от „ТЕ”, защото действам по начин недостоен за една майка. Не мисля, че съм от "ТЕ".

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 27 апр 2011, 18:27

Не знам. Може наистина да греша. Но не мога да се съглася, че по време на медитация(ако няма външна намеса, разбира се), е нормално да се повръща. На мен лично, само един единствен път ми се е повръщало в такъв момент. Също бях в група. Като усетих какви са нещата, просто разбрах, че не ми е там мястото, станах и си тръгнах.
И какви са тези чистилища и всичките тези духове? Не смятам, че самосъзнанието на Земята представлява такова нещо. Мисля, че cocolino е попаднал точно на мястото, за което става въпрос в цитата, приложен от novex.
Другото, което ме притеснява е споменатият и необяснен ритуал. Кога се използват ритуали? Няма да коментирам.
Cocolino, в никакъв случай не омаловажавам преживяното от теб. Само разсъждавам. Предполагам, че е било много стресиращо. Само си мисля, че човек трябва да има много познания и доста повече опит, за да се впуска в такива неща. Всъщност ntsk го е написал: ''...колко важно е човек действително да ЗНАЕ какво точно прави''

Отговори