Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от Mln » 14 авг 2014, 09:54

Честито Musik ! Поздравления :sunny:

zlatno_slance
Регистриран: 26 сеп 2013, 16:55

Непрочетено мнение от zlatno_slance » 14 авг 2014, 13:55

Music :inlove:
Поздравления! :bravooo:
Благодаря ти, че сподели опитността си.

п.п.: И аз имам да пиша пост, но първо ще го осмисля за себе си :D
:sunny:

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 14 авг 2014, 14:31

БРАВО Music! Така се надъхах от споделеното от теб! Нещо ми е забил харда на този трети пласт, но упоритост, последователност и желание му е майката .... и както се вижда резултата е на лице! При някои по - лесно, други сме омотани в какво ли не... Аз също съм от тези, на които Румен е помогнал много, на различни нива. Всеки календарен месец по определено време си припомням, че ме избави от едно конкретно страдание и сега живея по-леко! БЛАГОДАРНОСТИ!!! :inlove: :girl_witch:
Dani GH

Light

Непрочетено мнение от Light » 14 авг 2014, 15:30

Здравей, Румене!

Пак ти благодаря за сигнала. Аз си действам по задачите, които явно трябва да свърша в тази насока.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 14 авг 2014, 20:14

sum написа:Здрасти, Music.
При практиките Атман ще започне да се слива периодично в Ума ти, но ти трябва да му помогнеш осъзнато в този процес.
Възможно ли е това да се случи преди да се разградят пластовете, когато има дупки в 2 и 3 пласт.
Вчера имах много силна медитация и мисля че нещо подобно се случи с мен. Както знаете Аз работя по втори пласт, а Той по трети и май се срещнахме. По принцип периодично усещам при практиките как вълните се разграждат, но вчера беше различно. Вчера усетих много силно обливане със Сила и последва мощно разливане, реших да впрегна и името което преди време си спомних. Започна едно изливане, силни вибрации, цялото тяло започна вътрешно да трепти, завихри се в един кръг и после сякаш силата на Атмана от сърцето се концентрира в ума. Сякаш Той стана Аз. Беше много яко, останах така около половин час, но не знаех какво да правя, седях, вибрирах и наблюдавах... А може би това да е въпросното изливане на втория пласт, не знам.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 14 авг 2014, 22:31

Здрасти, Митак.
Просто лъч е проникнал от сърцето в Ума ти. Това е.
Поздрави.
Р.Ч.

Mln

Непрочетено мнение от Mln » 20 авг 2014, 22:10

Здравейте всички.
Да ви попитам:
-Чистейки третият пласт съумявате ли да разграничите пласта в който сте в медитация?
Незнам дали въпросът ми е зададен уместно... :shock: Аз отново се опитвам да си изясня цялостната картина ;)]
Въпрос след въпрос.Доста отговори си дойдоха сами,но този сякаш се е скрил някъде *hihi*

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 11 сеп 2014, 21:28

Здравейте, нека споделим и малко опиност... Току що излизам от режим на чистене и още треперя. Първо искам да благодаря на sum, че след всичко случило ми се ме рехабилитира и за мен процеса отново е възможен. Бях блокирана, но за това ще сподля в темата - гледане на самскарни решетки. Тази вечер при обичайното чистене на третия пласт възприех следното: видях решетката си като онези капани подобно на "капани за сън" - тайм кетчърите, които някои хора си слагат над спалните да улавят кошмарите им. Ами...решетките ни са едни кетчъри на кошмари и хубави спомени нещо, като албум за снимки, споменници. Започнах да дърпам и да разплитам някакви фини нишки, които в капана на времето са заплели хубави и лоши емоции, спомени. Бяха фини, светли, като пажинки и съдържаха толкова много навързана информация, свят ми се зави. Изпитвах толкова много емоции, доато ги разплитам - наслада, удоволствие, тъга, пазени скъпоцнни за мен неща във времето...свидеше ми се да ги умищожа, едни светлинни лъчи започнаха да ги прегарят. Казах си това не може да е "лошо" това са мои хубави, толкова скъпи неща, знаете, като скъпоценните кутийки с любими вещи, спомени, камъчета, накити...олее! Изведнъж разтапяйки ги потече нещо, като смола, катран, черно олио, масло прегоряло, замирисааа.. Започнах да следвам следата от къде капе, къде отива/идева, но нямаше посока. Озовах в нещо, като микроклетки, подредени, като питите в кошера на пчелите ...някои от кутийките бяха, като чист восък празни, светли, но други...черни, ох...пробих ги и от тях потече тази смола катран, някъде бавно, някъде изби, като гейзери нефт! Започнах да изпитвам огромна мъка, затвор, ужас, спомени, залостени енергии ли какво, информация, осъзнах, че аз съм ги складирала.. Потресох се, осъзнах желанието си да трупам спомени, хубави , емоции да задъжам, да държа любими хора, моменти, страсти, желания да ги имам за винаги, да ги притежавам, да са с мен, само за мен, залостила ги в притежание в съблазън, в привличане, да съм единствена, уникална велика, да изпитвам наслада,...но виждах само страдание, моето и тяхното, като затвор в мъртвото, във времето. Аз ги бях залостила в капан, във времената...почуствах ужасна тъга, вина, че аз съм ги задушила и увила, като в пашкул, да ги имам, да са мои, да не ги загубя, да не ги изтърва! Попитах се "Коя си ти бе, какво прелъстяваш, какво загъваш, какво завиваш, кой пакетираш бе"?! Започнах да се треса, трудно понасях тази емоция, мъката, която съм причинила в изискванията си към "любимите" ми "мои" хора.. Поисках прошка от Бал, срамувах се и помолих да чисти мизериите ми, трудно ми бе да понеса още това състояние и излязох от медитацията. :facepalm:
Dani GH

Mln

Непрочетено мнение от Mln » 25 сеп 2014, 23:00

Да попитам :времето за чистене на самскари за тази година кога приключва? :shock:

manechi
Регистриран: 06 ное 2012, 12:55

Непрочетено мнение от manechi » 26 сеп 2014, 13:47

В домашна обстановка до 22 .9. + десетина дни от Бал със затихващи функции ! А на Бегликташ до края на месеца - така каза Румен !
МАТЕЙ

Отговори