Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от sum » 07 май 2014, 21:44

Здрасти, FireFlyingWings. Много интересна преживялка си описала…
„Ще се радвам Румен да ме насочи/да ми даде някаква обратна връзка, какво става...”
Напълно възможно е да си разбила структурата на сталактона в сърцето си. Така като чета описанието разбирам, че точно това си направила. Ами супер, FireFlyingWings. Само така и смело напред. ::okey::

Втория ти пост е пример за Разбиране. :D Така се прави – имаш целия набор и опитност от материалния свят, за да се справяш с боклуците, извиращи от „шкафа” ти. Супер!
Сега както казваш за сериозната част от поста ти: описанието на птицата, която те е извадила от пашкула и после си се опрела в нещо „лепкаво, но този път слуз, гнусна слуз по цялото ми тяло”… е само част от емоционалните боклуци, намиращи се в третия самскарен пласт. Всъщност описанието на един от съфорумците за „лепкаво черно, което на всичкото отгоре беше нагънато като огромни хълмове” и твоето описание на гнусната слуз, е едно и също. Просто разликата между двете споделяния е, че ти си била потопена в емоциите от третия си пласт, а другият споделящ тогава не е направил пряк контакт с тях. Това е.
За другите ти възприятия също мога да кажа, че са много точно описани. Само да поясня, че въпросните „бодливи растения” реално представляват мисловни обекти. Тоест бодлите са информация за ФОРМАТА, към която си изпитвала някакви емоции назад във времето. След като си трансформирала информацията-ФОРМА в сърцето си тогава си „сменила кожата си”.
Разбираш ли какво всъщност е станало при практиката ти в самскарника?
Р.Ч.

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 08 май 2014, 00:40

Sum, благодаря, че си отговорил /така добре разяснил и споделил/, важно ми е! :sunny:
"Тоест бодлите са информация за ФОРМАТА, към която си изпитвала някакви емоции назад във времето. След като си трансформирала информацията-ФОРМА в сърцето си тогава си „сменила кожата си”.
Разбираш ли какво всъщност е станало при практиката ти в самскарника?"
Предполагам съм се освободила от основна съвкупност от форми, през трансформацията им и съм прекъснала връзката си с тях, която е властвала над мен до скоро още от минало време.
Сега се сещам забравила съм да спомена... накрая след всичко се почувствах чисто гола, отначало ми беше, като студено, като треперещо, сякаш съм направила рязка промяна в климата, абе като излюпена някак. :facepalm: :IL После, като ме задуха вятъра и паднаха люспите пак останах гола, но се "калих" и се почувствах добре в кожата си.
Огън и меч за боклук и киреч!

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 08 май 2014, 08:11

Предположението ти е на 100% вярно. ::up::
Колкото до усещането за „голота” и т.н. ами така е – чрез самскарите реално сваляш старите си парцаливи дрехи, „полепнали” по Теб. Чрез процеса на чистене Ти се освобождаваш от тях. Аз съм без такива дрехи от доста години и съм забелязал, че нито настивам, нито пък кашлям. :D Абе откъдето и да го погледна си е гот.
Поздрави.
Р.Ч.

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 09 юни 2014, 11:15

Здравейте приятели! :)
Ето малко опитност и от мен....
Преди около три седмици, се обърнах към Бал, да ми покаже какво е останало за чистене от третия ми слой, който се оказа много, много труден за мен. Видях се целият обвит в злато, нещо като златна кожа/обвивка. Не се замислих даже, казах на Бал да я измие от мен, защото Аз съм Чисто съзнание и нищо материално не ми трябва. Потече под краката ми река от злато(спомних си приказката за Златното момиче), след това се показа сребърна кожа/обвивка, Бал изми и нея, потече сребърна река, след като се изчисти и тя, се потопих в светлина и от очите ми потекоха изворчета, на три пъти, като по-силно течеше от дясното ми око, изпълних се с благост... :sunny:
Казах си, това беше с третия слой. Амин! :D
В Океана от светлина вече различавах, някакви образувания, беше разделен на еднакви квадрати, в които имаше завихряния(Океана с Крешаците, между Бал и Кибела, спомних си камъка от Демир баба теке).
Аз бях в единия квадрат и различавах другите...Имам индивидуалност значи, разграничавам се от нашия Крешак, от другите Крешаци, в Океана на съзнанието...
Оставаше да си спомня Името, вече без обусловености!!! :IP
Поздрави!

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 10 юни 2014, 08:34

Честито, bin! :sunny: много се радвам за свободата ти!
::up::

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 10 юни 2014, 08:39

Браво на теб bin! ::up:: :sunny: Силни прегръдки!
Огън и меч за боклук и киреч!

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 10 юни 2014, 12:15

Благодаря ::tan:: :sunny:

Отговори