Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от sum » 12 ное 2013, 07:43

Здрасти, Gor.
Добре си дошъл на раздумка.
Възможно е да си разградил част от самскарите си... също така е възможно да си унищожил и голяма част от агресивната емоция от първия пласт. Така като чета написаното от теб разбирам, че ти е било нужно само правилното знание за да тръгнат нещата при теб. Супер. Е, знанието вече го има... оттам нататък си ти :)
Успех по пътя и внимавай през зимния период. Наблягай на знанията и остави чистенето за напролет.
Поздрави.
Р.Ч.

Equilibrium

Непрочетено мнение от Equilibrium » 12 ное 2013, 08:38

Здравей, Гор!

Добре дошъл във форума и от мен.

Sum вече ти отговори на част от въпросите, а аз ще се включа за да ти поясня какво представлява светещия в бяло шестоъгълник около сърдечната чакра. Това се получава при хора, при които в момента на изследването допускат/акумулират огромно количество енергия да преминава през сърдечния център. Може би знаеш, но центъра на прана е в сърцето.

Успех по Пътя!

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 13 ное 2013, 12:01

Здравей, Gor, добре дошъл на пътя за дома :sunny:
Направи ми впечатление поста ти и най- вече споделянето за емоциите. Каза: "бях убеден че емоциите са вредни и просто се заех да ги делийтна, не да ги подтискам ,а направо да си ги проводя по живо по здраво"...не са вредни самите емоции, Gor, а информацията, която носят. Неможеш да ги делийтнеш, защото, от една страна, ще станем безчувствени същества...като Те, все пак имаме три форми на съзнание, от друга делийтването на емоцията е невъзможно без съзнателното изчистване на самскара. Целта е емоциите да станат чисти като утринна роса :sunny: но си прав и за това, че не трябва да се потискат.
Успех по пътя и в практиките на пролет!
Поздрави :inlove:

lony
Регистриран: 21 дек 2008, 12:13

Непрочетено мнение от lony » 18 ное 2013, 12:18

Свободния Дух, с малко закъснение приеми и моите поздравления :inlove: Радвам се, че успя да разградиш самскарите и решетката. Благодаря ти за споделянето.

Gor, успех и от мен!

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 02 дек 2013, 23:17

Gor, добре дошъл! :sunny: Желая ти успех по пътя! Ще разказваш за него на пролет до есен :girl_witch:
Dani GH

Gor
Регистриран: 11 сеп 2013, 15:19

Непрочетено мнение от Gor » 04 дек 2013, 23:14

Благодаря ви! Пътя не е никак лек, даже понякога доста стръмен и труден, но винаги съм знаел в коя посока е 
Viki, да емоциите не могат да се делийтнат просто така, но в онова време така се бях настроял, сега не е така. В момента примерно с шепота на зимата емоциите се засилиха и това ми даде явен сигнал как действително действа втвърдяването на самскарите и как се формират модификациите в ума. В такова състояние си помня че бях и в края на миналата зима. Тогава с мен се случи брутална случка и след като я преживях доста неща ми се изясниха , бях отслабнал до кожа и кости и бях на ръба да полудея но за тази битка ще разкажа по подробно в темата за ТЕ. Емоциите не можем да ги махнем просто така да, това го разбрах няколко месеца след като се бях затворил на тавана насочил внимание навътре-навън , те тръгнаха нанякъде си, натам накъдето ги бях възпирал да вървят. В онези години се подлагах на различни изпитания, не знам защо си го причинявах, просто го правех, винаги поемах по трудния път, а на него все рискове!
Equilibrium – вероятно е прана защото често усещам силната енергия там.
Искам да разкажа за една медитация, която се случи лятото.
Пътувам за село горе високо в планината където ремонтирам стара къща и се грижа за малка градинка с плодове и зеленчуци, лятото е към края си, времето е приятно слънчево, спрях се на ливадата встрани от къщата и заех удобна поза, направих няколко минутно дишане и когато усетих че момента е подходящ се потопих. Приятна вибрация обгърна цялото ми тяло, насочих внимание навътре и усетих бликащата сила от сърдечната област, чувствах се толкова спокоен и в такова блаженство че не сметнах за нужно да си държа очите затворени и ги отворих бавно, тогава гледката пред мен се промени, всичко светеше, дърветата, ливадите, върховете на планината, същата онази приказна гледка която често наблюдавах сега вибрираше с особенно сияние момента се удължи във времето и това ми даде възможност да се огледам наоколо, не знам колко време съм съзерцавал така, но освен че наблюдавах наоколо единственото нещо което минаваше през мен като мисъл е как тази светлина наоколо ме изчиства и ме изгражда като ново чисто съзнание, в този момент светлината която вибрираше навсякъде вибрираше и в сърдечната ми област, не знам, не може да се опише някак този момент с думи изживяването е несравнимо, не знам колко време съм бил така но се замислих че никога не съм влизал в подобно състояние и то за толкова дълго . В този момент докато светлината ме галеше и пречистваше една сила започна да се издига от първа чакра занагоре/тогава вообще не мислих това кундалини ли е не е ли/ по пътя си се движеше много бавно, аз бях сякаш просто наблюдател, за първи път подобно нещо се случваше с мен и какво ми оставаше освен да наблюдавам, съмнения за опасност нямаше, тялото ми сякаш беше като перце никакво напрежение никъде, дори започваше да става нещо странно което не знам защо не ме притесни , сякаш бях спрял да дишам и онази сила дишаше в мен отправила се нагоре през корема към гърдите, там се спря за малко и това бе момента в който мисли пристигнаха в главата ми, зачудих се, но пък не беше толкова лесно да взема решение какво да правя, да продължа да наблюдавам онази сила която диша вместо мен или какво ?! Тогава момента приключи, вероятно поради липсата на опитност от моя страна. Четириногия ми приятел залая силно и с мощния си глас ме извади от това състояние, отворих очи и тялото ми рязко се свлече встрани, както бях с кръстосани крака се опитах да се подпра поне с лакти встрани, но нито една част не реагира, трябваха ми около 10 минути за да започна да си движа ръцете. В този момент докато лежах безжизнен на ливадата погледнах нагоре в небето и видях че 4-5 двойки грабливи птици кръжаха точно над мен и когато започнах да движа тялото си те си поеха към техните си места. Странно, никога не съм ги виждал всички на едно място, а доста време прекарвам там. Още не мога да си обясня какво се случи тогава, но знам че светлината бе навсякъде.
Поздрави на всички, и на тези справили се със самскарите и на онези като мен които още не са! Открие ли посоката човек рано или късно успява!

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 05 дек 2013, 15:13

yay...уникално изживяване, но опасно :sunny: и аз някога си правих такива експерименти... изживях отново заедно с теб мистиката, която ми се струваше тогава :) изчакай пролетта и ще ти се изясняват все повече нещата. Успех Gor!
Поздрави!

Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Непрочетено мнение от Mln » 15 дек 2013, 10:54

Здравейте съфорумци ;)] .В тези студени зимни дни щом не можем да чистим самскари съм се отдала на четене,разбиране и осъзнаване.Интересното при мен е ,че макар отдавна да е спряло чистенето сякаш натрупаната мощ продължава да премахва част по част парчета от третият ми пласт.
Не знам при вас как е ,но аз прозрявам нови и нови неща.Светът ,който бях възприела непрестанно се променя.Сякаш пред мен се отварят врати,които преди не само,че са били заключени,ами направо си бяха невидими :rofl:
Успявам да наблюдаам себе си и нещата ,които ми се случват,пъзелът ми се нарежда и сякаш съзнателно преминавам през него!
Преди няколко дни ми се случи нещо интересно-добре,че бях чела във форума ....Вече се унасях и заспивайки сякаш получих светлинен юмрук в областта на челото.Сякаш едновременно приех огромна сила -светеща ,която ми се стовари-беше като в анимационните филмчета *wacko* ...
Сравненията ми са малко странни за вас може би,но как се обяснява нещо цветно само с нашите думи :lol:
И така в тези забавни зимни дни аз и една приятелка се чудехме-дали може да се чистят самскари сега в друга част на света-там,където е топло.Този въпрос май е за sum ,ако някой пък друк знае отговора-да помага.Та си мислех- дали няма да изчистя някой самскар отрано...

Поздрави :sunny:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 15 дек 2013, 18:45

Ако живееш някъде по линията на екватора не виждам проблем да чистиш самскари през цялата година. Силата "тече" през Слънцето, но за жалост тук през зимните месеци намалява... всъщност това вече сме го коментирали.
Поздрави.
Р.Ч.

Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Непрочетено мнение от Mln » 16 дек 2013, 06:52

Благодаря !Това е прекрасна новина :sunny:

Отговори