Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Viki

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от Viki » 02 ное 2013, 11:15

Честито, Свободен дух! :sunny: Вече нищо неможе да те спре!
Поздравления!

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 02 ное 2013, 11:54

Моите поздравления, Свободен Дух! :applause:

ivpakin
Регистриран: 11 мар 2010, 22:39

Непрочетено мнение от ivpakin » 02 ное 2013, 12:07

Честито и от мене...Успех по пътя.. ::up::
Иван/Ямбол... :Bulgaria:

Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Непрочетено мнение от Mln » 03 ное 2013, 19:29

Честито и от мен. Поздравления ::up::

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 03 ное 2013, 20:03

:rofl:
Чудесна новина!!!
Успех!!!
:sunny: :sunny: :sunny:
Ч.Б.

tarsach
Регистриран: 22 дек 2008, 13:12

Непрочетено мнение от tarsach » 04 ное 2013, 11:01

Поздрави и от мен! Много се радвам ! :sunny:

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 04 ное 2013, 12:24

Благодаря за поздравите! ::hat:: Желая на всички ви успешно "напредване" по Пътя! :)
Със сигурност понастоящем има немалко трудности, с които Търсещият се сблъсква, вървейки по този Път, но както вече няколко Човека показаха, постоянството и целеустремеността дават своите "плодове". ::up::
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 04 ное 2013, 12:29

Честито ново начало, Свободен Дух! :D

sunshine
Регистриран: 05 юни 2013, 18:44

Непрочетено мнение от sunshine » 05 ное 2013, 11:17

Честито, Свободен дух :[)]I: :[)]I: :[)]I: Поздравления и попътен вятър ::yes:: ::yes:: ::yes::
Кака :sunny:

Gor
Регистриран: 11 сеп 2013, 15:19

Непрочетено мнение от Gor » 12 ное 2013, 00:42

Поздравления към всички които се пребориха и с третия пласт. Аз съм новобранец във форума, научих за него едва преди месец, но за това време успях да изчета голяма част от многолога, темите и двете книги. Разбрах за "Ти си това" от приятелка която работи по втория пласт. Бях спрял да чета каквато и да е литература преди 5-6 години но това лято се случи нещо в една от медитациите които правех и това ми показа че имам нужда от помощ. Започнах да си търся Учител и не след дълго попаднах на форума, сега съм твърдо убеден, че нямам нужда от такъв, двете книги и част от нещата които сте споделили тук някакси поставиха липсващите тухлички на мястото им. Не съм участвал в никакви групови практики, духовни общества и пр.. единствено когато бях на 20 за малко се събирах със хора от теософското общество, но нещо не ми харесваше и се отклоних от пътя им. От тогава изминаха 14 години, време в което рядко срещах хора с които да споделяме личната си опитност и преживелици.
Но за да не пиша излишни неща все пак темата е за 3-ти самскарен пласт нека си задам въпроса.
Възможно ли е да съм разградил част от самскарите защото още докато бях ученик осъзнах че емоциите които са подадени от родителите ми не са ОК и започнах да чистя, тогава наричах процеса "Да разчупиш черупката" Накратко казано стремях се да отстраня емоциите които се пораждаха у мен като изчиствайки се вътре в себе си да оставя един бял лист върху който да пиша новите неща. Тогава мислех конкретно за емоциите без да разбирам че спомените натрупани в решетката ги раждат, бях убеден че емоциите са вредни и просто се заех да ги делийтна, не да ги подтискам ,а направо да си ги проводя по живо по здраво :IP
Сега като се замисля май и обич няма в мен, агресия, алчност, злоба, страх и пр. също, нищо материално вече не е в състояние да ме плени. Единствено тъга блещука някъде надълбоко . А и не мога да разбера откъде идва тази тъга, някакси съм я възприел като частица от мен. Преди 3 години си направих снимка на аурата и там се вижда че сърцето ми свети, образува се светещ кристал който покрива целия гръден кош центъра на който е сърдечната област. Атман ли свети или любовта?
От няколко години се опитвам да лекувам - получава се, но знам че това е само част от пътя, правих опити да влиая на времето и въпреки че бях чувал, че за това са нужни повече хора се изненадах, че и сам се справям. Знам че е необходимо да натрупам още знания и опитност за да продължа "мисията"
И за да не ставам многословен искам да благодаря на Румен, че описа личните си преживявания и познания в книги, скоро очаквам да се докосна и до третата книга, първите две ги прочетох някак на един дъх.
Благодаря!

Отговори