Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от Честит Българин » 30 апр 2013, 17:01

Viki, изключителен разказ!!!

Благодаря!!!

Ч.Б.

bin
Регистриран: 04 сеп 2009, 14:55

Непрочетено мнение от bin » 30 апр 2013, 17:54

Поздравления, Viki! ::tan::

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 30 апр 2013, 19:24

wow, Невероятен разказ Vicky, поздравления! Благодари ти! :D :sunny:
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Light

Непрочетено мнение от Light » 02 май 2013, 10:01

Вики, поздравления! :sunny:

Това, което си описала е изключително полезно, според мен. Когато аз чистих, наблюдавах самскарите, решетката и модификациите само като енергийни структури и така е и до ден днешен, когато чистя умствени боклуци. Но твоето осъзнато чистене и самонаблюдение може да бъде много полезно за тези, кито са склонни да потъват в самскарите и да ги изживяват. А в третия пласт това са наистина много мили, съкровени и приятни емоции, с които човек не иска да се раздели, както ти казваш. Това е капан, който може да заблуди човек, че всичко е наред и да се откаже от чистенето или просто волята да не надделее над тази сакровена, дълбока и силна емоция. Това е така, защото вълните излъчвани от самскара обливат Ума и той започва да определя нашите реакции според тази емоция. Затова трябва постоянно човек да се самонаблюдава и да осъзнава кога реагира емоционално, т.е. поведението му е продиктувано от чувството, заключено в самскара. И тогава просто да затвори очи и да изчисти това чувство.
За това се иска постоянно самонаблюдение и опознаване на себе си. Иначе трудно може да се постигне така жадуваната Свобода!

Отново поздравления! :applause:

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 08 май 2013, 11:49

Благодаря за подкрепата! Ще разкажа за срещата с Отеца, само да ми остане малко време. Немога да се нарадвам на новите усещания... :sunny:

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 08 май 2013, 12:11

Здравей, Viki.
Интересен пост.
Р.Ч.

riderman
Регистриран: 01 дек 2010, 21:17

Непрочетено мнение от riderman » 09 май 2013, 12:28

Всъщност борбата ми със решетката и сталактона все още продължават.
В по предните постове бях описал как при една от практиките ми възприех,че съм слънце :sunny: ,което се смее и радва!
Последваха дни на чуденка наистина ли съм го разградил тоя пусти му пласт?...Реших да направя практика отново за чистене за да разбера какво се случва.За жалост отново възприех решетката.Спомням си,че много усърдно чистех този и следващите дни,дори ходих и на Бегликташ,за да ускоря процеса.При една от сутрешните ми практики пак възприех,че унищожих всичко дори усетих благост.Повярвах си още повече!...Казах си край това беше.....Разградих пласта и сталактона.Реших да си дам почивка за няколко дена с нагласата,след което да направя практиката за сливане на центровете....През почивката,която си бях дал почувствах стягане в сърдечната област и като че ли някакви бодежчета на някои места в съдечната област.Усъмних се,че съм приключил с решетката,но пък от друга страна възприех унищожаването и........???!!!....Странно..???...Въпреки всичко реших да направя практиката за "раждането на Атман"
Започнах.Успокоих ума.Активирах мисълта и започнах да произнасям мантрата АУМ!Незнам колко време беше минало,но повече от блаженство и успокоение не се случваше.Искам дебело да подчертая,че при мен все още няма ментално виждане.И не мога да видя и разбера случващото се с мен.Единствено когато чистя съзнателно самскарите си възприемам случващото се - разграждането и унищожаването на самскарите и решетката.Отчасти понякога ми проблесва по нещо,но до там :( Повече може би усещам случващото се и за това умът ми създава някаква картина или по скоро възприятие на това което става.Може би за мен това е голяма пречка,но какво да се прави не се предавам!И така да се върна на практиката.След като нищо не видях да се случва,а може би съм имал нагласата и очакването да видя и да разбера случващотото се,но как иначе да е!!!....Мислено събрах центровете без да имам ментално виждане. :D Слях центъра Ум с центъра Любов,това цяло го придвижих до мулдахара чакра,където трябва да е навита змията.Издигнах пак мислено кундалини заедно с центровете до фонтанелата.Усещането за всичко това и целия процес беше приятно някак носещ ми успокоение и блаженство.Но до там.Нищо не виждам и не знам какво се случва :D
Реших,че щом съм имал болки в сърдечната област значи,че не съм приключил с пласта.Sum прав ли съм?Щом има болки и тежест значи има нещо недоразградено!..А :sunny: ,което се радваше и кето бях аз много ясно го видях тогава и усетих радоста?Беше някакво кратко ментално изживяване придружено с радостно усещане!Тука започва питанката ми това слънце да не би да беше остатъка от вътрешния ми аз или е някой номер,знаете на кой?....И аз не знам вече?.....
Но продължавам смело със решетката и сталактона защото съм упорит!Може би има още много скрито от решетката и сталактона,които труднно възприемам.И знам,че е така.Защото като помоля Бал да ми покаже и да унищожи скритите сталактон и решетка аз ги възприемам и Той ги унищожава.След което ми олеква все повече и повече.Все повече и повече Любов се разлива от сърдечната ми област в тялото облива същноста ми.Знам,че краят на самскарите наближава и ще бъде скоро!!!...Продължавам да се боря.А може и самскарите да се съмовъзтановяват,знам ли?...да са скрити от мен,да не мога да ги възприема лесно,но няма значение аз продължавам и да ги руша!!! :D И знам,че скоро ще ликувам от радост защото ще съм ги унищожил!!!......Sum дай някакъв съвет и аз незнам какъв вече :D Ако някой може да даде съвет и за менталното виждане,ще съм му благодарен :) А дали,чрез кундалини практика няма да ми се изчисти менталното виждане,незнам не съм пробвал?!....А и не знам дали ще успея да я направя.....Отворен съм от към предложения :) Ще съм ви много благодарен,ако някой сподели своя опит ::hat::
Поздрави!И успех със самскарите! :sunny: :sunny: :sunny:

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 09 май 2013, 15:17

Въпреки че не съм напреднал като теб, мисля че съвета ми няма да е толкова лош.

Успокой напълно ума, мисля че sum беше написал да е напълно успокоен, просто да седиш и да се наслаждаваш на това състояние.

Втория ми съвет е към начина на произнасяне на АУМ!
Моя опит е че едно произнасяне е една вибрация, но дали е така ...

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 09 май 2013, 16:43

Всъщност, вече докоснала се до реалността, през няколко часа ме дърпа натам и си медитирам доста често. В една от медитациите си говорих с Брахман и го попитах какво следва след разграждането на решетката. Забелязах, че той доста често повтаря името ми и го попитах защо. Отговори ми- за да си спомниш. Всеки път когато казваше името ми, аз си спомнях по нещо. След като го попитах: Сега какво следва? Се озовах в някакво тясно пространство. Огледах се, седях в средата на някаква стая, а на среща ми имаше прозорец под формата на сърце :D Станах и погледнах през него. Видях, че се намирам в много висока кула, сякаш съм затворена там. Забелязах, че съм абсолютно спокойна и не възниква никава емоция, както обикновенно при спомени. Веднага разбрах, че това е сталактона и насочих силата на Бал за да го разбие. Стана много лесно и след няколко минути бях в празно пространство и се чудех къде съм. Усещах се много голяма, но не се ориентирах и се обърнах към Брахман...да не би....Да,...(името) свободна си от сталактона. И сега какво?- попитах. Докато задам въпроса забелязах две очи пред мен, които не бяха неговите. Очите се превърнаха във фигура и пред мен стоеше моят Атман с бялата рокля *wacko* Стоях и гледах като втрещена, знаех, че е тя, но същевременно си задавах въпроси- кой гледа през мен, кой съм аз в момента и т.н. докато „бялата рокля” не прекъсна монолога ми.
-Коя форма си избираш?- каза тя.
Няма значение- казах и, така или иначе разлика има само в цвета на кожата или косата :lol: ;)] пък и ти си формата, когато си събрала трите форми на съзнание. Така, че избирам теб. Тя се усмихна и каза: - наистина няма никакво значение, ти си ти, аз съм аз...и се сля в мен, разля се точно като олово.
Усетих се отново много голяма, а Брахман се усмихваше през мен. Продължих с въпросите и забелязах, че докато задавам въпроса, едновременно изниква и отговора. Малко се обърках и попитах какво става...? Отново възприех очите, които ми заобясняваха....(...) ако искаш да си говорим, ще бъда срещу теб, иначе гледам през теб, а ти през мен...Това изречение сякаш ме събуди и прогледнах с нови очи на всичко...разбрах много неща по нов начин. Не спирах да задавам въпроси, от които автоматично ОСЪЗНАВАХ отговорите.
Като се изчерпах с въпросите (за момента) попитах Брахман: - От къде мога да бъда сигурна че не сугестирам? Знам, че е истина, усещам я в дъното на съществуването си, но в 3D състоянието на съзнание сигурно ще започна пак да се съмнявам в изживяванията си. Брахман ме погледна отново, засмя се и ме попита: - За да фантазираш какво ти трябва? Кои центрове на съзнание са активни?
- мисъл и интелект...предполагам...от мисълта ще изникне някаква история, а интелекта ще я детерминира.
- Я виж кой комуникира с мен сега, (....).... каза Брахман
Отново погледнах и бях потресена как до сега не съм забелязала. Аз съм чист Аз, срещу мен- пак Аз...Аз и нищо друго, а двата центъра – мисъл и интелект, сякаш бяха заспали дълбоко. Те си бяха там, но сякаш изключени от бутон of. Толкова бях щастлива, че открих и усетих потвърждение, за фините светове. Радвах се като малко дете, а Брахман се смееше и каза: - Ей, да не си забравиш ума, че те чака още нещо сериозно :rofl: От радост отново усетих колко огромно става възприятието ми и за втори път видях крешака, но този път много по- ясно.
Riderman, след всичко случило се до тук, усещах някакъв натиск в гърдите. Също по някога се съмнявах дали съм разградила решетката и непрекъснато проверявах. Имах едни странни мисли по- някога...някак автоматични, по навик от миналото. Попитах Брахман за това, а той ме изправи точно пред Отеца, като преди това ми върна в главата части от познанието и фрази, които да осъзная. Разбрах ясно, че без самскари и с правилно разбиране, той е безсилен. Но до тогава... Отеца много внимава да не се освободиш. Вече много сериозно го дърпаш за брадата...Спомни си тази част от писанието:
Разумът създава в човека умствената представа, а в нея е скрит коренът, който храни жилата на времето. Чрез нея Отецът поддържа безграничната си власт над теб. Знаеш - Ти си Бог!.. Но Отецът е Богът на Боговете! Той е дал живеца, чрез който съществуваш Ти като Съзнание. Сборът от твоя, моя и живеца на всички останали хора, образува живота. Съзнанието и животът са винаги неразделни. Така, чрез тази връзка…, той, животът, познава себе си, криейки се между слушането и запомнянето, между помисленото и видяното, носен от роба - индивидуално време, и държащ във възли от всякакви представи Чистото Съзнание, наречено Атман, което всъщност е Бог.
Благодаря на всички! Нашето време дойде! :inlove:
Успех в практиките!
Поздрави.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 09 май 2013, 17:08

Знаех, че съвсем скоро ще има атмани.
Браво.
Описваш доста добре, както и частите на ума. Понеже ясно ги различаваш, как изглеждат и се различават по между си? Видяла си едните в покой другите действащи. Може ли да ги опишеш?
Аз в медитация не мога да различа нищо, защото трябва да мисля кое какво е, а за да го направя излизам от медитация.

Отговори