Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от novex » 27 мар 2014, 14:53

Браво, vnanev! Честито ти завръщане удома, и благодаря за споделеното! :)
Поздрави
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

FireFlyingWings
Регистриран: 03 яну 2013, 18:36

Непрочетено мнение от FireFlyingWings » 28 мар 2014, 12:50

vnanev! Честито :sunny: ! Благодаря за споделянето, добре ми дойде :dance:
Dani GH

tarsach
Регистриран: 22 дек 2008, 13:12

Непрочетено мнение от tarsach » 11 апр 2014, 12:56

Привет на всички и успех в практиките през новия сезон!

Искам да споделя едно ново за мен преживяване и ...евентуално да го обсъдим за да разбера точно какво се случва.
Още при първата ми медитация за чистене на самскари преди около 20-на дни имах ново усещане. След като влязох/сравнително бързо, може би към 5-7 мин./ отправях към БААЛ молбите за чистене на самскарите от 3-тия пласт и разрушаване на решетката от точки. Нямах никакви усещания/бодежи, вибрации/, но и не очаквах, тъй като от чистенето на първия пласт/преди 4 години/ не съм имал такива. Изведнъж тялото ми „олекна”. Усещането беше – лекота! След това нещо започна да се изкачва в мен, като че ли тялото ми се удължаваше./ В следващите медитации определих това, като някаква вълна, но без вибрации и усещането не беше, за движение по гръбнака, а по скоро цялостно./ И ... после се отзовах над главата. Явно в Сахасрара!? „Погледнах” надолу предпазливо за да не изгубя момента. Тръба с бедо сияние...в една от следващите медитации- бледозеленикаво. Ше ви спестя описанието на емоциите ми. Нещо като еуфория по 100. И това...след 3-5 мин. се върнах обратно. Нормалното усещане за тялото се възстанови и ..започнаха въпросите. Първоначално си мислех, че съм слял трите центъра. Въпрос към Баал – Какво се случи? Край с 3-тия пласт ли? ...Мълчание!
Молба да ми покаже решетката за да видя какво е положението – Виждам бледо бяло петно. Явно имам самскари?!
И така още 3 пъти.
Въпросите : Коя е силата, която ме издига нагоре? Ако е Кундалини защо не усещам топлинното движение по гръбнака, което съм усещал друг път.
Явно не сливам 3- те центъра, тогава кои? Качвам Ума при Самосъзнанието? Защо? И защо не е волево, а при чистенето? Румен описва една такова преживяване в първата книга, но казва - Моята задача бе само да „събудя” Кундалини и пронизвайки чакрите, тя да се слее със своя статичен център. ... а аз не съм я „будил”..., а и липсват светкавиците, тътена?
...има и още..., но по-натам

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 11 апр 2014, 14:45

Атмана ти се е раздвижил :D Поздрави ::yes::
Сега се сещам как беше при мен... Също още чистех самскари, когато една сутрин както си лежах извднъж казах " сърцето ми е свободно, умът ми е свободен, самосъзнанието ми е свободно , днес е рожденият ми ден" ( трите светещи центъра се събраха в едно и се получи взрив). Странното беше, че умът ми възприе информацията със закъснение. Дълго време лежах и се чудех какво става, беше юни, а рождения ми ден е през февруари... По късно светнах, атмана си събра новите центрове.

tarsach

Непрочетено мнение от tarsach » 11 апр 2014, 15:40

time, благодаря ти :sunny: Дано е както казваш! Аз също усещам сърцето си свободно....а то е със самскари! Защо е това усещане тогава? Ако менталното ми виждане беше по-добро, може би някой от въпросите щяха да получат по-бързи отговори, но за съжаление "проглеждам" рядко и за кратко! :neznam:

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 11 апр 2014, 16:38

Всичко е наред, не се притеснявай. :sunny:

Viki

Непрочетено мнение от Viki » 12 апр 2014, 10:33

Здравей, tarsach.
Много се радвам за теб...и аз бих описала нещо от моя опит, което би могло да отговори на въпросите ти. Това, което описваш се случи при мен, когато изчистих самскарите си. Еуфорията беше от чувството за свобода и лекота. Просто стоях над главата си, виждах пътя надолу, но виждах и пътя пред мен. Тогава видях очите на Брахман за първи път и той ми отговори на всички въпроси. Възприятията ми бяха коренно различни...Също не усетих затопляне от издигането на кундалини или светкавици, но просто знаех, че след изчистването на самскарите, издигането на кундалини е нормален процес, а поради липса на боклуци и модели няма тътен и светкавици в главата ми.
Хареса ми описанието ти, толкова е истинско и реално, точно както трябва да бъде в естествения процес на освобождаване.
Много, много се радвам за теб!
Поздравявам те! Истинските изживявания тепърва предстоят... :sunny:

tarsach

Непрочетено мнение от tarsach » 14 апр 2014, 10:40

Viki, благодаря ти! Точно това ми се вижда странно - имам самскари, а кундалини се издига?!

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 14 апр 2014, 18:48

Здрасти, tarsach. Къде се изгуби?!... :D Искам да припомня на съфорумците, че преди години благодарение на tarsach отворихме тема за практиките и за самскарите. Така че мисля да те пишем „кръстник” за поколенията. ::hat::

От прочетено от поста ти разбирам, че нещата при теб (бавно и с умерено темпо) се движат. Сега на въпроса ти:
Коя е силата, която ме издига нагоре? Ако е Кундалини защо не усещам топлинното движение по гръбнака, което съм усещал друг път.”
Топлина се усеща само когато змийската сила е обременена от самскарична информация. Когато човек е разградил или почти е разградил (както е при теб) самскарите си тогава не се регистрира такъв феномен. Тоест колкото повече човек се освобождава от своята карма толкова повече силата се издига без проблем в тялото. Това съм го описал надълго и нашироко в третата книга.
Така че точно кундалини е издигнала Ума ти и го е слял със Самосъзнанието. Следва описаното от теб възприятие от позиция извън тялото…
Ами супер, tarsach. Потренирай малко тази позиция (Умът и Самосъзнанието в Едно) и после като станеш устойчив в това възприятие, знай, че когато си поискаш можеш спокойно да запрашиш към световете на Бра-Ман.
Приятно джиткане из необятните простори… И смело напред. ::up::
Р.Ч.

Отговори