Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)

Непрочетено мнение от galia » 24 юни 2012, 19:49

Light, относно жилата аз не съм писала нищо, защото мислех, че вече няма голямо значение. Видях я по време на медитация, в деня след срещата ''очи в очи''. Приличаше на изсъхнала куха бамбукова пръчка. Просто и казах: ''Гори!'' и тя изгоря. Точно като запалена цигара, която тлее и се превръща в пепел.
Това беше. Стана бързо и лесно.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 25 юни 2012, 09:44

„Стана бързо и лесно“, защото имате даровете на Кибела. При хора, които нямат даровете въобще не е лесно.
Р.Ч.

vnanev
Регистриран: 25 дек 2010, 15:45

Непрочетено мнение от vnanev » 08 юли 2012, 20:03

Здравейте, искам да попитам: Делфинът, един от даровете на Кибела ли е? Питам, защото при една от медитациите ми днес, помолих Бал да ми покаже своите светове( Издигни ме в небесата, покажи ми твоите светове и ако имам даровете на Кибела да мога да ги видя). След известно време се озовах в океан и започнах да потъвам и в този момент ме грабна делфин и ме понесе по водата. Беше вълнуващо не издържах и отворих очи. Развълнувах се и исках да споделя с вас.

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 08 юли 2012, 21:32

Здравей, vnanev!
Щом си решил да излезеш от океана, значи си напреднал в чистенето. Страхотно :sunny: !
Този делфин, според мен, е дошъл да ти помогне да се справиш по-лесно, а не е излязъл от теб. Което би трябвало да означава, че не е от твоите дарове, а е или някакво добронамерено съзнание, или е самата Кибела, не мислиш ли?
Все пак даровете са вътре в нас - в сърцето и в главата.

vnanev

Непрочетено мнение от vnanev » 08 юли 2012, 21:46

Благодаря ти Галия за отговора. За мен това е нещо ново, за това незнам какво да мисля. Смятам да го задълбоча в практиките ми и можеби, ще намеря отговора. Може и да си права, че е възможно да е Кибела. От известно време имам усещане за Нея. Поздрави!

Light

Непрочетено мнение от Light » 08 юли 2012, 23:16

И на мен много пъти ми се е случвало да възприемам други Атмани в Океана като делфини. Най-често това са мои приятели, с които си помагаме. Възможно е същото и при теб, vnanev.

А е възможно и да си видял Кибела като делфин. Всичко това е индивидуално. Аз например бях възприела триъгълния тунел, който води до реалността на Бал, като нос на лодка, а крилата на птицата, която е дарът на Кибела, като греблата на лодката. И така вместо да видя птица и триъгълен тунел, аз виждах, че се возя в лодка с гребла.

Опитай при следващата си медитация да попиташ кой е този делфин. Със сигурност ще получиш отговор. :)

miromiv
Регистриран: 27 ное 2011, 14:43

Непрочетено мнение от miromiv » 09 юли 2012, 03:49

Light написа:И на мен много пъти ми се е случвало да възприемам други Атмани в Океана като делфини. Най-често това са мои приятели, с които си помагаме. Възможно е същото и при теб, vnanev.

А е възможно и да си видял Кибела като делфин. Всичко това е индивидуално. Аз например бях възприела триъгълния тунел, който води до реалността на Бал, като нос на лодка, а крилата на птицата, която е дарът на Кибела, като греблата на лодката. И така вместо да видя птица и триъгълен тунел, аз виждах, че се возя в лодка с гребла.

Опитай при следващата си медитация да попиташ кой е този делфин. Със сигурност ще получиш отговор. :)
Нали Дарът винаги е птица, а тунелът винаги е триъгълен. Как така ще го възприемеш различно? Ако всеки възприема различно, как изобщо ще различим кое какво е. Нали именно по общите неща се ориентираме, иначе се губи достоверността. vnanev, изчистил ли си 3-те пласта самскари, защото иначе как ще излезеш от океана?

иво

Непрочетено мнение от иво » 09 юли 2012, 11:52

Няма да е зле отново да се препрочете какво е писал sum във втората си книга за тия океани.

„Има нещо много важно, което искам да ти разясня за океана, от който си излязла. Можеш ли да разграничиш това възприятие, от океана на Брахман или океана на Вишну?
- Не, не мога.
- Искам да знаеш, че, когато духът излезе от тялото, той преминава през структури и нива, които много приличат на някакъв океан. Какво искам да кажа? Ако след физическата смърт твоя дух попадне във владенията на менталния Бог Вират, той ще възприеме това пространство като движещи се вълни в океан. Ако се издигне до по-висшата сфера на Брахман, там ще установи, че освен океана съществува и суша /Брахман е вдлъбнатия шестоъгълник/. Знай, че това са два различни океана, това са два различни свята, в които съществуват страшно много незавършени съзнания, чакащи своя ред...
Когато се издигнеш извън световете на Брахман и се слееш с Пара Брахман, ще разбереш, че това неограничено от нищо пространство, също се възприема като океан /Пара Брахман е пчелната пита/. До тук океаните станаха три. След това идва сливането на твоята душа, с Космическата душа - погледнато през очите на Великия Свидетел, тази Космическа душа или Вишну /това е Майката пчела която пази пчелната пита/, също има формата на океан... А същото е и със Шива... Така че океаните станаха общо Пет.“

Ако не се разграничават океаните лесно може да се обърка човек къде точно се намира. :idea: :idea:

vnanev

Непрочетено мнение от vnanev » 09 юли 2012, 16:06

В момента работя по третия пласт. Имам усещането, че скоро ще привърша с него.

Light

Непрочетено мнение от Light » 10 юли 2012, 00:36

miromiv написа:Как така ще го възприемеш различно? Ако всеки възприема различно, как изобщо ще различим кое какво е. Нали именно по общите неща се ориентираме, иначе се губи достоверността.
Общото е в усещането. Когато четеш описание на определено изживяване, би трябвало да придобиваш усещане за случилото се. Именно това е ценното.
Иначе формата е необходима само на Ума, за да може да възприеме нещата. И всеки Ум ги "изобразява" според собствените си нагласи и модификации.

Отговори