Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от Честит Българин » 21 мар 2015, 08:06

:[)]I: :[)]I: :[)]I: Доживяхме! :Bulgaria:

:inlove: :inlove: :inlove: Честита пролет !!! :applause: :rofl: ;)]

::yes:: Успех!!!!!! ::up::

Честит Българин

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 21 мар 2015, 09:58

Успех на всички!!! ::up:: ::hat::
Р.Ч.

bobi
Регистриран: 01 мар 2015, 19:59

Непрочетено мнение от bobi » 21 мар 2015, 15:25

@Честит Българин
@съм
... ще имам нужда от подкрепа ::hat::

Успех към всички и от мен

bobi

Непрочетено мнение от bobi » 26 мар 2015, 15:22

... много се извинявам.
Тези неща изобщо не са за тук. Моля да го преместите в Въпроси свързани с медитацията
:oops: :oops: :oops:
Офтопик:
Здравейте,

Намерих три нива в моят мозък

1- то шепне тихо и неспирно
2- то звучи гръмко и ясно
3- то обади ли се първите две млъкват - няма ги ! :o

по възходящ ред от долу нагоре са 1-2-3

Та с третото - искам ли да бъде изчистено се започва помпане. Все едно съм под парен чук. Мощно попане, главата боли, мозъкът ми пулсира много мощно, вълните слизат чак до пръстите на краката. Нищо особено в сърдечната област. Тук таме по нещо се усеща. Продължава и през целия ден. Също имам усещане за пояс около гърдите - нещо което ме стяга от време на време. В деня на медитацията всичко е ОК. На следващият ден обаче забелязвам че съм доста избухлив. От нищото и започвам да се изнервям. Прави ми впечатление че бързо отминава и не задълбавам много много.
Някой имал ли е подобна преживялка или пак съм уникат :496:

моля ако не съм в правилната тема Администраторите да го преместят.
Последна промяна от bobi на 29 мар 2015, 14:58, променено общо 1 път.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 27 мар 2015, 18:54

bobi написа:Намерих три нива в моят мозък

1- то шепне тихо и неспирно
2- то звучи гръмко и ясно
3- то обади ли се първите две млъкват - няма ги !
Говориш за звук който чуваш докато медитираш ли ?

bobi

Непрочетено мнение от bobi » 27 мар 2015, 19:15

alex написа:Говориш за звук който чуваш докато медитираш ли ?
Не. Моята мисъл. Някак си мога да я извадя от три места.

.. така го усещам :oops:

gydel
Регистриран: 07 ное 2012, 13:26

Непрочетено мнение от gydel » 24 май 2015, 08:22

Привет на всички самскароунижожители,
Вече втори месец почти всеки ден правя антисамскарната процедура. Половин час, толкова нося.
За справка, усещам слаби ущипвания в сърдечната област по време на.... иначе нищо.

Но нещо интересно забелязах. Преди три дни и снощи. сънувах ясни сънища с кошмарна насоченост, или по-скоро магична. Щото я нямаше точно кошмарната компонента - страхове, гадости и пр. Преди три дни сънувах (накратичко) една мацка дето ми бе в стаята и ... някакви случки .... зомбяса. Тогава в съня не присъства този термин зомбясване, но сега той е най-подходящ. Та трябваше да се справя с нея и я излумках по главата. И ръката ми потъна донякъде. Усещане като удар по силно прогнило дърво-гума. Но някак ръката ми се срастна с "тялото" на зомбата. край-събуждане.

А снощи. Нещо пътуваме, уж с кола но се озовахме в нещо като улица-дере в която имаше техника и копаха. И съзирам нещо като огромен червей-крокодил - дакажем 5-6м. И го усетих като опасен. Бях на достатъчно растояние, но имаще приближаващи го от любопитство. Май им викнах да внимават, но за всеки случай хвърлих един голям камък към "червея" и той веднага реагира на топуркането на камъка и го докопа. Доста пъргав се показа. край-събуждане.

Та така. С години, може би десетки, не съм имал подобни сънища и сега два за много кратко време. Та се чудя дали има връзка със самскари или процедурата по самскарите.

поздрави
Метевторипластпочватретистралджамай2019

koan
Регистриран: 07 ное 2013, 10:29

Непрочетено мнение от koan » 06 юни 2015, 22:55

Здрасти на всички!
Реших да драсна два три реда за една вчерашна случка, за която ми просветна чак днес.
За що иде реч.
Вчера с още двама съфорумци се видяхме и пихме по едно кафе, както ние си знаем – поне три часа, като естествено ви е ясно, си обсъждахме нашите форумски работи. Интересното е, че в момента който седнахме, а и през цялото време на срещата, тримата си споделихме, че усещаме бодежи като при чистене на самскари. Около три чеса след въпросната среща направих една направо усмъртителна практика, за самскарите де, като след нея около двайсет минути ми трябваха да се възстановя /явно да излъча това, което съм разградил/ .
Нямаше да ви занимавам с кафета и моите практики, ако днес, докато отново премислях за срещата ни и причините за бодежите, ми просветна – резонанс, резонираме заедно. Определено мисля, че това, че бяхме един до друг има значение, защото когато полетата ни се докосват, ние обменяме информация. Сетих се и за едни метрономи, постнати във форума, които се синхронизираха.
Неясно ми остана само дали си вибрираме на една честота– чистещите самскари – или като се събрахме започнахме да резонираме заедно. /Ако въобще е така и не си наосвам нещата.Ще ми е интересно да чуя и друго мнение./
Но за накрая оставям най-важния извод от тази случка.
За да ви вървят практиките за чистене на самскари – пийте кафе със съфорумците. ::yes::
/Бих предпочел бира и малко се прекарах с кафето, но другия път ще се коригирам./

Radost
Регистриран: 02 мар 2014, 00:10

Непрочетено мнение от Radost » 08 юни 2015, 09:45

Здравей koan,
според мен това,че сте усещали бодежите по време на три часовия разговор е "пренареждане на керемидките",говорили сте по едни и същи теми,изпитвали сте приблизително едни и същи емоции и сте "пренареждали керемидките "-старите разбирания са се превръщали в нови.
На мен ми се е случвало няколко пъти след дълго четене на форума да ме боли глава-т.е. пренареждат ми се разбиранията .....
Ако някой от вас непосредствено преди срещата е чистил самскари и сте седнали веднага на разговор,може и да има пренос на вълните на самскарите и в другите двама, но това са просто мои предположения ,както ти напомняш за метрономите .Нали знаем,че когато се чистят самскари те преминават даже и през стени.Тук вече гадая колко време след чистенето има излъчване и кой може да го прихване.... за деца знаем ,че не трябва да са наблизо по това време....

manechi
Регистриран: 06 ное 2012, 12:55

Непрочетено мнение от manechi » 09 юни 2015, 10:24

И аз да споделя усещанията си, ако въобще има такива ! Понякога се появява нещо неопределено , като болка от бодежи, но по-тъпо и по-мащабно в сърдечната област отпред и понякога и отзад , изпитвам дискомфорт ! Не е като бодежите, които съм имал миналата, най-вече по-миналата година . Сега като че ли има някакво затишие. Дори и при усещанията ми в медитация ! Понякога си мисля да не би да имам проблеми със сърцето, ако е от чистенето- ОК, няма по-хубаво ! Иначе Румен ми каза, че съм свършил много добра работа - всичко се е смляло на каша и трябва да наблегна на решетката, за да се излее цялата мръсотия, но не би... Ама не се предавам и продължавам да лющя всеки ден, без календари, ударно ! Може да съм тъп, но съм и упорит ! Дали ще доживея обаче е друг въпрос, че са ме заяли разни болешки, все сложнички, да видим ! Успех на всички в начинанието !
МАТЕЙ

Отговори