Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от Mln » 18 юни 2013, 08:40

Поздравления Sisna. Радвам се за теб. И аз в очакване на "големите неща" пропуснах да видя истинските:)) Сега съм по- наблюдателна:)) Осъзнах, че всичко е толкова индивидуално при всеки и сега просто чистя и наблюдавам! Много се радвам за споделеното. Всеки опит и всяка гледна точка е полезна за мен.
Поздрави;)

Sisna
Регистриран: 24 авг 2012, 18:57

Непрочетено мнение от Sisna » 18 юни 2013, 08:48

Благодаря ти Min! И аз се радвам за теб и за всички други ,които са осъзнали ,че и при тях нещата вървят... :sunny:

doiliv@abv.bg
Регистриран: 28 апр 2010, 13:04

Непрочетено мнение от doiliv@abv.bg » 02 юли 2013, 15:22

Здравейте! Не зная къде точно трябва да пиша, но ще опиша това което преживях миналата вечер.
Искам първо да уточня, че чета всичко тук и чистя самскари мисля, вече трета година. Рядко на менталния ми екран се появява нещо различно от едно синьо-сиво петно, което се свива и изчезва ,после се появява друго и т.н.
Та по време на медитация срещу мен се появи един човек изграден от кирпичени тухли. С отправянето на молба към господ тухлите рухнаха и остана желязна арматура. Сетих се и отправих молба към господа да унищожи самскарната решетка - арматурата изтъня..В този момент отстрани падна едно парче от скала, все едно се разполови изрязан в скалата квадрат, така се образува триъгълник, който се проектира като тунел..и толкова.
И на физическо ниво нещо топло, като живо, което се движи в гърдите.
Преди време - 2 години на връщане от Бегликташ, докато пътувах в автобуса и се опитвах да видя решетката си пред очите ми се завъртя една сфера -само арматура.
Не знам до къде съм..Ще ми помогнете с коментарите си.
Ер.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 03 юли 2013, 09:43

doiliv@abv.bg:
Сетих се и отправих молба към господа да унищожи самскарната решетка - арматурата изтъня..
МНОГО ВАЖНО!!!
Когато се чистят самскари ВИНАГИ в нас трябва да има разбирането, че първият пласт е сбор от три неща - информация, емоция и… самскарна РЕШЕТКА!!!
Тоест самия пласт е нещо като три в едно.
Когато имаш разбирането за това, когато чистиш ти ще чупиш и трите структури на един път… все едно ядеш вафла. Ако обаче забравиш например за самскарната решетка, тогава ще унищожаваш САМО информацията и емоцията. Тоест това ще е кората на вафлата, без плънката.
При това положение решетката (плънката от вафлата) ще остане и ще бъде причина, след време, информационните боклуци, с които ежедневно се сблъсква ума, да се захванат отново за нея. А така с течение на времето първият пласт ВИНАГИ ще се самовъзстановява, защото решетката няма да бъде унищожена... на нея отново ще могат да полепнат всякакви информационни програми.

Всъщност това е проблем за голяма част от практикуващите, защото в думата „самскари“ те не влагат разбирането си за решетката. И, когато чистят, тя реално остава...
Р.Ч.

soti
Регистриран: 23 ное 2011, 19:10

Непрочетено мнение от soti » 05 авг 2013, 20:34

Успях да влезна в медитация.На менталния ми екран се появиха бели кръгчета и на тях с черно бяха изрисувани разни така да ги нарека емотиконки-усмивчици, сърчица и разни други символи, които не успявах да видя, тъй като изчезваха много бързо, и на тяхно място се появяваха други.В същото време ченето ми вибрираше много яко.Опитах се да се фокусирам върху процеса и това увеличаваше скоростта на разграждане и вибрацията, която действаше върху ченето ми :lol:.Останах така колкото се може по дълго и явно се разфокусирах, защото изневиделица станах наблюдател на някаква сцена, в която главния герой бях аз, но наблюдавах отстрани.Първоначално мислех, че е сън, но после стигнах до извода, че това е била сцена от минал живот.Твърде смислено беше като за сън.Не знаех какво ще се случи но знаех, че ще завърши в моя полза.После като свърши филма реших да излезна от това състояние.Щом отворих очи усетих стягане в ченето за кратко и то изчезна.И друг път съм го усещал.Явно се появява при разграждането на самскарите с невероятна скорост.Целия процес беше под контрол.Използвах сънливостта за да навлезна в това състояние, но когато нямам мерак, заспивам. :)

Поздрави.

azmasi
Регистриран: 22 юли 2013, 19:48
Контакти:

Непрочетено мнение от azmasi » 02 сеп 2013, 15:01

При мен първия пласт замина вчера : )

Използвах следната техника :

Джапа-нето е "Господи, освободи Вишну". Важно е да има пълна осъзнатост при изговарянето. Има усещания в областта на сърцето, както и покачващо се напрежение в главата. Напрежението в главата води до затрудняване и понижаване на осъзнатостта на мантруването. Тук е момента когато трябва бързо да започнете да го мантрувате, като осъзнавате, но не се замисляте. Следващата стъпка е сливане на трите думи в едно общо намерение и насочване на вниманието изцяло в сърдечната област. Ако се отклоним - напрежението в главата се покачва, което е сигнал, че трябва да се съсредоточим, да се слеем, да "потънем" в процеса на освобождаване на Вишну, без странични мисли.

Пук, светлина и чувството се разля по цялото тяло : )

sum

Непрочетено мнение от sum » 02 сеп 2013, 16:08

Нещо се бъркаш. Като кажеш "освободи Вишну" ти занимаваш Силата с Бога, а не със себе си.
Пук, светлина и чувството се разля по цялото тяло : )

Аз пък ще ти повярвам. ;)]

Що не пробваш други сайтове с други учения? Например Дънов или нещо такова...
Р.Ч.

azmasi
Регистриран: 22 юли 2013, 19:48
Контакти:

Непрочетено мнение от azmasi » 02 сеп 2013, 16:25

Разграничавам пласта от Крешака от центъра на съзнание : )

Думите според мен не са от толкова голямо значение, важен е смисъла, който влагам в тях ?

Хмм, имаш предвид, че съм се забъркал с Отеца ?

sum

Непрочетено мнение от sum » 02 сеп 2013, 16:45

Думите според мен не са от толкова голямо значение, важен е смисъла, който влагам в тях ?
E сега я втасахме. Нали това е твоята молба: "Господи, освободи Вишну"?
Значи излиза, че ти си Вишну. 8-)

Ами добре. Щом искаш да си Вишну така да бъде. Твоя си работа...
Р.Ч.

manechi
Регистриран: 06 ное 2012, 12:55

Непрочетено мнение от manechi » 10 сеп 2013, 15:35

SUM, извинявай, ама как две седмици след равноденствието и забравяш за Бегликташ ! Нали беше целогодишно ? Какво пишеш на стр. 18 ?
МАТЕЙ

Отговори