Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Медитация и… опитности

Непрочетено мнение от sum » 25 яну 2009, 19:32

Брахман е този, който „управлява” спомените в нас чрез годишните сезони. Това трябва да се знае!

…Не искам да разтеглям обясненията си и затова ще ви споделя знанието за чистенето на самскарите в прав текст.
Чистенето трябва да започне напролет, след равноденствието.
Това трябва да се прави до края на септември /другото равноденствие/.
През следващите шест месеца /от септември до март/ да се спукате от практики, образно казано, резултатите ви ще са нулеви. Така че, през този период може да правите всичко друго, но не и да практикувате медитация за чистене на самскари.

Когато започнете осъзнато да практикувате чистенето на самскари /през тези шест месеца/ напълно е възможно да имате непознати усещания, които до този момент не сте изпитвали. Когато сте в медитация ще усещате разграждането на странни за вас вълни, идващи от сърдечната ви област. По принцип те се разпростират в цялото тяло, а след това и извън него. Може да има моменти, когато тези вълни ще се акумулират в някой крайник. Например ако ръката ви започне да вибрира, вие не спирайте тази вибрация, защото това означава, че се разгражда всъщност някой самскар във вас.
Най-често срещаните физиологични усещания, които ще имате ще са различните бодежи, проявяващи се около сърдечната ви област. Десетки точки ще започнат да се „обаждат” едновременно като по този начин ще предизвикват силно неприятно усещане у вас. На другия ден след медитацията може да се чувствате много уморени, но не се притеснявайте.., защото организмът ви просо се чисти от натрупани „боклуци”, запаметени във вас като различни „твърдини” още от време оно…
Най-важното, което трябва да знаете е, че през тези шест месеца самскарите ще се разграждат във вас винаги като вълни. Телата ви ще чувстват тези вълни, но радостното е, че съзнанието ви ще е свободно от тях! Това ще рече, че вие визуално няма да виждате информацията от самскарите, което означава, че спокойно ще можете да си вършите ежедневната работа и задължения, без тази практика ни най-малко да ви вреди.
В седмицата правете медитацията за чистене на самскари поне два пъти. Ако имате време може и всеки ден.., няма ограничения за това.
През първите три месеца резултатите няма да са толкова осезаеми /имам предвид да усещате вълните, които се разграждат във вас/. Това ще става през следващите три месеца. Тогава може да усетите по-ясно бодежите около сърдечната област и разграждането на вълните. Дори след края на месец септември, когато спрете да практикувате бодежите може да продължат още за около 10-15 дни във вас.

Ето какво трябва да се прави, за да влезете в режим на чистене на самскари.
Сядате в любимата си поза /може и да сте легнал/, затваряте очи и се настройвате за работа.
Предварителната настройка е много важна, защото по този начин вие ще заявите на своя ум, какво трябва да направи. Умът в този случай е просто инструмент.
Уравновесете дишането си като се стараете да спазвате еднакви дължини на дъха.
Ако имате някаква своя мантра, която до този момент ви е помагала да успокоите съзнанието си при медитация, може да я използвате. Когато почувствате, че сте готови за чистене на самскари, тогава съзнателно се обърнете директно към Брахман. Използвайте в обръщението си към него свои думи… не е нужно да казвате някакви молитви или други подобни затвърдени слова.
Аз например винаги се обръщах към него по този начин: Брахмане, помогни ми да си разградя самскарите.
Вие може да си създадете други обръщения… не е важно изречението, а какъв смисъл влагате в думите си към него.

Вашето обръщение отправяйте в тази медитация около 5-6 минути.
Това е нужно, защото все още нямате и не притежавате Силата на Брахман. Ако притежавахте неговата Сила тогава обръщането към него би било безсмислено, нали?… /в текст „Писанието” съм описал кога Силата на Брахман става ваша…/

Така вече вашето съзнание /ум/ е готово за „работа”, защото умът е балансиран и обърнат директно към пласта /бога/ Брахман от Крешака. В това състояние образно казано вие ставате ЕДНО с Брахман! /на менталния си екран със затворени очи може да видите вълнообразно движение,.. уеднаквете своето дишане с движението на вълните... Така ще влезете в синхрон… и ще започнете да се „движите” като него… чрез дъха си/
Когато постигнете това състояние, тогава директно се обърнете към Силата (Бал), ЗА ДА ВИ ИЗЧИСТИ НАТРУПАНИТЕ САМСКАРИ!

…Ето по-подробно разяснение…
Силата (Господ или Бал, както ви хареса) не е Съзнание.., но може да се прояви във всеки човек като съзнателна Сила. Неговото проявяване в нас става чрез… ИНТЕЛЕКТА! Къде се намира интелектът? В ума, нали?!..
След като в медитация вече сме балансирали ума си и сме го синхронизирали с Брахман, тогава обръщението, отправено към Него прави така, че Силата му /чрез нашия интелект/ да влезе в телата ни и да извърши необходимото разграждане на нашите самскари!
Ако притежавате Силата на Брахман тогава Силата на Господ няма да ви трябва, защото Силата на Брахман също може да разгражда самскари. Но ако я нямате ви споделям начин как да впрегнете другата, по-голяма Сила - тази на Бал, чрез която да извършите разграждането на самскарите.
…Забравих да ви спомена нещо важно… Силата (Господ, Бал) може да се „впрегне в работа” тогава, когато имаш РАЗБИРАНЕ за нея!!! Иначе не става!
Знаете за океана на Съзнание... знаете и за Господната действителност… Обръщайки се към Него вие всъщност „извиквате” Силата, която се намира извън океана на Съзнание…

Когато по време на медитацията стигнете дотук /вашето изискване към Силата да ви помогне в разграждането/ вие може да усетите как буквално ви обливат много мощни вълни, които попиват във вас… Тогава започват бодежите около сърдечната област. А това означава, че вашите самскари се разграждат!.. /бодежите може да продължат и на другия ден, но нека това не ви притеснява/

Tarsach, ти спомена в първия си пост за „бодежите в областта на "третия син кръг".., които са затихнали в края на есента!”

Вече разбираш ли какво всъщност се е случвало в теб?
Сега, през зимата, имаш ли такива бодежи?
Последна промяна от Anonymous на 30 юли 2009, 18:41, променено общо 1 път.
Р.Ч.

tarsach
Регистриран: 22 дек 2008, 13:12

Непрочетено мнение от tarsach » 26 яну 2009, 14:02

Да, благодарение на Писанието...и на обясненията на sum още миналата есен ми стана ясно какви процеси вървят в мен! Стана ми ясно и друго...ако Пресътворяването е осъзнат процес може и да регистрираш само крайните резултати/бодежите/..без да преминаваш през "ада" на спомените!
...сега бодежите ги няма!...чакаме Пролетта!
отново да попитам :cry:
Dimitar написа:..интересен е въпросът на Димитър - има ли някакви техники за спомняне на името на Атман

sum

Непрочетено мнение от sum » 27 яну 2009, 12:52

Не знам за такива техники, tarsach. :? :roll:

По принцип това, което вече знаеш за познанието на Премъдрите.., това знание би могло да отключи спомените в теб, ако си живял по тяхно време. Но вече знаеш, че те /спомените/ се припокриват един върху друг и затова според мен е почти невъзможно да си спомниш просто ей тъй своето име на Атман, защото то е обвито от много пластове информация.
Както и да разглеждам въпроса ти все стигам до едно и също място – самскарите. Когато те започнат да се унищожават /както се случва при теб/, тогава има вероятност да си спомниш своето име на Атман… Иначе как да стане?!?!.. :idea:

На друго искам да обърна внимание… tarsach, разбирам, че миналото лято благодарение на бодежите и тяхното затихване в края на есента ти си придобил за себе си много важна Опитност. Чрез тази твоя Опитност ти си пресътворил Знанието /за самскарите/ в лично преживяване /бодежите/, а оттам в Познание!..
Ето, това е същината на пътя, който води до Познанието – Знание, избор на Път, Опитност и Познание.
Колкото повече разграждаш самскарите, толкова повече ще трупаш Познание, което рано или късно ще те отведе до центъра на любовта в теб /третия син кръг в човек/. Този център на любовта в гърдите ти е Аз.., а той е различен от Аз-а разум и Аз-а самосъзнание. /вече ти е ясно, че трите сини кръга, всъщност са три различни Аз-а в теб/

Така че няма значение колко време ще разграждаш своите самскари /една или пет години/, а това, което има значение е знанието, че по този начин ти ще освободиш Аз-а /бога/ на любовта в сърцето си.
Когато го освободиш.., този Аз, намиращ се в теб.., той ще те „заведе и покаже” Действителността на Бога Вишну /пласта от Крешака/!!! Тогава в медитация може да се слееш с Вишну и да преживееш пълния смисъл на думите „Бог е Любов”!
Чак когато преживееш тази Действителност.., чак тогава ще Разбереш какво всъщност представлява бога на Любовта /Вишну/!!!

..Ясно ли ти е вече до къде ще те отведе чистенето на самскарите? :D
Последна промяна от Anonymous на 30 юли 2009, 18:43, променено общо 3 пъти.
Р.Ч.

tarsach

Непрочетено мнение от tarsach » 27 яну 2009, 13:14

:shock: ЯСНО Е :!: :idea: ...но докато чакам да минат тези години...нека се върнем пак на техниките за медитация..., с които да "влизаме" в световете на Брахман...там, ако правилно съм разбрал може да се "ходи" и без да са разградени самскарите :?: ...или :?:

sum

Непрочетено мнение от sum » 27 яну 2009, 14:52

До сега обсъждахме как се чистят самскарите и никъде не сме повдигали въпрос за „техники за медитация..., с които да "влизаме" в световете на Брахман”.
Да разбирам ли, че искаш да поставиш нова тема?..

По принцип нямам нищо против да обсъждаме Брахман и неговите светове, но забележи, че не съм довършил обясненията за начините на чистене на самскари. Дотук съм споделил за два начина… Има още един.

Но преди това, я отвори началната страница на сайта и прочети описаните от мен девет стъпки… След това пак виж последното ми мнение по тази тема…
Р.Ч.

tarsach

Непрочетено мнение от tarsach » 27 яну 2009, 16:26

...съжалявам за "отклонението" :cry: ...а, стъпките ги чета почти всеки път, когато "влизам" в сайта.., но едва сега
sum написа:Чрез тази твоя Опитност ти си пресътворил Знанието /за самскарите/, в лично преживяване /бодежите/, а оттам в Познание!..
разбирам практическия смисъл!
...това беше и идеята ми да отворим тази тема!

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 27 яну 2009, 16:31

Според мен tarsachа имаше предвид "техники" за постигане на баланса в ума и сихронизирането му с Брахман /т.е. това ставане на "едно" с Брахман/, за да може след това силата на Господ /проявявайки се в Интелекта/ да премине през тялото ни и да започне да разгражда самскарите. Така ли е tarsach?
Мисля, че sum e описал основното, което трябва да направим с ума си, за да постигнем въпросния ефект на сихронизация. А именно - уравновесяването на дишането и мантрата за успокояване на съзнанието. Обърни внимание и на следните думи в скобите:
"/на менталния си екран със затворени очи може да видите вълнообразно движение,.. уеднаквете своето дишане с движението на вълните... Така ще влезете в синхрон… и ще започнете да се „движите” като него… чрез дъха си/"
Напомням го това, защото съм преживявал това сихронизиране в дишането. Всъщност се получава така, че аз се сливам и ставам едно с вдишването и издишването. Така чрез самото дишане, това, което е вътре в мен става тъждествено на това отвън. Т.е. уеднаквяват се вътрешното, когато вдишам и външното, когато издишам. Така се синхронизира ритъма и ние ставаме "ЕДНО" с бога. Трудно е за обяснение, но е постижимо.
И другото много важно е да знаем какво е Брахман, да разбираме същността му, къде да го търсим - това е нашия "контакт" с него.
Останалото, като техника, според мен е строго индивидуално.

Но пък стана много добре... получи се повод за още една нова тема - относно Брахман и неговите светове.
Предлагам да я разгледаме след като sum довърши за начините на разграждане на самскарите. :roll:

tarsach

Непрочетено мнение от tarsach » 03 фев 2009, 14:23

...след интересната дискусия за "Кибела и Траките"...май е време да се върнем към по "обикновенните" неща..надявам се Румен ще продължи с третия начин за разграждане на самскарите.... ,а и за Утробата чакаме новата тема!
поздрави на всички :)

sum

Непрочетено мнение от sum » 04 фев 2009, 11:51

Здрасти, tarsach.
Ами да се върнем към формата на обяснение… Всъщност, бяхме стигнали до втория път, който разгражда самскарите през сезоните…

Така. Третият път представлява унищожението на спомените и се извършва от позиция, визираща океана на Съзнание!
Но преди да обясня това нека поясня друго важно нещо…

Tarsach да предположим, че назад във времето си живял по времето на Премъдрите и те са ти дали твоето име на Атман. Естествено е в днешно време да не си спомняш за него...
Вече знаеш, че това име е "облечено" от всякакви спомени /самскари/, но другото, което трябва да знаеш е, че името присъства в теб и като вътрешна Сила. Именно тази Сила те дърпа към Познанието, заложено в двете книги и този форум.
…Ще ти споделя и друго. По принцип тези хора, които не носят в себе си гена на това древно поколение /което никога не е напускало тези земи/ едва ли някога ще прочетат двете книги, написани от мен. Но ако случайно попаднат в ръцете им и започнат да ги четат не след дълго ще ги захвърлят, отричайки изцяло достоверността на информацията в тях и обикновено ще казват, че това са пълни глупости или ще изказват други подобни определения. Но истината е, че информацията, която съм споделил в книгите ПАРИ.., ама много пари! Тя не е за всеки човек!.. Същото важи и за този форум… Информацията в него не е за всеки…
…Виж аз за себе си съм сигурен, че тия хора, които усещат.., че нещо ги „дърпа”.., че нещо ги кара да препрочитат отделни текстове, както в книгите, така и във форума са имали връзка ако не директно с Премъдрите, то поне са чували за тях и тяхното Познание някога назад във времето..!
Случаен човек едва ли ще тръгне да чете написаното от мен и съфорумците… Това е просто невъзможно!..
Така че факта, че сега с теб си пишем и дискутираме забравено познание за мен означава, че просто не си случаен човек!.. Гласът на спомена те зове и ти Го чуваш този вик в сърцето си… и няма как да не му обърнеш внимание, защото просто Това Си Ти! :D

…Да се върна към темата…
Ако практикуваш усърдно втория път без значение кога във времето унищожените самскари рано или късно ще отприщят спомена на твоето име, визиращо Атман. Нормалното време, когато това може да се случи, е през есента!
Започне ли твоят Атман да се „освобождава” знай, че различното, което ще преживяваш, ще са бодежите, които вече ще се проявяват в теб през цялата година, а не само през шестте месеца.
Вече поясних, че в медитация винаги се уповавай на Силата (Господ), защото ако твоя ум не е достатъчно балансиран Силата ще ти помогне. Никога не забравяй, че тази Сила е заложена да бъде в теб и може да се прояви чрез твоя интелект.

След време, когато самскарите са почти унищожени, тогава в медитация ще се случи това… Знаеш как тече вода от спукан мях, нали?
В сърдечната си област ще усетиш как нещо се разкъсва.., как нещо се разтваря… и от дълбините на твоето сърце ще потече благост. Всъщност, това е енергията на любовта! Точно както водата се излива от спукания мях, така и потокът на любовта ще се излее от твоето сърце в тялото ти! Тази сила ще те облее с нечувана нежност, а умът ти само ще е свидетел на това божествено изживяване…! В това състояние думите са просто излишни… Пожелавам ти от все сърце да преживееш това... отприщването на Любовта в теб. Когато това стане, тогава много бързо ще си спомниш за Атмана, който Си!

…Но да се върна към първоначалните си думи - третият път представлява унищожението на спомените и се извършва от позиция, визираща океана на Съзнание.
Знай, че това изречение важи за онези хора, които никога не са имали своето име на Атман.
При тях разграждането на самскарите ще се извършва от тази позиция - чрез Силата на океана на Съзнанието!
Спомни си за татвите, tarsach. Преди да създадат Крешака те създават Силата в океана на Съзнанието, нали?! Всъщност, това е Силата на Непроявения Бог!

По принцип винаги съм препоръчвал на хората първо да започнат да Пресътворяват самскарите си чрез силата на Непроявения Бог. Това означава, че изискването им /за разграждането на самскарите/ трябва да е отправена към тази Сила. Ако усетят след време, че се справят добре и всичко е нормално, тогава може да се насочат към по-голямата Сила, тази на Господ. По този начин "пресътвореното ще се изпепели, както сухата трева!.."
След като се Пресътворят спомените любовта пак ще се излее от сърцата им…
Обръщал съм внимание на много хора, че ако при практиката си използват Силата на Непроявения Бог - те ще Пресътворяват /ще променят информацията/ в своите самскари. Използват ли Силата на Господ, те ще Унищожават самскарите, намиращи се в гърдите им!
Това е разликата между двете Сили! Едната Пресътворява, а друга Унищожава самскарите!

…tarsach, след като любовта се излее от сърцето, тогава трябва да се слеят в ЕДНО трите форми на съзнания в човек, за да се получи името. Преди около година и половина писах как става това… Може да прочетеш тук споделеното от мен: /текстът е към края на страницата/
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 7&start=10

Когато получиш своето име на Атман /от Непроявения Бог/, тогава можеш да мислиш за двата пътя, водещи извън Океана на Съзнание!
„Поискайте и ще ви бъде дадено” – на всекиму според делата!
Последна промяна от Anonymous на 30 юли 2009, 18:51, променено общо 1 път.
Р.Ч.

tarsach

Непрочетено мнение от tarsach » 04 фев 2009, 18:17

...каквото и да напиша след тези думи ще е "бледо", така че най-добре да препрочитам и ...да осъзнавам!!!.., но все пак един въпрос свързан с някаква лична "опитност"
....възможно ли е..."частично" изливане на меха...т.е. преди да са разградени всички самскари да има "изливане" на част от силата на Любовта ...сигурно звучи несериозно, ама :cry:

Отговори