Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
flower
Регистриран: 20 авг 2014, 16:01

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от flower » 20 авг 2014, 22:12

Става въпрос за здравословното състояние на майка ми .С ужасни болки е.Можете ли да помогнете?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 20 авг 2014, 22:35

Съжалявам, не мога.
Р.Ч.

herma
Регистриран: 19 ное 2009, 00:14

Непрочетено мнение от herma » 03 сеп 2014, 17:11

Здравейте. Преди малко, по време на медитация за чистене на самскари, преживях нещо странно. Бях към края на практиката си, когато усетих ужасно бучене в ушите и тупкане, обхващащо цялата ми глава, след което на менталния си екран видях точка, в горната и долната част на която излизаха някакви лъчи. Картината изчезна бързо и се появиха множество концентрични окръжности. В следващия момент усетих, че сякаш горната част на тялото ми (правя практиките си легнала) се изправя неволево до седнало положение, след което цялата се "отлепих" от леглото. Всичко това придружено с невероятни болки в сърдечната област. Реших да изчакам да видя какво ще се случи нататък, но ми изплува мисълта, че може да е атака от Те. Затова отправих молба към Бал да ми помогне и не след дълго всичко приключи. Възможно ли е да съм пробила най-после първия пласт или пък е било някакво разширяване на съзнанието? Усещането за "отделяне" от тялото беше по-различно от това, което съм преживявала до момента и държа да отбележа, че не бях заспала, защото точно преди случката ми се счу, че навън вали и си помислих, че няма да има разходка. *hihi*

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 03 сеп 2014, 18:27

herma написа:Бях към края на практиката си, когато усетих ужасно бучене в ушите и тупкане, обхващащо цялата ми глава, след което на менталния си екран видях точка, в горната и долната част на която излизаха някакви лъчи. Картината изчезна бързо и се появиха множество концентрични окръжности.
Под тупкане, вибрация ли имаш предвид ?
Концентричните окръжности, динамични ли бяха? Тоест появяват се в центара на менталния ти екран и отиват към периферията (или обратно от периферията се стопяват в центъра). Или просто наблюдаваше някакви концентрични окръжности които не се мърдаха?

herma
Регистриран: 19 ное 2009, 00:14

Непрочетено мнение от herma » 03 сеп 2014, 19:47

alex, не беше вибрация, затова и написах, че случилото се е по-различно от досегашния ми опит с "излизане" от тялото. Беше все едно си чувах пулса многократно увеличен като звук. Не знам дали се изразявам разбираемо. А иначе окръжностите бяха статични блестящи, също както и предната картина.

flower

Непрочетено мнение от flower » 09 сеп 2014, 20:55

Здравейте!Мъча се да медитирам от около месец,но нищо не се получава.Виждам само концентрични кръгове.Днес нещата бяха малко по различни,но незнам дали като чуваш шумовете отвън и на моменти те отвличат някакви мисли наистина си в медитация.Досега винаги заспивах,но днес се опитах да медитирам седнала.Сядах три пъти.При тетия опит пред себе си малко над главата видях нещо като отвор на тръба,през който се процеждаше светлина,но тя изчезваше,защото от отвора излизаха кълбета бял дим,който после се смени с черен.Всичко беше черно-бяло и си мисля , че е било плод на фантазията ми или някаква зрителна измама.Освен това незнам какво значи да се синхронизирам с Брахман- нищо такова не усещам.Чудно ми е също какво значи примерно"и като се започна едно чистене"на самскари.Аз имам само бодежи,но те биха могли да бъдат от друго.Вие как преценявате , че чистите.Моля, дайте някакви насоки.Благодаря!

flower

Непрочетено мнение от flower » 11 сеп 2014, 17:35

Моля някой да ми каже дали съм била в медитация,макар и за кратко.Ако е така какви бяха тези кълбета дим?

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 11 сеп 2014, 17:42

flower написа:Освен това незнам какво значи да се синхронизирам с Брахман- нищо такова не усещам.
->
flower написа:Виждам само концентрични кръгове.
това са вълните на Брахман (според мен), трябва да синхронизираш дишането си с вълните.
flower написа:"и като се започна едно чистене"на самскари
->
flower написа:Аз имам само бодежи
че малко ли е :D значи си бачка силата.

Dimitar
Регистриран: 24 дек 2008, 01:59

Непрочетено мнение от Dimitar » 11 сеп 2014, 18:02

flower написа:Мъча се да медитирам от около месец,но нищо не се получава.
Какви са ти критериите една медитация да е сполучлива?
flower написа:Виждам само концентрични кръгове
Очакваш ли да видиш нещо друго? Ако човек приема медитацията като филм, много лесно ще се намери някой да му прожектира каквото очаква. Концентрирай се, успокой мисълта и просто наблюдавай. Остави съзнанието да се настрои за финните честоти.
flower написа:При тетия опит пред себе си малко над главата видях нещо като отвор на тръба,през който се процеждаше светлина,но тя изчезваше,защото от отвора излизаха кълбета бял дим,който после се смени с черен.
Възможно е да си възприела изчистването на някой друг самскар.
flower написа:Чудно ми е също какво значи примерно "и като се започна едно чистене на самскари".
За мен означава сетивата да възприемат вълните които се изливат при разграждането на самскарите. За всеки пласт има специфични усещания във физически план.

flower

Непрочетено мнение от flower » 11 сеп 2014, 18:16

Благодаря!Вече имам надежда,че до края на другото лято ще олекна с един пласт.Въпреки че четох,че зимата не е хубаво да се правят медитации заради ТЕ,аз ще правя без да чистя самскари,защото медитацията трябва да ми стане рутина(трудна работа).Наистина ви благодаря.Началото явно е доста трудно.

Отговори