Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

за Познанието... Продължение на двете теми от форума на Спиралата.
miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)

Непрочетено мнение от miroki » 02 май 2011, 18:58

Другия начин за разграждане е чрез (усеща се като) бодежи в сърдечната област (самскарната област)
Аз сега имам такива, дано е от самсакрите, а не друго ::thinking::
Но за да се слеят 3 те центъра е необходимо, освен многото упражнения за да се научим да използваме центровете и разграждане поне на първи пласт, освен ако не е получил дарба човек.

sss
Регистриран: 22 яну 2011, 16:24

Непрочетено мнение от sss » 03 май 2011, 00:25

Здравейте!
Искам да ви споделя едно мое посещение в столицата или по точно в храм паметника " Ал. Невски".Бях на гости в столицата за Велик ден и точно в петък всички решиха да отидат на църква за да минели под масата.На мен не ми се ходеше защото никога не съм присъствал на такива мероприятия и нямах никакво намерение но тръгнах.Пред храма имаше много хора и се беше образувала опашка.Моите приятели се наредиха на опашката и ме помолиха и мен да застана до тях но аз категорично отказах.Беше ми скучно навън и реших да вляза да я поразгледам отвътре.Беше много мрачно вътре стените особено таваните бяха напукани на повечето места.Голямо търсене търсих ОКОТО на Саклас но неможах да го намеря.Видях че има пейки отстрани и си седнах и наблюдавах бедния ни глупав народ как чака в този студен храм на някаква опашка часове за да мине под някаква си маса и защо...Имаше бабички които едвам ходят да минават под масата с помощ от други хора но това е друго.По интересното бе че на входа имаше табела че се забранява телефони.камери а аз видях как попа или там как го наричат му звънна телефона и си го извади от расото и си проведе кратък разговор пред чакащия поклоник да му целувне ръка.Това за мен е подигравка пред всички нямали страх че неговия бог ще го види и накаже. аз като бивш военен това е за мен емного долно и е наказуемо щом си клел във вярност в нещо.Но стига съм обсъждал тях малко иза мен та както си седях и реших немога ли да си направя една медитацийка.Затворих очи и започнах да се обръщам първо към БРАХМАН и като започнаха едни пулсиращи кръгове пред очитеми клепачите ми трепереха след малко се обърнах към ГОСПОД и тялото ми започна да настръхва усещах миновачи покраи мен но това не ми пречеше да си продължа така още малко.Отворих очи видях моите хора че скоро ще им дойде реда и излязох навън.На следващия ден че и до днес бодежите ми се усилиха двойно че тройно.Друго забелязах че като седна в колата или някое удобно място така че да се облегна получавам загряване в областа на гръбнака.Мисля че се получава нещо като да отидеш на БЕГЛИКТАШ но в умален вид .Смятам да пробвам отново.Как мислите?

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 03 май 2011, 12:03

Dani написа:До колкото съм разбрала от писаното в форума, спомена за името на Атман(ако ти е дадено такова разбира се)се пази "запечатано" в самскарната решетка.
Привет , Дани! :D
Ами във форума е писано, че със разграждането на самскарите и пластовете, ако вече ни е дадено името на Атман, то може да си го спомним, т.е. ще "изплува" по някое време. А не конкретно че името е запечатано в решетката.
Поради тази причина мисля, че въпроса е дискусионен и за това писах, че според мен спомена за името не е в самскарите (може и да не съм прав).
Пък и човек ако е живял някога с име на Атман, то нали е разрушил самскарната решетка по естествен път (тогавашната). А тази сега в голям процент ще е някаква си наследствена......нали sum беше обяснил, че може да се наследи решетката от майката, докато бебето е в корема. После вече се добавят спомените и емоциите ни от преражданията през годините насетне , та до ден днешен. Понеже през цялото време е нямало кой да ти напомни още от малък, че си Атман, да ти каже името и т.н.. Така поне разсъждавам аз, възможно е да греша....
miroki написа:Но за да се слеят 3 те центъра е необходимо, освен многото упражнения за да се научим да използваме центровете и разграждане поне на първи пласт, освен ако не е получил дарба човек.

Здрасти, мироки! За да се слеят трите центъра на съзнание , трябва и трите пласта на самскарната решетка да са разградени.
sss написа:Как мислите?
Здравей, sss.
Аз не бих си правил практиката на подобни места. (ако имаш предвид в случая храма "Ал. Невски")
Възможно е да се е получила добра практика, защото си осъзнал колко е безмислено цялото това преклонение. А не, че мястото е нещо особено.
Но в крайна сметка всеки сам преценя за себе си къде се чувства добре и къде не.
Поздрав :!: :D

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 03 май 2011, 14:13

Здравей Jonathan
Може и да си прав, но смятам, че няколкото човека във форума които умеят да се "разхождат" интелектуално с помощта на Кундалини, са го превели и преди да си разградят 3-ти слой на самскарите. Само те обаче могат да кажат кога всъщност.
Но първия слой е много важен защото дава началото, и почваш да гледаш с друго око. Поне от тези които са го разградили съм останал с такова впечатление.
Предполагам и тогава човек, почва да си разграничава видовете съзнания. Защото аз поне до този момент изобщо не мога (теоретично знам кое какво е, но практически не мога да ги контролирам по никакъв начин), единствено може би мислите, като ги спираме да не бягат на сам на там, и овладяваме сетивата си да не подбутват мислите за това онова. Нито пък имам ментален екран. Но всяко нещо с времето си.

Да попитам всички знаещи, при медитация , това изравняване на дъха малко ми е странно. Аз дишам дълбоко и бавно, както преди заспиване. Не знам така ли трябва. А тези които са имали честа да се синхронизират с Брахман, там честотата каква е , трябва да се диша учестено ли, или още по-бавно, при Вас как беше?

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 03 май 2011, 14:23

Здравейте, всички,

И аз се интересувам от същия въпрос!
Точно като се концентрирам започват едни мисли, които да ги бях викал - нямаше да дойдат. Ама, нали не ги викам - нахлуват в главата ми, няма отърваване. Ще трябва още да се работи, май.

Успех!

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 03 май 2011, 15:16

miroki написа:Здравей Jonathan. Може и да си прав, но смятам, че няколкото човека във форума които умеят да се "разхождат" интелектуално с помощта на Кундалини, са го превели и преди да си разградят 3-ти слой на самскарите.
Здравей, miroki. Надявам се Jonathan ще ме извини, че ти отговарям преди него, но все пак отговорът ми по никакъв начин не му отнема правото да го направи в удобен за него момент.
Мисля, че допускаш сериозна грешка, смесвайки интелектуалната "разходка" и Кундалини! Интелектуалното пътуване си е чисто умствен процес и съвсем не е обвързан или зависим от Кундалини. Ако пък говориш за процеса на издигане на Кундалини, трябва да имаш в предвид, че при него не е задължително, да е съпроводен от спускане на ума в местообиталището на латентната Кундалини и съвместното им издигане до Сахасрара (което с уговорка би могло да се нарече "интелектуална разходка").
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

Jonathan

Непрочетено мнение от Jonathan » 03 май 2011, 16:51

miroki написа:Здравей Jonathan
Може и да си прав, но смятам, че няколкото човека във форума които умеят да се "разхождат" интелектуално с помощта на Кундалини, са го превели и преди да си разградят 3-ти слой на самскарите. Само те обаче могат да кажат кога всъщност.
Мироки, Дани описа двата възможни случая - (1)имаш вече име на Атман или (2)тепърва ще сливаш трите форми, за да си получиш името. Ти се хвана за втория случай и мисля, че за това грешиш.
Когато се унищожат и трите пласта, тогава се освобождава Любовта в човек, която е третата форма на съзнание.
Преди това можеш да правиш много неща с другите две форми (Ума и Самосъзнанието), но няма как да ги слееш с третата и така да постигнеш Атман и да си получиш името.
Така че бъркаш се като казваш, че е достатъчно да унищожиш само първия пласт, за да можеш да слееш трите форми на съзнание.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 03 май 2011, 19:50

Свободния Дух написа: Здравей, miroki. Надявам се Jonathan ще ме извини, че ти отговарям преди него, но все пак отговорът ми по никакъв начин не му отнема правото да го направи в удобен за него момент.
Мисля, че допускаш сериозна грешка, смесвайки интелектуалната "разходка" и Кундалини! Интелектуалното пътуване си е чисто умствен процес и съвсем не е обвързан или зависим от Кундалини. Ако пък говориш за процеса на издигане на Кундалини, трябва да имаш в предвид, че при него не е задължително, да е съпроводен от спускане на ума в местообиталището на латентната Кундалини и съвместното им издигане до Сахасрара (което с уговорка би могло да се нарече "интелектуална разходка").
Здравей
Благодаря, че уточняваш. По принцип нямах предвид да смесвам интелектуалното, нито мисловното пътуване с Кундалини. Но така се получи. Даже мислех да продължа кавичките до интелектуално, че не се сетих, как да го нарека. Но го оставих така, защото ми се стори подходящо. От 2 месеца медитирам, и по-малко чета, не е както през зимата постоянно :) и някои неща почват да ми убягват. А това, че различавам теоретично 2 те пътувания, както и тези на Кундалини, да не си помислите, че нещо ми е ясно за тях, тъй-като ми е рано и е за по-далече :) Но поне ги обсъждахме в темата за Медитацията (с видеото която беше, не искам да я търся, да не си затрия писаното)
И тогава ги научих, просто да съм подготвен, ако ми се случи нещо да не се пуля много и е нормално да ги омесвам малко.
Спомням си, че някой спомена, че е издигнал Кундалини и се срещнал с Брахман. По спомен ntsk. Но да не го набедя грешно. За това беше писаното преди това.

Здравей, Jonathan.
Да но не съм те разбрал грешно. Избрах да разграждам самскарите по 1 вия начин, като ги разградя и спомня евентуално името на Атман. За това се позовавам на Брахман по време на медитиране.
2 рия начин, ще приложа, ако този не даде резултат. Мисля, че го споменах по-рано. Тогава трябва да се позоваваме в молбите към непроявения Бог в океана на съзнанието и неговата сила.
А към Дани само допълних още едно усещане, което имаме по време на разграждане. Бодежите в сърдечната област.
Благодаря, че се включихте да уточним тези неща.

А питах за дишането, тъй-като забелязвам едни трептения (може да се интерпретира като бързи вълни), които са много бързи (бързи, като бялата мигаща светлина в дискотеките, но не светлина, а по скоро трептене на нещо си, което не мога да определя) Та си мисля за много трудно да настигна с дишане това бързо трептене. Пробвах се, но то не е дишане, а по-скоро конвулсия на белите дробове :)
Та за това питах тези които са се синхронизирали с вълни (предполагам не точно такива, като описаните), как са го направили.

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 03 май 2011, 20:51

Да припомня, какво беше обяснил sum
"Чрез ненасилието и любовта можеш да постигнеш бога Вишну.
Медитативните практики за ума ще те отведат до Космическия Разум /Брахман/.
Ако практикуваш издигането на Кундалини реално ще постигнеш бога Шива."
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

Jonathan

Непрочетено мнение от Jonathan » 03 май 2011, 21:50

Според мен най-важното е да се чистят самскарите и така да се освобождаваме от обусловеностите, а пък дали ще си спомним нещо или ще сливаме трите форми, вече каквото това. Тоест и при двата случая любовта в нас трябва да се освободи.
Напоследък и аз имам доста бодежи в гърдите, което означава че чистенето тече с пълна скорост.
Относно дишането. При мен се е получавало няколко пъти много добре това уеднаквяване. Просто дишай така, че да се успокоява ума, т.е. напрежението да изчезне. Аз си дишам нормално. Най-важното е вдишването да е точно колкото е издишването ( и като интервал и като количество въздух). Изведнъж усещането става все едно се сливат.

Отговори